Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
I sea mozam da smenam smer? Ako mozes da mi objasnis detalno, poso poima neam, mule mulosano sum... Sea upisav prva godina, poima nemav deka se na angliski..
Во прва година само еден ти е на англиски, основи на е-бизнис друго сите истите ги учите, сеа не знам колку можиш да смениш, во втора ќе си го смениш тогаш веќе почнуват предметите од твојата насока.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
6.865
Некое инфо за нас бруцошите у понеделник кога треба да одиме? :oops:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Положени ми се сите испити освен Математика (што не планирам сега да се замарам), и сакам да го оставам во 4та год. здравје, а сега треба 3та да запишам. Може тоа така?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Положени ми се сите испити освен Математика (што не планирам сега да се замарам), и сакам да го оставам во 4та год. здравје, а сега треба 3та да запишам. Може тоа така?
Не,нажалост. Секој предмет шо се презапишува во моменталниот семестар се става на место на изборниот,а изборниот го слушаш тек другиот зимски пример семестар.
Два пати го паѓаш математика и оп два предмети ти влечка за да не завршиш навреме.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Предметите од е-бизнис се на англиски. Во прва година Основи на е-бизнис, во втора Дигитална Економија, Интернет Маркетинг и Маркетинг Комуникации, во трета сите задолжителни се на англиски освен Маркетинг Менаџмент и така натака...
Ја го одбрав за изборен, а сум на над трговија. Ќе го учам предметов на англиски и ја или?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ја го одбрав за изборен, а сум на над трговија. Ќе го учам предметов на англиски и ја или?
На англиски и ти ќе го учиш, нема врска што си од друг смер. :) Можеш да го смениш првата недела ако ти е зорт ептен, само одиш со индексот на студентски и ќе го сменат они електронски а ти со коректор ќе си го преправиш во индекс.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
На англиски и ти ќе го учиш, нема врска што си од друг смер. :) Можеш да го смениш првата недела ако ти е зорт ептен, само одиш со индексот на студентски и ќе го сменат они електронски а ти со коректор ќе си го преправиш во индекс.
Не треба да се доплати 1 000 денари?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Не треба да се доплати 1 000 денари?
Мислам дека во првата недела не се плаќа ништо, бар лани јас не платив. Јас сменив лани Основи на е-бизнис во Еколошки менаџмент, само си отидов на студентски и ми сменија.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Финансиско сметководство, Макроекономија, ФПИ, Демографија, нешто за предметиве, како се полагаат на колоквиум, како на испит ? :)
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ако некој продава книги за прв семестар нека ми пише цена во лп. Може понуди и од поединечни учебници, збирки и сл.


И некој нека ми каже отприлика колку пари ве чинело да ги купите комплет книгите за прв семестар на старо лани? (оригинал збирка и таблици математика и оригинал збирка сметководство, другите копии ) Да не ме одерат.

Потребен ми е учебник математика?

Или пак од тие учебници што ќе земам копии да си ги купам нови од Либро барем да не ми бидат подвлекувани и шкртани внатре? Што ми советувате?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Ако некој продава книги за прв семестар нека ми пише цена во лп. Може понуди и од поединечни учебници, збирки и сл.


И некој нека ми каже отприлика колку пари ве чинело да ги купите комплет книгите за прв семестар на старо лани? (оригинал збирка и таблици математика и оригинал збирка сметководство, другите копии ) Да не ме одерат.

Потребен ми е учебник математика?

Или пак од тие учебници што ќе земам копии да си ги купам нови од Либро барем да не ми бидат подвлекувани и шкртани внатре? Што ми советувате?
Само збирка и таблица ти треба математика, друго ништо, од учебникот нема некое фајде
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Колеги вистина е дека Мегународно финансиски известување е преместен во летен семестар ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom