Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Но ако почниме од 15 август ќе се делат бесплатни дезодоранси пред полагање, а во средиштето на факултетот ќе се направи базен за разладување на студентите, најмногу за оние кои четири саати ќе полагаат статистика :pos:
искрено се надевам дека нема да бидам у тие несреќници. ако не го положам вториов кол, се заканувам дека ќе се фрлам бањам во вардар :helou:
 
Член од
14 април 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako znae nekoj sto bidna so finansiski pazari da mi kaze.Ima li kniga i koga e kolokvium?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Па и јас од сигурни асистентски извори разбрав дека сесијата започнува на 15 август :helou: Така било на сите факултети што се по системот од Болоња... Најмногу применето во Шведска, Норвешка и слични земји. Само што во тој период во тие земји температурата е околу 20 степени, а кај нас во тој период, посебно во Скопје стандардно има температура над 40 степени. Но ако почниме од 15 август ќе се делат бесплатни дезодоранси пред полагање, а во средиштето на факултетот ќе се направи базен за разладување на студентите, најмногу за оние кои четири саати ќе полагаат статистика :pos:

И уште нешто да прашам, до која страна имаме за учење Информациски, т.е. кои глави се отфрлени :)
Kolega Shuki taka izjavi...za da nema bazenti i da ne delat dezodoransi...uste potragicno za da ne cekame red za razladuvanje sesijata zapocnuva na 01.09.2009... Ako ima promeni baarj go Shuklev
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Дали некој прави семинарски? нека пише ПП,
ми треба за Управувачко сметководство I
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Ke moze nekoj da mi kaze ako znae vo kolku saat se polaga trgovsko pravo
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
ќе може ли некој да ми каже до која страна треба да се учи Надворешна и ЕВТ
и дали има нешто извадено овај де скратено
фала многу
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
може некој да ми каже шо се дешава на еколошки , кажал нешто шо ке има на колоквиум ... ? не сум била од коа ме шкртна од список :pipi: . слушнав нешо графици ке имало ... тие од книгата , или башка некои нови?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
ќе може ли некој да ми каже до која страна треба да се учи Надворешна и ЕВТ
и дали има нешто извадено овај де скратено
фала многу
За надворешна не знам, а за ЕВТ има нешто ама малку :) за задругите е скратено, табелата со принципите, анализата на набавното работење, за економизирање 1.3.5 мислам дека беше и за складишно работење анализата, за последново не сум баш сигурна, ќе проверам па ќе ти пишам пак :) :helou:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
90
Поени од реакции
3
Ke moze li nekoj da mi kaze kako izgleda ispitot English I ?
Kakvi prasanja dava na ispit, i sto prasuva usno :)
Kako se vika profesorkata?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Дали некој знае шо има скртено развој за втор колоквиум и до каде е колоквиумот.:smir:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
може некој да ми каже шо се дешава на еколошки , кажал нешто шо ке има на колоквиум ... ? не сум била од коа ме шкртна од список :pipi: . слушнав нешо графици ке имало ... тие од книгата , или башка некои нови?
Rece deka ke nemalo esej ovojpat,ama zatoa 25 prasanja. Tocno-netocno, so eden odgovor i so dva ili tri odgovori.Izgleda ke ima i grafik da prepoznaes.Poveketo se od knigata,ima i dva-tri so ni gi crtase na cas so gi nemalo vo kniga.Za drugi detalji ne se sekavam...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom