Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
За надворешна не знам, а за ЕВТ има нешто ама малку :) за задругите е скратено, табелата со принципите, анализата на набавното работење, за економизирање 1.3.5 мислам дека беше и за складишно работење анализата, за последново не сум баш сигурна, ќе проверам па ќе ти пишам пак :) :helou:
е фала ти, а до која страна е иначе колоквиумов:kesa:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
може некој да ми каже шо се дешава на еколошки , кажал нешто шо ке има на колоквиум ... ? не сум била од коа ме шкртна од список :pipi: . слушнав нешо графици ке имало ... тие од книгата , или башка некои нови?
Пеце ко Пеце, филозофира и ја тупи до бескрај последниве 3 часа, типува како ќе завршат ЛШ натпреварите, како треба да се однесуваме парламентарно, да не се дига галама и слично..
денес кажа дека сигурно ќе нема есеј, а прашањата ќе бидат 10x1 поен, 10х2 поени и 5х3 поени, со можност за точно/неточно, еден точен одговор и 2 или повеќе можни одговори соодветно.не кажа што ќе има специфично, но кажа овојпат да не учиме во петок вечер туку да седнеме барем ден порано за подобри резултати. а на самиот ден на колоквиумот кажа дека ќе ни даде материјал за третиот колоквиум бидејќи ќе биде на екскурзија 2 недели и ќе немаме предавања.
инаку и јас сум чкртнат од списокот.. :helou:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Па и јас од сигурни асистентски извори разбрав дека сесијата започнува на 15 август :helou: Така било на сите факултети што се по системот од Болоња... Најмногу применето во Шведска, Норвешка и слични земји. Само што во тој период во тие земји температурата е околу 20 степени, а кај нас во тој период, посебно во Скопје стандардно има температура над 40 степени. Но ако почниме од 15 август ќе се делат бесплатни дезодоранси пред полагање, а во средиштето на факултетот ќе се направи базен за разладување на студентите, најмногу за оние кои четири саати ќе полагаат статистика :pos:

И уште нешто да прашам, до која страна имаме за учење Информациски, т.е. кои глави се отфрлени :)
А за јунската сесија останува исто од 5 до 30 јуни? :salut:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
е фала ти, а до која страна е иначе колоквиумов:kesa:
До 220стр. иначе не е исфрлено 1.3.5 туку 1.5.3 од економизирање :) и не треба анализата на складишно работење.:helou:
 
Член од
14 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ima li nekoj sto znae nesto za finansiski pazari?Se znae li nesto za kniga i kolokvium?:helou:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Некој ако може да ми каже дали треба видови оцени да се учи за втор к. статистика, т.е. првите неколку страни од статистичко оценување и дали социологија материјалот за втор к. е до општествена подвижност сосе нејзе?:jaj:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Nekoj da mi kaze kakov e ispitot organizacisko odnesuvanje?
Opticki ili prasanja? lesen ili tezok?
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Da ne pamti nekoj sto kaza za incoterms po trgovsko?
Ja mislam deka bi trebalo da ima dosta prasanja od niv zatoa sto dolgo vreme gi predavashe
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
А да не знајт некој случајно кога полагаме трговско право во вторник, на факултет не видов нигде да беше истакнато, фала однапред :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
А да не знајт некој случајно кога полагаме трговско право во вторник, на факултет не видов нигде да беше истакнато, фала однапред :)
Јас знам!:icon_bigg Од 15:30 сме сите,има на огласната табла што е за сите години....:helou:
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Јас знам!:icon_bigg Од 15:30 сме сите,има на огласната табла што е за сите години....:helou:
Фала колешке, барав јас ама изгледа на погрешно место сум барал :), крши нога утре :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom