Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2007
Мислења
11
Поени од реакции
3
Дечки да не продава некој книга "Основи на Менаџмент" од Шуклев (новото издание-книгата од лани)?

Хитно ми е зошто испитот е на 19-ти, а јас ја имам старата книга... :S
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Да не има некој прашања за надворешна трговија кај Кикеркова?
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
колегииии, абе дајте нешто олеснително за дловна етика, цела година го полагам у пм, м издосади више :) плс плс
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ako ne polozis vo Avgust,togas si go prijavuvas vo septemvri i kako sto znam imas pak pravo da go polagas na kolokviumi i ke mora da si zemes pak potpis,inace toa za dali ke gubis predmet od 3ot semestar,ke izgubis,zosto sekoj semestar od sea mozes da zapises ispiti so ne povekje od 35 krediti,a vo ovoj slucaj delovna etika ti e negde 7-8 krediti,taka da ke ti ostanat uste 27-28 krediti za prijavuvanje na ispiti,a bidejki ispitite se od 7 do 9 krediti taka da ke mozes da prijavis uste 3 ispiti,osven delovna etika,a bidejki ima sekoj semestar po 4 ispiti,tebe ke mora da ti izostane eden od 2 godina,ako ima neso nejasno prasaj pak:):):):))))))))))))))))
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги ми треба мала помош статистика за задача 6.17 од книгата како да ја преметам S? После тоа лесно е, ако ја има некој решено ако сака нека каже како да ја најдам S во оваа задача :)

Фала
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ako ne polozis vo Avgust,togas si go prijavuvas vo septemvri i kako sto znam imas pak pravo da go polagas na kolokviumi i ke mora da si zemes pak potpis,inace toa za dali ke gubis predmet od 3ot semestar,ke izgubis,zosto sekoj semestar od sea mozes da zapises ispiti so ne povekje od 35 krediti,a vo ovoj slucaj delovna etika ti e negde 7-8 krediti,taka da ke ti ostanat uste 27-28 krediti za prijavuvanje na ispiti,a bidejki ispitite se od 7 do 9 krediti taka da ke mozes da prijavis uste 3 ispiti,osven delovna etika,a bidejki ima sekoj semestar po 4 ispiti,tebe ke mora da ti izostane eden od 2 godina,ako ima neso nejasno prasaj pak:):):):))))))))))))))))
Чекај малце... ако ти остане еден предмет од преходната година можеш ли да го запишеш наместо изборен предмет во зимскиот семестар, а понатаму во летниот семестар од истата година да земеш два изборни ?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Прашањето е кога треба да платиме за да ги презапишеме тие предмети... :)
 
Член од
11 август 2010
Мислења
96
Поени од реакции
33
епа вака, математико го оставив за февруари зачо веке војна не можам да водам со Драге, затоа сега сакам да го отарасам етика за да можам математика да го презапишам... белки не даваат повеке од 1 заостанат предмет од семестар, или па...
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
Боби[Мкд];3719293 напиша:
Значи документи за пријавување.

пријава со таксена марка- пријавата таму ќе ја добиеш...
оригинал сведителства и оригинал диплома...
извод и државјанство...

и потврда за уплатени 300 денари за студиски програми...
а каде треба да уплатиме 300 денари
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
ako gi ima li nekoj prasanjata od menadzment od junska sesija ( molam da mi gi prati )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom