Економски факултет (reloaded)

Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги да не знае некој колку страни треба да биде дипломската работа или па каде да најдам упатство за изработка? Барав на странава , не најдов ништо за тоа. Anyone?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Колеги да не знае некој колку страни треба да биде дипломската работа или па каде да најдам упатство за изработка? Барав на странава , не најдов ништо за тоа. Anyone?
Околу 30 страни, проред 1,5, фонт јас користам Times New Roman, насловна, содржина, вовед од страна-две, ја разработуваш темата во наредните 20-тина страни, заклучок, користена литература (јас ги подредувам авторите по азбучен ред), нешто слично на семинарска.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Колеги, може некој да ми каже нешто повеќе за предметиве Финансиски пазари и институции и Демографија, се мислам помеѓу овие два за изборен ?
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Кој предмет го препорачувате за изборен, еколошки менаџмент или деловна етика? Искуства?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кој предмет го препорачувате за изборен, еколошки менаџмент или деловна етика? Искуства?
Еколошки менаџмент! Дава ептен привилегии, бодови од редовност, ептен попушта за оценка на крај! Претежно оценките му беа годинава 9-10 за тие поредовните и со солидни поени на испитот. Деловна етика многу се жалеа, премногу набројуванки и потешко, Еколошки има доста мал материјал и баш беше лесно.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Некој да сподели искуство со Аграрна Политика и Демографија како изборни. Кој проф. ги предава и начинот на полагање каков е ? Фала однапред :)
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Кој професор предава Еколошки менаџмент?
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Сметководство на јавен сектор дали го имал некој до сега? Искуство да ми каже... фала однапред
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Методи на продажба, искуства, какви се колоквиумите?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
некој со искуство од дополнителна кај Драге Јанев ( ми кажа веројатност, влогови и ренти и кредит ) како му изгледа дополнителната тип на задачи ?
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
http://www.eccf.ukim.edu.mk/ArticleContents/Potrebni dokumenti.pdf
ИСТОВРЕМЕНО
за упис на зимскиот семестар се поднесува: Потврда за уплата на 3300 денари...
Зашо ова го има на економски, а на пример го нема на ПМФ?
Епа затоа. :D
Јас сите што ги прашав правен, филолошки, филозофски го немале.
Ние сме среќниците.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Епа затоа. :D
Јас сите што ги прашав правен, филолошки, филозофски го немале.
Ние сме среќниците.
Ваљда ќе одбијат нешто од зимскиот семестар кога ќе треба да се плати :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ваљда ќе одбијат нешто од зимскиот семестар кога ќе треба да се плати :)
Аха мисли си.
Пак за летен ќе платиме +750 денари,ама оваа година ви намалиле, ние лани 4000 и нешо плативме за овие чудава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom