Економски факултет (reloaded)

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Треба, 60% од прашањата се од тие табели, има во либро прашања чисто разгледај ги како се формулирани, ќе забележиш дека многу се од табели.
Ako ima tabela pazite mn i na tekstot sto ja obajsnuva tabelata citajte go ubavo i toj tekst moze da ima zamki , koa ke ucite nabrojuvanja ucite gi ubavo skroz celi i pazete na bitni poimi posto moze da ti smeni edno zborce sto e bitno mnogu i ja menja cela smisla na recenicata i e mn pogresno mn normalno, ova od iskustvo vi go kazuvam
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:07 PM ---
Јас ќе ти кажам дека се е среќа кај него ама внимавај на полагање немој да се дотераш нешто ваму таму си ги мерка он девојчињата и на тие што ќе му се свиѓат им дава елиминаторен... Само што кружи една приказна дека оваа сесија на еден колега му го рекеол следново дека неговиот тест е во купот на непрегледани и паднати и немал намера да ги прегледа... Сепак остај приказни и неслушај многу такви
Bogami sreka e :D ama i da si naucis treba , inace moj sovet za site maski gledajte sednete do nekoja plava devojka i nemate gajle :D nema eliminatoren :D
--- надополнето: Oct 2, 2011 11:09 PM ---
Колеги, сигурно само прва, трета и четврта глава се за прв колоквиум надворешна трговија? Кај ќе извади 15 прашања во толку малце материјал?
Ti nauci gi ubavo i ne se sekiraj mozat da se izvadat milion prasanja :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Какви се тие презентации по Меѓународни финансии што ги зборат и каде да ги најдеме?
http://groups.google.com/group/megunarodnifinansii2011

Зачлени се во групава и ќе добиваш известувања по меил за секоја пуштена презентација, а можеш и во мавровка кај фотокопир ЗОКИ да ги побараш презентациите по меѓународни финансии
 
Член од
9 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
0
kaj ste prvacinja?
znae li nekoj koga pocnuva nastavata za vonredni studenti ?
po tretiot upisen rok, ke si odime direkt na polaganjeeeeeeeee?
pomagajte drugovii
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo na site, Ve molam koj ima za prodavanje ( se razbira po povolna cena ) zbirka i tablici po matematika da mi pise na PP , a voedno ako ima nekoj i rabotna- zbirka po moznost resena po smetkovodstvo. Blagodaram i pozdrav
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Зашто, што е финтата со плавите девојки?
Takvite najvise gi lovi Drage i im dava eliinatoren :) ne deka e koj znae kolku tocno ova ama koa bev brucos eden od postrite kolegi mi kaza ova pred ispit i sednav do edna taka plava od strumica i na nea eliminatoren mene lesen test ali ja poso trup izvlekov nekako doplnitelna i na nea poloziv so prepisuvanje ( da ne recam mi go resi drugarka edna pred mene sto sedese) :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Takvite najvise gi lovi Drage i im dava eliinatoren :) ne deka e koj znae kolku tocno ova ama koa bev brucos eden od postrite kolegi mi kaza ova pred ispit i sednav do edna taka plava od strumica i na nea eliminatoren mene lesen test ali ja poso trup izvlekov nekako doplnitelna i na nea poloziv so prepisuvanje ( da ne recam mi go resi drugarka edna pred mene sto sedese) :D
Ајде де! И како ќе познаеме дали тестот е елиминаторен или не?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Ајде де! И како ќе познаеме дали тестот е елиминаторен или не?
Prva rabota drzi on dve grupi i ako ti dade od dole eliinatoren e , vtora rabota zadacite se krs :D nekoja verojatnost ke ti ufrli so ni on neznae da resi a posle i drugive zadaci se krs slozeni taka , se resava toj test ama treba da znaes matematika premnogu :)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Dali navistina megunaroden marketing daval kejzovi na kol ako znae nekoj neka napise,dali se slicni kako menadzment?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Ај вака сега , што ако 90 % од прашањата основи на менаџмент ги одговорам точно , решам 1 или ни 1 кејс , и ако ме нема на ниту 1 список , дали ке бидам положена или не со тие 90 % прашања решени ? :D
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Zdravo, ve molam za informacija okolu predmetot
agrarna politika, do kade i sto se treba da se uci za prv kolokvium, i dali knigata e od Elena Doreva, a voedno i kakov e kolokviumot opticki ili na raskazuvanje i na sto da obrnam poveke vnimanie? Blagodaram i pozdrav.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
Ај вака сега , што ако 90 % од прашањата основи на менаџмент ги одговорам точно , решам 1 или ни 1 кејс , и ако ме нема на ниту 1 список , дали ке бидам положена или не со тие 90 % прашања решени ? :D
Без кејсовите можеш да положиш ако теоријата ти е добро ама стварно дооооброооо научена. Кејсовите носат 20 бода па зошто да не се потрудиш да ги решиш. А ако те нема на ниеден список- идеш у банка, земаш уплатница, кај цел на дознака пишуваш потпис менаџмент, кај цена пишуваш 500, ја плаќаш у банка, ја носиш на студентски и имаш потпис (од искуство)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Зашто, што е финтата со плавите девојки?
Ајдеее сега пак излезе оти Драге на плави само елиминаторни дава :pos:.... Сите што сте плавуши сеа за колоквиумов префарбајте се обавезително :P.
Абе ајде нема врска плави, црни, кај Драге женско да си е зезнато, така да, нема врска бојата на косата :D. Сепак, како совет, на полагање со мрсна коса, без шминка, овенети да се појавите. И елиминаторен се познава по тоа што задачите се потешки прилично доста од тие на другата група.

И јас да си прашам - до каде стигнаа денес ФПИ и финансиско со предавање и ако знае некој до која страна треба да се учат за првиов колоквиум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom