Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ај ако може некој нека објасни ова како ке биде по НОВО, како ке биде со квадратов, дека викаат веке ке нема квадрат за сите и за стари и за нови студенти... ако знае некој нека објасни !!!
Au,epa sea vaka,od kaj da pocnam vekje neznam za da me sfatis bolje,haha,site ispiti sto ti se ostanati od predhodnata godina gi prijavuvas povtorno,i povtorno zemas potpisi,i povtorno mozes da gi polagas na kolokviumi,isto taka ispitite sto ti se ostanati moralno e da se prijavat i mozes da gi prijavis samo vo toj semestar koga si gi slusal,znaci tie sto ti se zemski semestar,zimski ke gi prijavuvas se dodeka ne gi polozis,a tie so se leten semestar ke gi prijavis vo letniot.Inace sekoj semestar mozes da prijavis ispiti so vkupen zbir ne pogolem od 35 krediti,znaci vo tie 35 krediti ke moras da prijavis tie sto ti se ostanati od minatata godina,znaci,ako ti ostanale na primer matematika i statistika,matematika ke go prijavs sega,a statistika za vo letniot,bidejki tie nosat mislam po 9 krediti,ke mozes da prijavis uste ispiti vo zbir od 26 krediti,no ne e moralno,ti nemozes da prijavis predmeti so poise od 35 krediti,no mozes so pomalce....Ako imas neso nejasno prasaj:):):))))
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Зашто да не може :)

--- надополнето ---


Не ги интересира во која банка и од кај сте ги земале уплатниците, би требало тоа веќе да го знаете :)
Се извинувам, ама за уште нешто ќе те мачам, на страната пишува да се уплати на име на студиски програми. Е сега тоа значи да се напише за на кој смер уплаќаш или? Зашто има дадено само една жиро сметка на економски факултет и кај да пишам за на кој смер уплаќам или не треба да се напише на уплатницата?...леле за никаде сум, само да не ја утнам :tapp:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Значи ко на Електро принципот... што и не е така лошо :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Мене едно не ми е логично... дали е точно дека презапишувањето ќе биде 10 евра по кредит. Па ако е така, пола студенти ќе се испишат и ќе одат на приватни факултети... :toe:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Се извинувам, ама за уште нешто ќе те мачам, на страната пишува да се уплати на име на студиски програми. Е сега тоа значи да се напише за на кој смер уплаќаш или? Зашто има дадено само една жиро сметка на економски факултет и кај да пишам за на кој смер уплаќам или не треба да се напише на уплатницата?...леле за никаде сум, само да не ја утнам :tapp:
Идна колешке, ништо друго не е битно освен тоа 012 за 300те евра :) чим легнат парите на сметка... сите се среќни

--- надополнето ---

Мене едно не ми е логично... дали е точно дека презапишувањето ќе биде 10 евра по кредит. Па ако е така, пола студенти ќе се испишат и ќе одат на приватни факултети... :toe:
3.3 евра по кредит за државна квота, 10 евра по кредит за приватна, ама не се знае кога ќе треба да се плаќаат тие.. дали сега на почеток одма ќе мора или како што беше до лани, до февруари условно... и тогаш да си платиш за здравје наредна година пак да го слушаш.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Idni kolegi, bas sega gledav na stranata na ekonomski napisani se site dokumenti potrebni za upis, i dadena e ziro smetkata so se site kompletni podatoci kade sto treba da se uplatat tie 300 denari. Me interesira dali mozeme utre da uplatime koga veke gi imame potrebnite podatoci? Na toj nacin ne bi cekale po bankite vo vtornik...Ili pak mora uplatnica da se zeme edinstveno od fakultetot pa da se uplakja vo vtornik? :smir:
Niv im e vazno da im odneses se sto e potrebno i se razbira uplatenata suma.Sea,dali ti si ja uplatila vcera,zavcera ili pred 3 meseci,ili pak mozebi ke ja uplatis utre toa ne gi interesira,niv samo im treba potvrda deka si uplatila,a za uplatnici imas vo knizarata na ekonomski,popolneti so se sto ti e potrebno,samo treba da si gi vneses licnite podatoci,a inace da si prasala porano ke te posovetuvav da si gi uplatese parite do sea za utre samo da gi podneses dokumentite dodeka drugite se guzvaat po bankine i cekaat po 1saat ili poise,a sega ne samo sto ti ke treba da se guzvas vo banka tuku i ke nastane guzva i na fakultet,pa i tamu ke treba da cekas,haha,i so srekja utre,zosto znam deka ke ti treba,ne radi toa deka nema da te primat,tuku uste utre ke ti se odmili fakultetot koa ke treba da cekas na red zaedno so uste 1000 dusi,na temperatura od 35 stepeni,a mislam deka i mirizbata nema da ti bide voopsto prijatna,hahaha,se nadevam ke si pomines bolje otkolku jas minatata godina koa se upisuvav,ali toa bea moite iskustva za vreme na upisot,pa se somnevam deka tvoite bi bile poinakvi,hahahaha:):):):))))))):vozbud:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
Се извинувам, ама за уште нешто ќе те мачам, на страната пишува да се уплати на име на студиски програми. Е сега тоа значи да се напише за на кој смер уплаќаш или? Зашто има дадено само една жиро сметка на економски факултет и кај да пишам за на кој смер уплаќам или не треба да се напише на уплатницата?...леле за никаде сум, само да не ја утнам :tapp:
[FONT=&quot]Тоа се пишува во цел на дознака и не го пишуваш департманот, туку само ќе си напишеш: студиски програми.
Мислам дека и не им е битно толку, важно е да бидат 300 денари и да стигнат парите до НБРМ :)
[/FONT]
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Идна колешке, ништо друго не е битно освен тоа 012 за 300те евра :) чим легнат парите на сметка... сите се среќни
Не те разбрав баш, какви 300евра? Јас знам дека се плаќа 300денари сега кога се пријавуваме на факултет :toe:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Значи ко на Електро принципот... што и не е така лошо :)
Tokmu taka:):):)

--- надополнето ---

Не те разбрав баш, какви 300евра? Јас знам дека се плаќа 300денари сега кога се пријавуваме на факултет :toe:
Hahahahahahaha,a be kolegava toa go kaza za koa ke te primat,inace sea se 300 denari,ne se sekiraj,ti olesna ova so ti go pisav sea :P:P:P
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
[FONT=&quot]Тоа се пишува во цел на дознака и не го пишуваш департманот, туку само ќе си напишеш: студиски програми.
Мислам дека и не им е битно толку, важно е да бидат 300 денари и да стигнат парите до НБРМ :)
[/FONT]
Фала, мислам дека почнаа да ми се сложуваат коцкичките на место:tapp: То ест ќе видиме утре кога ќе излезам да платам :)

--- надополнето ---

Tokmu taka:):):)

--- надополнето ---


Hahahahahahaha,a be kolegava toa go kaza za koa ke te primat,inace sea se 300 denari,ne se sekiraj,ti olesna ova so ti go pisav sea :P:P:P
Хах, па не се исплашив нешто којзнае колку, а и може нема да треба да платам 300 евра туку 100 :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
И новиов принцип на мене ич не ми е јасен.
Тоа што го праша swen и мене ме интересира. Дали ќе имаме фора да положиме еден испит од септември до наредната година до јануари(или еве максимум 2 како што беше до сега).
И дај некој со кирилична подршка и со цртички малце поразбирливо да објасни, кога ќе видам кирилица и без нов ред и штедење на запирки автоматски ми се одмилува читањето на таков пост.(без навреда).
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Фала, мислам дека почнаа да ми се сложуваат коцкичките на место:tapp: То ест ќе видиме утре кога ќе излезам да платам :)

--- надополнето ---



Хах, па не се исплашив нешто којзнае колку, а и може нема да треба да платам 300 евра туку 100 :icon_lol:
Hahahahahahahaha,pa zavisi na koj smer ke ides i so prosek imas,inace greska,300 sekako nema da platis zs od ovaa godina e 200 so 400 evra,haha,a za toa ne se isplasi kojznae kolku idi lazi nekoj drug,znam deka se isplasi:vozbud:,pa aj so srekja i utre da znaes ke imas dobar trening na noze kombiniran so sauna i miris na ispoteni miski,hahahahaha:):):):):):pos2:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Hahahahahahahaha,pa zavisi na koj smer ke ides i so prosek imas,inace greska,300 sekako nema da platis zs od ovaa godina e 200 so 400 evra,haha,a za toa ne se isplasi kojznae kolku idi lazi nekoj drug,znam deka se isplasi:vozbud:,pa aj so srekja i utre da znaes ke imas dobar trening na noze kombiniran so sauna i miris na ispoteni miski,hahahahaha:):):):):):pos2:
Хаха фала ти што ме утеши, за упис мислам дека нема да имам проблеми, 5,00 сум и сите оцени на матура ми се 5ки, вкупно 99 запирка нешто поени :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Хаха фала ти што ме утеши, за упис мислам дека нема да имам проблеми, 5,00 сум и сите оцени на матура ми се 5ки, вкупно 99 запирка нешто поени :)
LOL,bravo,bravo,me iznenadi,pa aj prodolzi so toj prosek i na fakultet,hahahahaha,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom