Економски факултет (reloaded)

Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, има некој информација за трансфер на некој од другиве партнерски факултети ? Како оди процедурата ? Дали може повеќе од еден семестар да се остане и дали има можност за стипендирање (мислам за тие надвор од европа) ? Благодарам однапред.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Има ли некој прашања економика за втор колоквиум???
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
i jas sakam da prasam za ova dali pusta spisoci i dali tie imaat vlijanie na ispitot
Да, пушта. До сега пуштила еден список. Од тој список се добиваат само плус поени (мислам дека дала +1 поен, јас не бев на тоа предавање, така ми пренесоа) при формирањето на крајната оценка. Ако ти фалат поени за повисока оценка, списокот ќе ти заврши работа. Нема никакво влијание на испитот. И да те нема на списокот, пак можеш да си полагаш испит и притоа поштено да си извадиш 10ка. Така разбрав јас, ама еве Mummy повеќе знае, нека каже, он имал англиски 1:icon_bigg.
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Znae nekoj od koga do koga e vtorata kolokvumska nedela? Thanks! :)
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Znae nekoj od koga do koga e vtorata kolokvumska nedela? Thanks! :)
Летен семестар

  • Прва колоквиумска недела: 11-19 март 2011
  • Потписи за летен семестар: 25-29 април 2011
  • Втора колоквиумска недела: 3 -11 мај 2011
  • Пријавување за јунска испитна сесија: 3-9 мај 2011
  • Заверка на летен семестар: 25 април-9 мај 2011
  • Мајско-јунска испитна сесија: 23 мај-15 јуни 2011
  • Пријавување за септемвриска сесија: 20-27 јуни 2011
  • Августовско-септемвриска испитна сесија: 22 август-7 септември
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги има некој овде што има Управување со ризик и знае дали проф./асистентот почнал да пушта списоци за присуство или се користат ISIC картичките за евиденција?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да, пушта. До сега пуштила еден список. Од тој список се добиваат само плус поени (мислам дека дала +1 поен, јас не бев на тоа предавање, така ми пренесоа) при формирањето на крајната оценка. Ако ти фалат поени за повисока оценка, списокот ќе ти заврши работа. Нема никакво влијание на испитот. И да те нема на списокот, пак можеш да си полагаш испит и притоа поштено да си извадиш 10ка. Така разбрав јас, ама еве Mummy повеќе знае, нека каже, он имал англиски 1:icon_bigg.
Ете и ти им кажа тоа што треба. Не ме мешај мене во врска со англиски, реков не кажувам веќе ништо за тоа :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Ќе се учи ли во четврток или не???
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Да, пушта. До сега пуштила еден список. Од тој список се добиваат само плус поени (мислам дека дала +1 поен, јас не бев на тоа предавање, така ми пренесоа) при формирањето на крајната оценка. Ако ти фалат поени за повисока оценка, списокот ќе ти заврши работа. Нема никакво влијание на испитот. И да те нема на списокот, пак можеш да си полагаш испит и притоа поштено да си извадиш 10ка. Така разбрав јас, ама еве Mummy повеќе знае, нека каже, он имал англиски 1:icon_bigg.
Како не, плус поени дрн-мрн, немојте да се чудите ако на крај и тие од активност и проект не ви ги даде, а не пак од список да чекате, значи апсолутно нема врска тоа што го збори, генерациите наназад го потврдуваат тоа.
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Беше некој на Маркетинг политика на цени,, да пообјасни околу резултатите сите ке полагаат втор колоквиум со шанса да преполагаат тоа се однесува за оние со 5 или и со 6-????
 
Член од
6 март 2010
Мислења
92
Поени од реакции
11
20 години школо синко учи биди вреден
стани доктор магистер па ќе истовараш шлепер

 

Kajgana Shop

На врв Bottom