Економски факултет (reloaded)

M

Mario Gómez

Гостин
Па можеш до две оценки плус, така мислам беше... презентација и стручен труд. Со тоа што ако не ги положиш колоквиумите, се ти е џабе ;)
И уште нешто да прашам, и онака нема да постигнам све менаџмент, која глава да ја одбацам? Од која дава најмалку прашања и не му е омилена?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Менаџмент & Претприемништво - да не учи некој во Штип ( УГД ) ..? ако да, нека ме ПП :/
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги ке ве замолам да ми кажете дали задачите Маркетинг менаџмент можат да се најдат во мавровка или во фотокопирот на факултет и дали се паѓаат на колоквиум истите од вежби, и Теорија на одлучување дали е уште нешто исфрлено освен лекциите од трета глава? Фала мноооогу однапред :D
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
колехи може ли на испит да се извади 10-ка ако претходно не си бил на колоквиумите?
Нормално дека може, ако имаш доволно поени (најчесто 91 од 100) ама зависи и од професорот.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дали Јанев ги проверува збирките и таблиците за време на кол.? Планирам со молив да си напишам некои задачи
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Дали Јанев ги проверува збирките и таблиците за време на кол.? Планирам со молив да си напишам некои задачи
Јанев не ги проверува, ги проверуваат асистентите.Ама можеш да си напишеш по нешто со моливче, и да те фатат напрај се будала демек у вежбање си чкртнал и не си го приметил да го избришеш...или лепи си ги страните една со друга со салотејпче кај што имаш пишувано.

Инаку колеги има некој што го слуша методи на продажба да сподели каков ќе биде колоквиумот и што всушност се случува со тој предмет????
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
не можам да се изначудам, некој сеуште нема збирка ни таблици а колоквиумот е за неколку дена :) :)
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo, ako moze nekoj da mi pomogne za polaganje na prv kol. od predmetite ; UPRAVUVACKO SMETKOVODSTVO , TEORIJA NA ORGANIZACIJA I AGRARNA POLITIKA , se razbira ako ima nekoj i prasanja sto se pagale se e dobredojdeno. Pozdrav
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Сметководство на трошоци на заокружување ќе биде или... ?
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
Додека полагаме колоквиуми имаме слободна недела? Или не се оди на предавања додека се полага? Сите различно ми кажуваат :).
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој има прашања на микроекономија ??? ако има нека ги постира тука ... :)
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Osnovi na smetkovodstvo prva, od iskustvo ucevte od kniga ili samo prasanja od libro?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom