Економски факултет (reloaded)

Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Aj ako moze nekoj od kolegite da mi kaze dali treba po Finansiski pazari i institucii da se uci od ucebnik(dali vredi) ili popametno e od prasanjata od libro? blagodaram
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Aj ako moze nekoj od kolegite da mi kaze dali treba po Finansiski pazari i institucii da se uci od ucebnik(dali vredi) ili popametno e od prasanjata od libro? blagodaram
Се разбира дека вреди да се учи од книгата, тешко да поминеш со прашањата од либро.
Учи од книга, ама не на памет, само со сваќање, исто така презентациите ќе ти помогнат многу, и се разбира задачите..
Не е тежок предметов..
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
На мене ми кажаа да учам од прашањата од Либро, и прашањата и задачите од збирка :).
јас за колоквиум учев од книга и паднав ... и после за испит учев од либро прашањата и задачите и го положив со минимум поени (6-ка) .... така да ако не ти е голема оценка, учи од либро ама и од книгата читни нешто ;)
--- надополнето: Oct 27, 2011 8:43 PM ---
На мене ми кажаа да учам од прашањата од Либро, и прашањата и задачите од збирка :).
јас за колоквиум учев од книга и паднав ... и после за испит учев од либро прашањата и задачите и го положив со минимум поени (6-ка) .... така да ако не ти е голема оценка, учи од либро ама и од книгата читни нешто ;)
 
Член од
9 август 2011
Мислења
18
Поени од реакции
2
случајно да не има некој англиски бизнис план да ми прати ????
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
да не знае некој што ке има дигитална еконмија на колоквиумот и дали е нешто скратено
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Стратегиски менаџмент некој да има прашања (ОД ИСПИТ)?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
kolegi makro tocno se odgovoreni prasanjata od libro?i slusnav nesto kolokviumot osven so zaokruzuvanje ke bil i so dopolnuvanje vistina e ova??
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
11
Поени од реакции
3
Дали треба да се пријавува негде присуство на колоквиумот Основи на менаџмент?Кога и каде ќе биде?Кои се асистенти кај Шуклев?
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
До која страна ќе биде 1-от колоквиум Директен маркетинг
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
kolegi makro tocno se odgovoreni prasanjata od libro?i slusnav nesto kolokviumot osven so zaokruzuvanje ke bil i so dopolnuvanje vistina e ova??
Се е на заокружување на колоквиум , на испит е на дополнување, а за точни од либрооо не верувам дека сите се точни ги почнав само тие од менаџмент што се прашањата и имаше милион грешки така да пререши си ги сите :)))
--- надополнето: Oct 28, 2011 9:43 AM ---
На мене ми кажаа да учам од прашањата од Либро, и прашањата и задачите од збирка :).
Да , а ако се случи да паднете случајно на колоквиуми со тие иститее прашања на испит сигурно ке положите , не се знае како ги проверуваат колоквиумите .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom