Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
Јас бев прва група, немаше задачи. 25 прашања имаше ќе ги запишам на еден ворд документ и ќе ти ги пратам бидејки овде мислам ќе фати доста барем колку ме служи меморијава. :toe:
Тапа е така кога од 500 страни материјал ќе ти даде 25 прашања само.. И обично ќе ти падне тоа што не знаеш.. Убаво си рекол Марфи.. А за прашањава пиши што памтиш, ептен ме интересира што паднало. Подолго време го спремав, и тоа асално и на крај се успав.. Ама ме интересира да видам дали ќе сум знаел ако стигнев..



Јас бев втора група.Задачи немаше.Прашањата незнам од кај ги извадил.Се на се тежок беше испитов.
Ти имаше пишано во еден пост претходно дека си ги учел само главните поделби, така? И што мислиш, се проага со нив?



И прашање уште едно :) Имаше формули, или било каков вид на прашање со формули во него. На пример да кажеш како се добива продуктивноста, т.е. од однос на кои елементи. Или од тие грдите со рентабилност формули, а?
 
Член од
31 мај 2010
Мислења
35
Поени од реакции
0
[/COLOR]
во втора група немаше ништо такво освен обични прашања.тешко беше ама мислам ке се има поени бар за да се помине хехе
многу веројатно да има ако не до 16 часот, до вечер барем. Ако се секаваш, еднаш на колоквиум имаше резултати вечерта(во др. случаи утредента), а тогаш полагаа многу многу повеќе студенти од сега
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
хехе исчезна и ја го барам ама го снема.а формули и задачи немаше на испитов само обични прашања.и да втора група беше тешка ама ке има поени бар да се помине хехе се надевам

--- надополнето ---

angel4ence напиша:
хехе исчезна и ја го барам ама го снема.а формули и задачи немаше на испитов само обични прашања.и да втора група беше тешка ама ке има поени бар да се помине хехе се надевам
а случајно да не знае некој со 72 или 76 поени што оценка е зошто според моите проценки би требало да имам отприлика толку.на колоквиум со 72 е 8ка а со 76 9ка.дали важи тоа и за испит?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
а со учебникот отиде ? зошто јас имам фотокопија и не смеам да му се избацам така:vozbud:
Не сум била јас досега на дополнителен колешке, така да не можам да ти кажам за учебникот :vozbud:но мислам дека нема ни потреба да го носиш, ке ти ги каже тој само темите шо треба да ги учиш. :smir:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
[/COLOR]

Ти имаше пишано во еден пост претходно дека си ги учел само главните поделби, така? И што мислиш, се проага со нив?



И прашање уште едно :) Имаше формули, или било каков вид на прашање со формули во него. На пример да кажеш како се добива продуктивноста, т.е. од однос на кои елементи. Или од тие грдите со рентабилност формули, а?
имаше прашање за формулите за оптималност или за коефициент нешто знам така беше ама не како формула да кажеш туку како деф. поделби од оние кој беа најбројни немаше, туку се паднаа работи искрено кој не ни помислив дека ке паднат али чиста срека што ги прочитав.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Колеги, да ве прашам дали за нашиот факутет важи тоа дека ако имаш просек над 9,5 ослободен си од партиципација, само административни трошоци треба да плаќаш?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колеги, да ве прашам дали за нашиот факутет важи тоа дека ако имаш просек над 9,5 ослободен си од партиципација, само административни трошоци треба да плаќаш?
НЕ важи.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
Ајдеееее има резултати.49 само поминаа.Нека им е со среќа :toe:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Малце офтопик од муабетот за испитите :) Колеги знае некој кога е приемното време на проф. по Економика Димитар?
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Ovie rezultati se samo od ispitot ekonomika ili i od tie sto go prepolagaa tretiot kolokvium?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Колега се враќаш после 5 месеци на форумов и одма сакаш преку ред :pos:
:pos2: postar sum kolega... poiskusen.. mora :D

Ццц мора да се има нешто за возврат! Не се сеќирај веќе си најдов поштен колега без слика што ќе ми помогне, а па тек со слика што ли ќе биде... цела збирка :) :pos:
:pos2: nemashe nishto neposhteno vo moite nameri... samo sakav da vidam slika za da te poznaam koga ke se cekame :P
Prasanje e dali e pokvalifikuvan od mene :smir:

До кај стигна веков, да не можеш слика да побараш а не па нешто друго од девојкиве :pos:
Tacno Tacno :D
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
:pos2: postar sum kolega... poiskusen.. mora :D



:pos2: nemashe nishto neposhteno vo moite nameri... samo sakav da vidam slika za da te poznaam koga ke se cekame :P
Prasanje e dali e pokvalifikuvan od mene :smir:



Tacno Tacno :D
Ахам епа чим така ајде колега ако си поквалификуван ако може да ми кажеш на дополнително полагање математика дали ќе ми го даде истиот испит т.е. истата група само да пререшам тоа што не ми било точно или може да ми се падне било која група од испитот?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ахам епа чим така ајде колега ако си поквалификуван ако може да ми кажеш на дополнително полагање математика дали ќе ми го даде истиот испит т.е. истата група само да пререшам тоа што не ми било точно или може да ми се падне било која група од испитот?
nema da ti ja dade istata grupa.. ke ti dade random grupa... i ke bide ispitna kombinacija toa vsusnost, ama ke imas 2 zadaci zaokruzeni na nea sto ke treba da gi resis :)
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
nema da ti ja dade istata grupa.. ke ti dade random grupa... i ke bide ispitna kombinacija toa vsusnost, ama ke imas 2 zadaci zaokruzeni na nea sto ke treba da gi resis :)
Е сега ме израдува ама сепак фала. Што значи после се ќе морам да одам на увид кај него да ми каже од кои две теми треба да повторам :S
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom