Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Стварно од трговско нетреба договор за градење??:toe:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj pak ke si prasam...sociologija da ne znae nekoj dali ke ima esej i do koja tema treba za vtor kolokvium.I so mu e na prof. so nekad se pojavuva nekad ne???
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
Moze da mi dade nekoj (a veruvam gi ima mnogu) sovet za statistika ispitot vo juni,sakam uste sega da pocnam da se spreman pa ne bi bilo loso nekolku soveti od iskustvoto:kesa:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
zosto vtornik sabajle vo 8 imame vezbi statistika i cetvrtok pak?? ili cetvrtok nema da imame ve molam za pobrza informacija:vozbud:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
zosto vtornik sabajle vo 8 imame vezbi statistika i cetvrtok pak?? ili cetvrtok nema da imame ve molam za pobrza informacija:vozbud:
Затоа што Славе заврши со предавања и ова се дополнителни вежби исто како кај првиот колоквиум. Да не ги губиме само часовите, него да се извежба подобро.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Затоа што Славе заврши со предавања и ова се дополнителни вежби исто како кај првиот колоквиум. Да не ги губиме само часовите, него да се извежба подобро.
не. зошто петок е неработен. (колку што знам јас, а не е ни битно).
него мене друго ме мачи.. економика! немам способност да научам на памет 3 цртички, а камоли 40 страни (скрипта). да не има некој идеа за препишување:kesa::), ко што тргнало само тоа ми е спас...
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
I mene me interesira toa? Me izmaci ekonomika ovoj semestar, najtezok predmet mi e...
 
Член од
31 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
не. зошто петок е неработен. (колку што знам јас, а не е ни битно).
него мене друго ме мачи.. економика! немам способност да научам на памет 3 цртички, а камоли 40 страни (скрипта). да не има некој идеа за препишување:kesa::), ко што тргнало само тоа ми е спас...
:helou: ke ti kazam primer od moja koleska, so epten sitni bukvi na slabi i dolgi livcinja gi napisa nabrojuvanjata i i uspea, ama ne znaci deka ke ti uspee, zavisi kaj sedis, koj te nadgleduva.... najubavo da si sednes da si naucis
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
нема шанси сесијата започнива на 01,09,2009
Сигорни извори
Па и јас од сигурни асистентски извори разбрав дека сесијата започнува на 15 август :helou: Така било на сите факултети што се по системот од Болоња... Најмногу применето во Шведска, Норвешка и слични земји. Само што во тој период во тие земји температурата е околу 20 степени, а кај нас во тој период, посебно во Скопје стандардно има температура над 40 степени. Но ако почниме од 15 август ќе се делат бесплатни дезодоранси пред полагање, а во средиштето на факултетот ќе се направи базен за разладување на студентите, најмногу за оние кои четири саати ќе полагаат статистика :pos:

И уште нешто да прашам, до која страна имаме за учење Информациски, т.е. кои глави се отфрлени :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Ако некој од II година Сметководство и ревизија ги нема решени во excel задачите од Математички методи, нека пише ПП и ќе му ги пратам
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Па и јас од сигурни асистентски извори разбрав дека сесијата започнува на 15 август :helou: Така било на сите факултети што се по системот од Болоња... Најмногу применето во Шведска, Норвешка и слични земји. Само што во тој период во тие земји температурата е околу 20 степени, а кај нас во тој период, посебно во Скопје стандардно има температура над 40 степени. Но ако почниме од 15 август ќе се делат бесплатни дезодоранси пред полагање, а во средиштето на факултетот ќе се направи базен за разладување на студентите, најмногу за оние кои четири саати ќе полагаат статистика :pos:

И уште нешто да прашам, до која страна имаме за учење Информациски, т.е. кои глави се отфрлени :)
И на студенски вчера ми рекоа дека сесијата ќе почне на 15 август.

Иначе за информациски технологии сега за сега ќе биде до 226 страна. Е сега се зборува нешто демек 11 и 12 глава ке ни бидат отфрлени а 13 ќе треба да ја учиме. Професорот колку што јас знам сеуште нема ништо кажано,највероватно ќе каже утре.
 
Член од
14 април 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pomos

Ke moze li nekoj da mi kaze sto treba da naucam TRGOVSKO PRAVO za vtor kolokvium, a sto e isfrleno?
Blagodaram:smir::pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom