Економски факултет (reloaded)

Член од
19 јуни 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Сакам да се запишам оваа година на Е-бизнис па ако има некој да ми кажи некоја информација за смерот? Бидејќи слушам најразлични муабети дека било зезнато.
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Пријавувањето за августовско-септемвриска испитна сесија 2010/2011 ќе се одвива од 20-27.06.2011, од 11-14,00 ч. според следниот распоред:
20-22.06.2011 - за прва и втора година
23-27.06.2011 - за трета и четврта година
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
за жал годинава примаат само 50 луѓе во државна и 30 во приватна квота :( сакам и јас на тој смер ама би имал најмногу 81 бод така да не би влегол..
Иии не ме заебавај?? Сигурно е ова?? :eek:
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
84
Поени од реакции
35
Колеги дали има резултати по осигурување и ако има ако сака некој нека ги сликне.:)
 

H&M

Член од
20 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има услов за запишување трет семестар???
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.490
Има услов за запишување трет семестар???
Ако имаш заостанати предмети од прв семестар прво ги пишуваш нив па потоа ставаш од задолжителните од 3 семестар се додека збирот на кредити ти е 35
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Може некој да ми објасни каков предмет е Математички Методи за летниот семестар од втора година за Сметководство и Ревизија? Дали има многу математика во него бидејќи не сум баш математичар а најверојатно на тој смер ќе одам :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Подобро ти е да се плашиш од математиката на Драги Јанев него ли од математички методи хахаха.Многу малце има обична математика,се решава на компјутер,така и се полага и е еден од полесните предмети на смеров.Уживај :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
19
Поени од реакции
1
Ако имаш заостанати предмети од прв семестар прво ги пишуваш нив па потоа ставаш од задолжителните од 3 семестар се додека збирот на кредити ти е 35
А оние предмети што ќе неможеме да ги запишеме, ќе ги запишуваме во наредните семестри и ќе заостануваме се за некој предмет поназад? :)
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.737
Поени од реакции
1.490
А оние предмети што ќе неможеме да ги запишеме, ќе ги запишуваме во наредните семестри и ќе заостануваме се за некој предмет поназад? :)
Да тие што нема да можеш да ги запишеш ќе ги запишеш следен семестар обично нема да имаш изборен предмет
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Колеги, дали некој денеска беше АНГЛИСКИ 1 да зема оценки да каже како оди, на кој принцип, зашто слушнав дека имало списоци, а на интернет нема ништо, пишува само дека денеска и утре оценки се земаат, а не и кој кога ќе земе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37
Поени од реакции
1
Колеги знае ли некој кога точно ќе треба да запишуваме втора година??? После 15 септември или порано???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom