Економски факултет (reloaded)

Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Nma veze do 1ipol rekoa ke ima a sega ko so gleam e 13:25 taka da kaj i da ke ima struja :)
И во сабота немаше, рекоа дека ќе има, ама ете денес пак немало.

Туку, математички методи, до кај мене е нешто, или 4та тема (линеарното програмирање), пола и повеќе од задачите не излегуваат ко во книга!? :nesum:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Дали некој знае колку е за положување Монетарна?! Нели границата е 30, ама ќе има ли 25 условно како за Јавни финансии и Финансиски пазари?!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
Дечки дали имате некои тестови, прашања или совет за Хартии од вредност?
п.с. Може да кажете нештпо и за Економика на внатрешна трговија и Управување со системи.Фала ви унапред
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Колеги ќе има ли годинава казнена сесија и дали априлскава сесија е само за (тие што се запишале пред 2002 година) или ќе важи и за нас???
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
daj nekoj zite se neka kaze od kade da gi kupam tablicite i formulite po statisitka
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
256
Поени од реакции
144
Колеги МЧР дали има резултати?
Немет. Асистентот кажа да очекуваме резултати во петок. Ќе бидат истакнати на страната на економски, но не и на огласна табла на факултет.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.144
Поени од реакции
861
Колеги ќе има ли годинава казнена сесија и дали априлскава сесија е само за (тие што се запишале пред 2002 година) или ќе важи и за нас???
Да, само за нив важи.
Јас еднаш со 300 молења имам добиено одобрение да полагам, се маткав цели 2 недели, една молба, друга молба, ме препраќаа те кај деканот, те кај продеканот, те не знам каде, ако имаш време и не ти смета да се замараш, можеш да си ја пробаш среќата :)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Денес ќе има резултати економика или утре?Да не знае некој да не чекам за џабе :)
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Јавни финансии , какви задачи ќе дава на колоквиум?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Денес ќе има резултати економика или утре?Да не знае некој да не чекам за џабе :)
Би требало Ефтимов да знае, прату му меил и види може ќе ти каже :)
Јавни финансии , какви задачи ќе дава на колоквиум?
Даден доход, одбивка и маргинални 3 даночни стапки - треба да видиш од кој тип прогресивни е( пропорционални, прогресивни, регресивни) и да пресметаш ефективна и просечна каматна стапка.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има некој оригинал книга по математички методи да ми позајми само за полагање? Некој од постарите колеги?

--- надополнето ---

Купувам оригинал книга по математички методи за до кај 700ден. ако има заинтересирани нека ме контактираат по пп. (не е за мене, за друг колега е)
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Колеги дали има резултати ДЕЛОВНО ПЛАНИРАЊЕ??????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom