Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Инаку не очекувам во тие книга да се дадени и одговори на прашањата.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Abe nesto nema logika so nosenjeto zbirka.Prvo ne e budala da ni dava zadaci od zbirka i postapkata da ni e pred oci.Baska denes nekolku spomnaa demek ne bilo zadolzitelno da se nosi (???).Epa so kur togas bara ako ne e zadolzitelno!!!!!!


ја незнам која е целта на носењето збирка на колоквиум? :uvo: шо , ке ни дава задачи од таму?! :toe: аааааааа !!!


нема везе ,денес беше некој на економија и сметководство? да не се деси нешо посебно ,да не кажаа нешо битно ? :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
може ли некој да ми одговори со сигурност за ова носењево на збирка на колоквиум математика (не стигнав на предавања) ?! инаку на вежбите асистентот Кире кажа дека демек ќе имало некое изненадување шо ќе ни иде во прилог, ама за тоа ќе кажел професоро, па ваљда за ова се работи.
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
uchete gi tabelite kaj Shuki OBAVEZNO , glava 2 i planiranje ... od toa najvishe prashanja dava :baeh: ... ja iskreno ne se nadevam deka kje polozam , ali sepak chuda se deshavaat :)))
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Гледам никој од нас нема да најде оригинал збирка математика така да ќе си полагаме на стандардниот начин:pos: Не знам што се замарате сите со барање логика кај Јанев, типот е сам по себе ирационален. Штом рекол може да носите ако имате донесете си и ништо не губите.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Не гледам дека некој побара, ама еве ви ги прашањата што лани паднаа на оптичкиот дел по меѓународна.
Првите 10 се Точно-Неточно.
Другите 10 се со повеќекратен избор, ама поради тоа што прашањата ми беа сликани со мобилен ми беа матни сликите, па напишав само за што се работи во прашањето.
 

Attachments

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Тие истите прашања ги имаше и во либро, плус уште нешто имаше во нив, некој дополнително што раскажувал
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Тие истите прашања ги имаше и во либро, плус уште нешто имаше во нив, некој дополнително што раскажувал
Епа тие лани паднаа на прв колоквиум, а зашто да се плаќаат пари за од Либро :)
Инаку не е сигурно дали ќе има оптички прашања, професорката некако е многу чудна :)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Па добро, имаш право :) него мислам дека тие беа за сите колоквиуми, а како мислиш ќе нема оптички прашања? Да не ни се случи и нас тоа со надворешна во следниот семестар? Ама ај до тогаш ќе се смени она :icon_lol:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Па добро, имаш право :) него мислам дека тие беа за сите колоквиуми, а како мислиш ќе нема оптички прашања? Да не ни се случи и нас тоа со надворешна во следниот семестар? Ама ај до тогаш ќе се смени она :icon_lol:
Зашто ќе се смени? Ова туку-така го кажа?
Професоркава е чудна, нема заебанции со една, и да даде оптички повеќе го цени она што си го напишал, може ништо да не ти е точно на оптичкото, а тоа што си го напишал да ти е добро и да те пушти :)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Онака го кажав, да :icon_lol: туку сеедно е, да помине овој семестар па ќе мислам за тоа следниот. Што викаш и онака не помагаат многу оптичките.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Јас да положам Маркетинг и Менаџмент и одам во пензија :pos:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Ај ќе те почекам па ќе одиме заедно :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom