Економски факултет (reloaded)

Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
Политика на Технолошки Развој да не има резултати,да не знае некој??
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да не знае некој случајно дали е задолжително тоа за пракса што пишува на сајтот и дали се однесува за сите години од тој смер и кај кого треба да се обратиме ? :pipi::kesa:
На кои пракси мислиш? Скоро кај секоја си има наведено за кои години е, најчесто за апсолвенти или евентуално 3та.
Сега има едно ново ставено што е само за надворешна трговија, ако мислиш на тоа.
Колеги до кога треба да се пријави тема за семинарска на студентски или не се знае рокот уште?
Семинарските што се на студентски се укинати, освен ако си 4та по некоја постара програма.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Утре ќе имат англиски предавање од 8? Ми се стажи за факултетот. :(
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Боби[Мкд];4175664 напиша:
Утре ќе имат англиски предавање од 8? Ми се стажи за факултетот. :(
З'ш да немат :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.249
Поени од реакции
8.336
Боби[Мкд];4175664 напиша:
Утре ќе имат англиски предавање од 8? Ми се стажи за факултетот. :(
Ќе има ... обавезателно да идеш :pipi:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
На кои пракси мислиш? Скоро кај секоја си има наведено за кои години е, најчесто за апсолвенти или евентуално 3та.
Сега има едно ново ставено што е само за надворешна трговија, ако мислиш на тоа.

Семинарските што се на студентски се укинати, освен ако си 4та по некоја постара програма.
4-та не прават семинарски
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.249
Поени од реакции
8.336
Боби[Мкд];4175830 напиша:
Чувај едно место, ќе те частам кафе у мавровка после. :pos::pos:
Да бе сакаш со 30 денари да поминеш :pos: Иначе имаш место не се секирај... не е на предавања како претходно а башка и во петок од 8 саат... мало морген, а и јас прашање е дали ќе идам :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Знае некој за Управувачко со колку се положува и дали пушта само на задачи или теорија ако си положил, тоа само да полагаш на втор колоквиум?
Се положува со 15 бода од задачи и 15 од теорија. Не верувам дека ќе те пушти само со задачи или само со теорија на втор колоквиум. Така пушташе само на испит, ако паднеш еден дел, следната сесија да го полагаш само тој дел. Ама ако имаш над 30 бода вкупно од задачи и теорија, а на едно од тие имаш помалку од 15 бода прашај ги асистентите, може ќе те пуштат да полагаш втор колоквиум.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Чисто информативно за тие што вчера не беа на увид Статистика, ја спуштија границата на 21 бод, под услов на 2 колоквиум да го вратите тој 1,5 поен.:pipi:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.973
Боби[Мкд];4175664 напиша:
Утре ќе имат англиски предавање од 8? Ми се стажи за факултетот. :(
И дека ти се стажи за факултетот, баш на англиски одбра да отидеш :pos2::pos2:

--- надополнето ---

Чисто информативно за тие што вчера не беа на увид Статистика, ја спуштија границата на 21 бод, под услов на 2 колоквиум да го вратите тој 1,5 поен.:pipi:
Драган го кажа истово на предавање вчера. На втор колоквиум границата за тие што положивме пак ќе си биде 22,5, а за овие со по 21 ќе биде 24.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Kolgei,aj nekoj ako odi na fax da vidi primeneta ekonomija rezultati,neka gi slika,ili neka vidi za mene(Viktor Vasileski 52852)Blagodarime:):):):))))
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Kolegi nekoj da ne gi ima slikano rezultatite po upravuvanje so sistemi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom