Економски факултет (reloaded)

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Со тие неговите списоци ..... Бев во понеделникот на предавање, не пушти список, а пак вчера кога пуштил не бев :):):):)
Неш збореше дека од 10 списоци на 5 да те имало, добиваш 2.5 поени, а ако те има на 4 добиваш .... ништо :pos2:
Али не спомна или јас не чув дали ќе добијам јас потпис, ако ме нема на ниеден список :):):) Ај некој нека се изјасни :):)
Значи за да ги добиеш поените треба да бидеш потпишан на минимум 5 списоци, до сега 4 има пуштено од кои еден мислам дека нема да ни го рачуна за валиден заради тоа што имаше повеќе потпишани отколку присутни, и уште нешто премногу услови поставува за тие 5 поени, искрено мислам дека не се исплати да си трошиш време за 5 поени кога можеш да седнеш дома и да си научиш. А за потписот, колку што знам списоците ги пушта заради поени, не заради потписи така што потпис секако би требало да земеш и без да те има на список.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.144
Поени од реакции
16.066
Значи за да ги добиеш поените треба да бидеш потпишан на минимум 5 списоци, до сега 4 има пуштено од кои еден мислам дека нема да ни го рачуна за валиден заради тоа што имаше повеќе потпишани отколку присутни, и уште нешто премногу услови поставува за тие 5 поени, искрено мислам дека не се исплати да си трошиш време за 5 поени кога можеш да седнеш дома и да си научиш. А за потписот, колку што знам списоците ги пушта заради поени, не заради потписи така што потпис секако би требало да земеш и без да те има на список.
Јасно ми беше ова за поените, и јас мислам иначе дека не се исплаќа одењето, али мислев да не има нешто врска со земањето потпис. Ако нема, за 5 поени, т.е. сега веќе 3 поени, и тоа под услов да ги фатам сите списоци до крај, не планирам да одам до крај на семестаров на предавање :toe: :):)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Здраво колеги,
Ќе ве молам за одговор,кои теми,лекции од учебникот не треба да се учат по предметот МСС?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Дечки, ај ако сака некој нека ми каже што предмети интерни треба да се земат на матурата за упис на економскиов (попрецизно за е-бизнис)? Однапред благодарам :smir:
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Дечки, ај ако сака некој нека ми каже што предмети интерни треба да се земат на матурата за упис на економскиов (попрецизно за е-бизнис)? Однапред благодарам :smir:
Информатика, економија , бизнис ..... :)))
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Информатика, економија , бизнис ..... :)))
Забораив да кажам дека сум гимназија и тоа природно-математички смер и не можам да полагам бизнис или економија xD Може информатика и историја на пример? xD
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Забораив да кажам дека сум гимназија и тоа природно-математички смер и не можам да полагам бизнис или економија xD Може информатика и историја на пример? xD
Историја, географија, информатика, филозофија, социологија, странски јазик...
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Дечки, ај ако сака некој нека ми каже што предмети интерни треба да се земат на матурата за упис на економскиов (попрецизно за е-бизнис)? Однапред благодарам :smir:
И јас бев математички смер, и зедов интерно математика и информатика, а екстерно македонски и англиски. Но нема врска да знаеш, со било кои предмети екстерни и интерно можеш да конкурираш.
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
48
Поени од реакции
0
Има некој што правел семинарска по статистика...да сподели искуство ???
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Има некој што правел семинарска по статистика...да сподели искуство ???
Даваат бодови и автоматски плус оцена.У меѓувреме(пред да ја предадеш) иди прашувај ја Маца или Драган што;како; дали е добро; што да смениш.....Како и да е, обавезно прави. :)
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
dali znae nekoj kolku treba da platam da zemam uverenie so polozeni ispiti? na stranata na ekonomski pishuva 300 den a na fax nekoi mi vikaat 3000 den?
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
300 ден е уверението за положени испити,од лично искуство ти кажувам.:salut:
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
300 ден е уверението за положени испити,од лично искуство ти кажувам.:salut:
Фала многуу :)))) денеска на студентски кога ми кажаа ќе се онесвестев:))) утре ке идам да завршам работа :)))
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
добра бројка е странава... 69:party3:
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Луѓе ае некој од постариве колеги нека помогне, ми треба матријал за темава "Системи за плаќање на трудов"(за проект по економика) па ако може да ми кажете каде може да најдам ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom