Економски факултет (reloaded)

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Има прелиминарни резултати на интернет, посебно по смерови :D

Проверетe :D
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
продавам книга основи на менаџмент добро сочувана 7мо издание, цена по договор xD
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Колеги ај ве молам за мислење за предметот Маркетинг преку повеќе канали и Производен менаџмент. Како се полага оптички или со пишување, треба присуство или не, дава ли стручни трудови и дали е со разбирање или набројуванки?

Ако не предложете ми некој предмет кој е лесен и разбирлив, а не набројуванки. Трговско, Англиски имама земено, нешто друго :) Фала однапред и верувам дека може да почнеме мала дискусија за изборниве зошто кај и да е ќе треба да се упишуваме :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Јас се запишав надворешна трговија и годинава сум прва година, некој предлог за изборни предмети, кои се најлесни и најразбирливи? Две во едниот семестар, три во другиот имаме така?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Може е малце глупаво и смешно прашањето, но сепак јас да си прашам.

Ме примија на Економски. Е сега на денот на упис на примените студенти ( 30 и 31 ) треба да се носат индекси, слики итн....

Индексите ние ги купуваме или од факултетот ги даваат ?
Не сум многу упатен, па ако може некој да ми помогне би му бил благодарен.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Може е малце глупаво и смешно прашањето, но сепак јас да си прашам.

Ме примија на Економски. Е сега на денот на упис на примените студенти ( 30 и 31 ) треба да се носат индекси, слики итн....

Индексите ние ги купуваме или од факултетот ги даваат ?
Не сум многу упатен, па ако може некој да ми помогне би му бил благодарен.
во книжара ти е се тоа на факултет и тоа е се во една папка индекс и незнам уште се што друго , си ги купувате незнам дали около 1000 ден чинеше таа папка .
--- надополнето: 25 август 2012 во 04:05 ---
Јас се запишав надворешна трговија и годинава сум прва година, некој предлог за изборни предмети, кои се најлесни и најразбирливи? Две во едниот семестар, три во другиот имаме така?
трговско право е лесен предмет , англиски, финансиски пазари и институции ти го немаш во редовни па можеби ке можеш да го земеш во изборни .
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.969
Поени од реакции
12.502
Може е малце глупаво и смешно прашањето, но сепак јас да си прашам.

Ме примија на Економски. Е сега на денот на упис на примените студенти ( 30 и 31 ) треба да се носат индекси, слики итн....

Индексите ние ги купуваме или од факултетот ги даваат ?
Не сум многу упатен, па ако може некој да ми помогне би му бил благодарен.
Лани ги даваа од факс, као демек почнаа бесплатни индекси, ваљда и годинава исто. Слики треба да си носиш, две со иста големина, едната за во индекс едната со документите ја предаваш, и уште една помала за студентска легитимација.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Јас се запишав надворешна трговија и годинава сум прва година, некој предлог за изборни предмети, кои се најлесни и најразбирливи? Две во едниот семестар, три во другиот имаме така?
Имате по еден изборен во секој семестар. Трговско право не ти препорачувам зашто оваа година се жалеа доста колеги, иако претходната година го имав земено и си поминав супер. Имаш Англиски јазик за во зимски и правни и етички аспекти на интернет во летен семестар.
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Дали некој полагаше Маркетинг менаџмент во петок, дали имаше некакво известување од професорката дека ке биде испитот на раскажување, мислам дека не ферски постапи и сите не зезна
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Лани ги даваа од факс, као демек почнаа бесплатни индекси, ваљда и годинава исто. Слики треба да си носиш, две со иста големина, едната за во индекс едната со документите ја предаваш, и уште една помала за студентска легитимација.
Ги даваа на денот на уписите на примените студенти или порано ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom