Економски факултет (reloaded)

Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
makroekonomija
megunarodni organizacii i integracii
demografija metodi na prodazba
mikreoekonomija
odnesuvanje na potrosuvacite
politika na socijalen razvoj
finansiski pazari i
iznstitucii finansisko smetkovodstvo
Кој од овие изборни би го избрале ?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
makroekonomija
megunarodni organizacii i integracii
demografija metodi na prodazba
mikreoekonomija
odnesuvanje na potrosuvacite
politika na socijalen razvoj
finansiski pazari i
iznstitucii finansisko smetkovodstvo
Кој од овие изборни би го избрале ?
Макро, Микро и ПСР ги имав редовни и не би ги препорачала за изборни...демографија и методи ги бираат за изборни и мислам дека не се многу тешки.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
finansiski pazari i iznstitucii Кој од овие изборни би го избрале ?
Ако ти иде логика и не учиш на памет, ова е вистинскиот предмет за тебе, нема учење дефиниции и набројуванки. Прашањата се на заокружување, со еден или два одговора да се заокружат. Претежно беа само со еден точен, мада имаше по некое и со две. Битно е убаво да го читаш како е формулирано прашањето, тоа ќе ти каже колку треба :)
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Здраво колеги.
Би сакал да ве прашам дали некој од вас би можел доколку постои тој смер овде, да ми каже кои предмети отприлика се учат во 1ва год. на смерот Интелектуална сопственост и бизнис или некој сличен на овој?
Благодарам.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Здраво колеги.
Би сакал да ве прашам дали некој од вас би можел доколку постои тој смер овде, да ми каже кои предмети отприлика се учат во 1ва год. на смерот Интелектуална сопственост и бизнис или некој сличен на овој?
Благодарам.
Не постои тој.
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
Abe shto e forava da se logiram za da vidam ispiti na stranata?
--- надополнето: 2 септември 2013 во 23:01 ---
Sega moze ima rezultati online a treba da se logiram a ne e istata lozinka za iknow daj nekoj neka pomogne....
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Ај некој ако може да ми објасни како иде процедурата сега од прва за втора година,од прв семестар имам положено само еден испит,и трите неположени ли само треба да се презапишат и плус од втора еден испит или нее така?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Така е прво ги запишуваш неположените од претходниот семестар и за колку редовни имаш место од новиот толку (кај тебе 1).
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Колеги , кој се најлесните изборни предменти во зимски семестар (финансиски менаџмент смер)?
 
Член од
8 април 2009
Мислења
26
Поени од реакции
11
Ве молам оние кои имате искуство со двегодишните постдипломски студии, сметководство и ревизија на уким, да го споделите со мене. Најчестите потешкотии во врска со предметите, професорите, оценувањето и сл. Правам трансфер од приватен на државан па затоа сум повеќе загрижена. Ќе ве молам за мислење.
 
Член од
6 септември 2013
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ќе ве молам кој има искуство 1 или 2 години од Менаџмент и финансии да ми прати Бизнис план - пополнет и ако може да ми пратите семинарска на тема : Финансиски резултати , ќе ве молам.. фала ви многу;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Мора да се дипломира со точно 240 кредити? Мислам, без тие 5 за дипломска, оти тие не ги бројат во овие 240.

Ако да, ми треба изборен од 8 кредити, дајте предлог за некој полесен задолжителен. :(
 
Член од
22 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Upravuvanje so proizvod, ekoloski menadzment ili industriska politika, koj e najdobar za izboren predmet??
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Мора да се дипломира со точно 240 кредити? Мислам, без тие 5 за дипломска, оти тие не ги бројат во овие 240.

Ако да, ми треба изборен од 8 кредити, дајте предлог за некој полесен задолжителен. :(
235 треба и тие со дипломската 5 = вкупно 240 кредити и 31 предмет, два услова се :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom