Економски факултет (reloaded)

Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ај некоја добра душа да ми каже како е кај Драги Јанев на увид? Положив прв колоквиум со 33 од 45, вториот не го положив. Испит има за дестина дена, слушнав дека на увид често знаел да пуште, можеби бидејќи имам добри поени од првиот, anybody? :unsure: Дали да си ја пробам среќата...


Исто и јас, ај некој ако сака нека сподели искуство од кај Драге. Малце не ми е веројатно да пушти уште некој зошто веќе има пуштено 230 од колоквиумов што може да му е и негов личен рекорд. :D Имам една голема решена и двете на заокружување. Има некој со вакво искуство?

И да ве прашам за некој совет за испитов економија. Да ги земам прашањата од либро или не се паѓаат тие на испит. Слушнав 100 различни приказни, дека само ќе ме збунеле, дека било само губење време да се учат тие итн... Некој постар колега да помогне?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Ако си утнал у декември со потписите што потоа? Можат да се добијат сега да речеме?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
И да ве прашам за некој совет за испитов економија. Да ги земам прашањата од либро или не се паѓаат тие на испит. Слушнав 100 различни приказни, дека само ќе ме збунеле, дека било само губење време да се учат тие итн... Некој постар колега да помогне?
Јас кога полагав испит економија во јануари пред две години, едно добри 60 проценти од прашањата беа од либро. Прочитај ги, во никој случај нема да те збунат, не знам зошто ти кажале така, не губиш ништо ако ги прочиташ 2-3 пати.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Некој искуства да сподели за математика на испит? Што задачи се паѓаат најчесто?
 
Член од
12 септември 2012
Мислења
24
Поени од реакции
10
стварно ми треба па ќе бидам досаден :D
Ај некој ако може нека ми каже збор два.
Треба казна да платиш за секој потпис 500 денари за да можеш да запишеш семестар .. :/
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги ќе ве замолам да ми пишете Теорија на организација и Претприемништво што беше отфрлено од вторите колоквиуми? Благодарам однапред :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Некој искуства да сподели за математика на испит? Што задачи се паѓаат најчесто?
6 задачи и 2 прашања:
1. аритметичка/геометриска прогресиjа
2. комбинаторика/вероjатност
3. матрици
4. изводи/интеграли (почесто изводи)
5. влогови и ренти
6. камати

ПС. Основи на Маркетинг, совет за испит? Знам дека на колоквиумите не даваше наброjуванки па вероjатно нема ни сега, на што да обрнам повеќе внимание?
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Може ли во летен семестар да запишам испит кој ке го паднам во јануари?
И ова со изборните ме буни...дали може да пријавувам само задолжителни и откога ке ги исположам да ми останат само изборните предмети ?
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
Колеги , итно ми требаат таблици за испит осигурување.
Плус ако некој може да ми каже што е скратено од теорија/задачи за испит , би бил многу благодарен.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Има ли некоја посебна процедура што треба да се направи за да се поништи колоквиум и да идеш на испит?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Ај да разбијам монотонија во испитна сесија.

Друштво, ми треба совет за избор на дипломска. :) Не знам колку има тука дипломирани колеги што ја читаат темава, или ако некој чул/недочул нешто, нека сподели.
Сакам да земам кај Зорица по Ревизија, ама страв ми е да не се зезнам, па да си искомплицирам работите. Некој совет при избор на дипломски труд?

Тенк ју. :pipi:
--- надополнето: 11 јануари 2013 во 17:23 ---
Ај да разбијам монотонија во испитна сесија.

Друштво, ми треба совет за избор на дипломска. :) Не знам колку има тука дипломирани колеги што ја читаат темава, или ако некој чул/недочул нешто, нека сподели.
Сакам да земам кај Зорица по Ревизија, ама страв ми е да не се зезнам, па да си искомплицирам работите. Некој совет при избор на дипломски труд?

Тенк ју. :pipi:
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
39
Поени од реакции
0
Да не знае случајно некој каде можам да најдам прашања за испит Маркетинг на услужни дејности , Деловно планирање , Односи со јавноста
БЛАГОДАРАМ:cuc:
 
O

onlya

Гостин
Некој случајно да не ги има тие 150 прашања по основи на маркетинг? Ако ги има не би било лошо да ми ги прати :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Барам да позајмам книга Основи на Менаџмент за испитот на 28ми. Частам пиво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom