Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Фонолабораторија ти е десната страна на бифето ама горе, спроти предавална 10. Ако ме сфати добро, ако не, ќе се обидам пак или нека се надоврзе некој друг :pos:
Ok фала многу.Знам кај е предавална 10 имам таму вежби значи одма спроти неа.Ке се снајдам некако.
А Пишува ли фонолабораторија на неа,или нешто друго.?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Немам тоа приметено, дали пишува или не :toe: :icon_bigg ама ако знаеш кај е предавална 10, нема утка :pos2: одма спроти неа, друго нема таму :helou:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ајде сега некој ако може да ме просветли.Беше ли некој сабајле на меѓурнародна и што кажа женскава,заокружување,раскажување,комбинација?!Што?!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
125
Поени од реакции
4
ај ако бил некој денес на макроекономија, да ми каже што се дешаваше? до кај треба да се учи тоа чудо........
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ајде сега некој ако може да ме просветли.Беше ли некој сабајле на меѓурнародна и што кажа женскава,заокружување,раскажување,комбинација?!Што?!
Нели имаме предавање во 10? Е таа изгледа имаше предавано во 8 :( Демек на претходните предавања рекла дека ќе биде само со пишење, ама мене ми е сеедно, и вака и така исто ми се фаќа учење, во секој случај ќе биде заебано :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
hahha

epa izgleda sekoj na ekonomski prai toa so si saka hahah:)
Ajde luge krsete race i noze vo tekot na kolokviumska nedela :pos2:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Леле ама сте негативни бе.Луѓе колоквиуми се,па и да се падне па што!Ќе се пореметите ако сте со вакви ставови.Ц ц цц ц ... Френки и Бушав ќе дипломираат на електро со време,ние на економски сме се извадиле од памет.
Ај доста со напнатост.Заебано ќе биде,жими кхм,амо така го доживуваш како повратна спрега и ќе биде.Ај лабаво малце.Се ќе си биде супер.
Ајде малце чил сите!На групна медитација сите до еден!Дали е вредно за сметка на психичко здравје да се вадите од патики за учење?!НЕ!Олабавете малце!:smir:
Ајде сите ве сакам!И простете што ве искарав!Јас би уште ама нема смисла.Бидете умни.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Леле ама сте негативни бе.Луѓе колоквиуми се,па и да се падне па што!Ќе се пореметите ако сте со вакви ставови.Ц ц цц ц ... Френки и Бушав ќе дипломираат на електро со време,ние на економски сме се извадиле од памет.
Ај доста со напнатост.Заебано ќе биде,жими кхм,амо така го доживуваш како повратна спрега и ќе биде.Ај лабаво малце.Се ќе си биде супер.
Ајде малце чил сите!На групна медитација сите до еден!Дали е вредно за сметка на психичко здравје да се вадите од патики за учење?!НЕ!Олабавете малце!:smir:
Ајде сите ве сакам!И простете што ве искарав!Јас би уште ама нема смисла.Бидете умни.
Да ти кажам право, ако паднам на овие колоквиуми сум готов :(
А се ми мириса дека ќе паднам :(
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Леле ама сте негативни бе.Луѓе колоквиуми се,па и да се падне па што!Ќе се пореметите ако сте со вакви ставови.Ц ц цц ц ... Френки и Бушав ќе дипломираат на електро со време,ние на економски сме се извадиле од памет.
Ај доста со напнатост.Заебано ќе биде,жими кхм,амо така го доживуваш како повратна спрега и ќе биде.Ај лабаво малце.Се ќе си биде супер.
Ајде малце чил сите!На групна медитација сите до еден!Дали е вредно за сметка на психичко здравје да се вадите од патики за учење?!НЕ!Олабавете малце!:smir:
Ајде сите ве сакам!И простете што ве искарав!Јас би уште ама нема смисла.Бидете умни.

There's nothing you can do that can't be done
Nothing you can sing that can't be sung
Nothing you can say but you can learn how to play the game
It's easy

Nothing you can make that can't be made
No one you can save that can't be saved
Nothing you can do but you can learn how to be you in time
It's easy

All you need is love
All you need is love
All you need is love, love
Love is all you need


Show us some love NeMiRnA!:vozbud:
Ја викам,немој да не се напињате,напињајте се.
Учете,највеќе што можете,и ако треба напнете се и психички.

Зашто ако не го праите тоа,ќе паднете :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ја викам,немој да не се напињате,напињајте се.
Учете,највеќе што можете,и ако треба напнете се и психички.

Зашто ако не го праите тоа,ќе паднете :)
А јас ќе те дополнам. Покрај овие работи молете се и на Господ професорите утрото да станат на десна нога, зашто ако станат на лева ќе биде интересно.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Него,што направи ти со менаџмент книгата (англиската со case study),препиша,читна нешто?

Дај сподели за сите нас :)
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Него,што направи ти со менаџмент книгата (англиската со case study),препиша,читна нешто?

Дај сподели за сите нас :)
абе пробав да ги сликам ама не излегоја најубо....
ова е само еден кејс... не се баш најдобри сликиве..
ако е некој заинтересиран нека ме бара ке му ги дам да ги ископира... тои не можам сите да ги ставам на интернет...
 

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom