Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
A професорот по е-бизнис даваше потписи од печат или рачно? :) Да не знае некој коа има приемно време и каде му е канцеларијата?
рачно даваше, а каде му е канцеларија и од од колку му е приемно појма неам :)
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Znae li nekoj kakvi mi se sansite ekonomika da mi stavi ocenka pogore ako mi fali 1 bod ?? kaj profesorkata sum ama me nema na spisoci :(
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Znae li nekoj kakvi mi se sansite ekonomika da mi stavi ocenka pogore ako mi fali 1 bod ?? kaj profesorkata sum ama me nema na spisoci :(
За економика на претпријатие мислиш нели?
Јас кога земав оценка за Деловна етика (иста професорка), во индекс си напишав една оценка погоре (ние ги пишувавме оценките од списоците, а проф. само требаше да се потпише) бидејќи исто како тебе ми фалеше еден бод и асистентот само се насмеа кога виде и и рече на професорката дека само за еден бод се работи.Таа се потпиша без никаков проблем.:toe:


Патем, Шуклев само на тие од список дава потписи?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
За економика на претпријатие мислиш нели?
Јас кога земав оценка за Деловна етика (иста професорка), во индекс си напишав една оценка погоре (ние ги пишувавме оценките од списоците, а проф. само требаше да се потпише) бидејќи исто како тебе ми фалеше еден бод и асистентот само се насмеа кога виде и и рече на професорката дека само за еден бод се работи.Таа се потпиша без никаков проблем.:toe:


Патем, Шуклев само на тие од список дава потписи?

Lele fala najmnogu ova mi dade nadez :D ke napravam i jas kako tebe pa ke vidime ... fala uste ednas :D me izraduva :D
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Да само на тие од список и потписите ги даде минатата недела.

Останатите 500че ќе го почастат факултетот.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Има списоци на зефир, само малце касно го ставилe, подобро ќе беше рано за да може после статистика да се учи ама ајде..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
Znae li nekoj kakvi mi se sansite ekonomika da mi stavi ocenka pogore ako mi fali 1 bod ?? kaj profesorkata sum ama me nema na spisoci :(
И мене ова ме интересира, има некој друг со поинакво искуство од тоа за да си ја пишам поголемата...
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
moze nekoj da pise koga e uvidot po menagment na mal biznis i vo koja prostorija ke bide.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Знае ли некој кога и каде можам да го најдам асистентот Мијалче на факултет, т.е. канцеларија, приемно време кое му е и слично?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
Да не знае некој од колку е границата меѓу 9ка и 10ка по економика на претпријатие ?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
И мене ова ме интересира, има некој друг со поинакво искуство од тоа за да си ја пишам поголемата...
да , пиши ја ама мора да знаеш дека и во пријавата за испит професорот или асистентот ке ти ја пишат вистинската оценка , па после кога ке сакаш да земеш стипендија или пак кога ке треба да се земе диплома на крај , ке настане куршлус
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Да не знае некој од колку е границата меѓу 9ка и 10ка по економика на претпријатие ?
90 ти е 9, а 91 е 10. ако си кај професорот можеш и со 90 да му бараш 10:smir:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
да , пиши ја ама мора да знаеш дека и во пријавата за испит професорот или асистентот ке ти ја пишат вистинската оценка , па после кога ке сакаш да земеш стипендија или пак кога ке треба да се земе диплома на крај , ке настане куршлус
Штом проф. се потпишува на една оценка, значи дека таа е вистинската оценка што ја добива студентот и што ќе стои во пријавата.Зарем не? Зошто инаку ќе се потпише во индекс ако во пријава стои друго? Јас претпоставувам асистентот веднаш ја корегираше вистинската оценка кај мене.:toe:
Јас земав стипендија без проблем.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Абе генијалци сте жими се... па со кој памет си пишите повисоки оценки, јас да бидам на местото на професорот ни 6-ка после тоа не би ви пишал. Доколку сте на граница замолете го асистентот и професорот (Бојаџиоски никогаш не правел проблем), тогаш не верувам дека би ви правеле проблем, а не вака, сами да си внесувате повисоки оценки, срамота.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom