Економски факултет (reloaded)

Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Може да се положИ со презентациите ФПИ на испит? Фала
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.566
Поени од реакции
43.099
60 за 6ка, 86-9ка, 94-10ка, вака беше лани. Со тоа што нели стручниот труд ти носи оценка плус.
Mногу сака бе, 2 прашањa треба да си кикснал се на се од 50 и кусур. Јас 77 или 78 иам. Ќе фатам ли 8мица барем? :D
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
9ka od 86, a 10ka od 94 pocnuva ili?
Да.

Mногу сака бе, 2 прашањa треба да си кикснал се на се од 50 и кусур. Јас 77 или 78 иам. Ќе фатам ли 8мица барем? :D
Па тука некаде веројатно почнува 8-цата, а ако имаш и стручен труд можеш и 9-ка да извадиш. :D
 
Член од
15 декември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
25
Знае неκој до κога ρаботаат зоκи и либρо денесκа и утρе дали ρаботаат?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Акде малку помош околу е бизнис како е на испит на што да обрнам внимание?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
37
Поени од реакции
4
Кај е подобро економска статистика, кај Билјана или кај Гордана?
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Здраво колеги! Дали некој знае што се пага на испит основи на економија и микроекономија?
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Менаџмент се повторуваат прашањата од колоквиуми на испит јануари?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Менаџмент се повторуваат прашањата од колоквиуми на испит јануари?
Да, и тоа доста. Бар јас кога го полагав во јануари ми беше многу полесно од кол, имаше едно 60% исти прашања. Само да си ги забележала тие од кол и ќе ти биде полесно.


Менаџмент на ризик, мислења?

Ми рекоа дека ептен лесен бил :)
Од Методија, така?
Многу е лесен, се учи од скрипта и тоа она најбитното и полесните формули, се вртеа и некои прашања од кои мислам дека се погодија неколку. Во глобала, добар предмет за изборен. Мислам дека е задолжително присуство, или дека му беше вметнато во оценка, не знам дали сменил нешто за тој дел.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Да, и тоа доста. Бар јас кога го полагав во јануари ми беше многу полесно од кол, имаше едно 60% исти прашања. Само да си ги забележала тие од кол и ќе ти биде полесно.




Од Методија, така?
Многу е лесен, се учи од скрипта и тоа она најбитното и полесните формули, се вртеа и некои прашања од кои мислам дека се погодија неколку. Во глобала, добар предмет за изборен. Мислам дека е задолжително присуство, или дека му беше вметнато во оценка, не знам дали сменил нешто за тој дел.


А за инвестиционен менаџмент кај Методија да не имаш некое инфо и за каков професор се работи ме интересира?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
А за инвестиционен менаџмент кај Методија да не имаш некое инфо и за каков професор се работи ме интересира?
Не го имам слушано Инвестиционен менаџмент. А професорот си е коректен, си го цени присуството, дава ко листови за поени (бар така правеше по Економија на инвестиции), ок предава, за потпис и оценка земање никогаш не правел проблеми, можеш кога сакаш да земеш ...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Па па па .. салата правење на нас бруцошите а ? Никој ни не рецка ни помага неколку пати прашаа економија и е-бизнис како е на испити никој не одговара ..
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
Па па па .. салата правење на нас бруцошите а ? Никој ни не рецка ни помага неколку пати прашаа економија и е-бизнис како е на испити никој не одговара ..
Па кога се прашува што може да се падне економија на испит никој не може да ти одговори зашо книгата е 500 страни, било што може да ти се падне.
А е-бизнис, барем од моја генерација 90% го положивме на колоквиуми зашо беше прелесен, така да за на испит пак нема што да ти кажам, нема тука многу замарање предметот е боза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom