Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Dali nekoj znae, dali ke ima trgovsko esej, zoso asistentkata imase kazano na zephyr, ako na nekogo mu falat poeni za povisoka ocenka moze da gi zeme preku esej. Ako znae nekoj dali ke ima i ako ima koge ke bide toa neka pise.
pozz
Бев да ја прашам асистентката во петокот и ми рече дека неделава што следи ќе има објавено критериуми,оценки,список за тие што го исполнуваат условот за есеј и исто така рече дека размислуваат дали да ни пружат шанса за преполагање на некој од трите колоквиуми...позз
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
кој ден, у колку саат и каде ке се земаат оценки економика - кај професорот Бојаџиоски ????
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
колеги мтп колку е границата??
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
кој ден, у колку саат и каде ке се земаат оценки економика - кај професорот Бојаџиоски ????
во понеделник во амфитеатар 4 од 13 часот(или 1ипол, не знам колку точно беше)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
аххх колешке слаба меморија :) од 1 сме! :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Чекајте сеа, од 1 или од 13 часот?
 
Член од
6 март 2010
Мислења
30
Поени од реакции
0
Јас полагав на испит математика во јануари, и беше полесно отколку на колоквиумите... Иначе имаше гаусова метода, аритметичка прогресија, задачите од третиот колоквиум (Амортизација на кредити и пресметување ренти, камати.), изводи и тоа е се што памтам :). За чудо немаше веројатност, интеграли :) и тоа е се што можам да ти помогнам... :salut:
ok dovolno e za sega :)
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
69
Поени од реакции
2
Drage e relativitet en persona, ako saka kje te pushti...ako go fatat ulavite, mozhe da ne te pushti, kako kje mu zbrmchi, taka... ako imash srekja kje pominesh, ako ne-ne... toa e edinstven faktor spored mene... :) tvoe e da si napishesh, da gi reshish zadachite, se ostanato e nepoznata nezavisna promenliva :D :vozbud::toe:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми каже што треба да се учи Деловна Етика, а што не, за испит, ќе му бидам благодарен. :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ако може некој да ми каже што треба да се учи Деловна Етика, а што не, за испит, ќе му бидам благодарен. :)
Колега учи ги набројувањата, 2скрипти има и една мала од 2-3 страни. И јас сум на испит тој предмет малку зезнат е премногу има наборјувања, статистика полесно ми е од деловна.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Aj nekoj neka mi dade upatstvo sto da ucam osnovi na ekonomijata :vozbud: sto najcesto dava na ispit?
Па Економија СЕ треба да се знае, али под знаење не мислам на памет да учиш туку со разбирање... Ќе имаш пресметувања на данок/трошоци/инфлација/раст и некои слични работи. Дефинициите треба да ги знаеш сите... Прашај си го професорот што е исфрлено за испит... И тоа е тоа, друго не ми текнува...

Сè мислам дека факултетот работеше до 20 часот.
Знаеш дека не ми текна на тоа:smir:

од 1, журка ке правиме...понеси ми прашања економика:smir:
Фала колега :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom