Економски факултет (reloaded)

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Колеги знае ли некој кога точно ќе треба да запишуваме втора година??? После 15 септември или порано???
Колешке мој совет е да уживате малку во летото.

Инаку втора година ќе можеш да запишеш после 15 септември. Ќе има распоред на огласна за секоја година. Поздрав
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
за жал годинава примаат само 50 луѓе во државна и 30 во приватна квота :( сакам и јас на тој смер ама би имал најмногу 81 бод така да не би влегол..
Koi predmeti se polagaat na angliski jazik na e biznis ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колешке мој совет е да уживате малку во летото.

Инаку втора година ќе можеш да запишеш после 15 септември. Ќе има распоред на огласна за секоја година. Поздрав
Јасно дека ќе уживам, затоа и прашувам, да знам како да си го планирам одморот :):):)
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ќе може некој да ми каже на која страна да ги видам резилатите по математика?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ќе може некој да ми каже на која страна да ги видам резилатите по математика?
Само на факс ги има .. и само 35 души се положени :) А инаку да ве прашам утре на увид математика да одам .. може да се случи нешто да има згрешено ( што и да е ) и да ме пушти? или да не си давам лажна надеж? :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.486
Само на факс ги има .. и само 35 души се положени :) А инаку да ве прашам утре на увид математика да одам .. може да се случи нешто да има згрешено ( што и да е ) и да ме пушти? или да не си давам лажна надеж? :D
Оди на увид со Јанев никогаш не се знае зависи како ќе го фатиш ако си му одбивен ќе те пушти 100% знам дека згодни женски бута во 99% од случаите. Плус незначи дека нешто си згрешил и со точни задачи бута типот
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Дали некој знае колку му е цената на Јанев за 6ка ? :) и како идат тие работи ??
На форум сигурно дека нема да дознаеш...не е дека има јавен ценовник за оценки...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Dali nekoj mozebi znae...FINANSISKI PAZARI I INSTITUCII KAJ MIHAIL PETKOVSKI,za tie sto prepolagaa prv ili vtor kolokvium, granicata za polozuvanje e 60poeni ili mozebi profesorot ja spusti granicata?
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
moze da mi kazete dali ke mi pravat problem na studentski prasanja,zaboraviv denes da gi prijavam isiptite za vo avgust,a denes bese kraen rok ??? dali mozam utre da gi prijavam ?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
moze da mi kazete dali ke mi pravat problem na studentski prasanja,zaboraviv denes da gi prijavam isiptite za vo avgust,a denes bese kraen rok ??? dali mozam utre da gi prijavam ?
Можеби ќе ти бараат казна (400 ден. е ако не знаеш).А секако ќе ти ги земат пријавите.

Јас да прашам пак...Има некој овде Теорија на одлучување што полагал овој семестар?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
moze da mi kazete dali ke mi pravat problem na studentski prasanja,zaboraviv denes da gi prijavam isiptite za vo avgust,a denes bese kraen rok ??? dali mozam utre da gi prijavam ?
Nema da ti pravat problem,ne istece rokot,mislam istece rokot za 1 i 2 godina,ali ke ti primat i denovive koa prijavuvaat tie od 3 i 4,bidejki pisuvase se molat studentite da se pridrzuvaat do rasporedot,no nema da ti praat problem,otidi utre:):):)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Значи за англиски е помачно да си ја земеш оценката отколку да учиш за испит.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
можам ли да ја најдам калина проф по статистика утре во канцеларија или на одмор се професорите ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom