Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Vidi kolega seto to e idividualno ama jas da ti kazam deka mene na ispitot vo januari matematika mi padnaja istite zadaci skroz od kaj petar. Da mozebi e malku aroganten i precenet ama fakt e deka od kaj petar od 150 studenti 120 polozija ....odisi kolesko kaj petar jas ti vikam poso si imaf problem . A kolegava so go citiram nemal problem ko mene da go vikat drage po kabineti i da go ponudvit so konjak, da mu se zakanvit deka nema da polozi duri ne mu se odmilam i 30000 milioni drugi gluposti .

Za statistika kaj dragan e dovolno ili kaj anka odisi
Туу.. да знаев коњак дека нуди по кабинети ич не полагав, можда некој џек ќе пуштеше... :pos2:
Не ме смеј колега, само јас познавам преку 15тина луѓе што испопаднаа, а тоа ти што си имал проблеми можам да претпоставам од која природа се, штом пишуваш имаф, наместо имав...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
dali ekonomika kaza deka ke skrati nekoja strana, mnogu e nekako od 150 do 312!
хаха многу епа ајде како во средно научете ги 5 лекции ќе испрашувам факултет е ова мислам дека ?! :smir:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
хаха многу епа ајде како во средно научете ги 5 лекции ќе испрашувам факултет е ова мислам дека ?! :smir:
ne bea 5, 4 bea:smir: nema veze sto se mnogu strani, barem sega e polesno-konkretni raboti ucime, a ne sto kazal Rajko, a sto Trajko:smir:nego do 312 treba????sigurno e ova??fala
 
Член од
8 март 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
POLITIKA NA SOCIALEN RAZVOJ, dali znae nekoj, sto treba da se nauchi, sto se ima otfrleno, dali pustil spisoci za kolokviumi??
Ve molam, mi treba informacijava za da pochnam da ucham.:)

Pa??:toe:
 
Член од
8 март 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
znae li nekoj dali vo aprilskava sesija,polaganeto na predmetot menadzmen ke bide na pisuvane ili opticki?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
znae li nekoj dali vo aprilskava sesija,polaganeto na predmetot menadzmen ke bide na pisuvane ili opticki?
Ако се пријават помалце од 50 ќе биде на пишување... најпаметно ти е да го прашаш професорот.

Патем... сигурно е отфрлена седма глава од пазари?
И дали некој ги има презентациите :)
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
Matematika ne lutaj kaj nikogo osven kaj Petar gorgoski ako sakas ke ti dadam broj a statistika jas odam kaj anka i e top i taa e edinstvenata so predava i teorija i zadaci.
дај прати ми те молам број од анка пошо како шо гледам повеќе луге ја зборат. Благорадам однапред:smir:

а за Петар не идам зашо ја брат уопште везе неам математика.
ми треба некој шо ке ме седне очи у очи или евентуално очи у 6 очи да ми објасни а не копија од предавања да ми се дешава.

Se soglasuvam so ova,ali ima luge koi sto nemaat poim od matematika,a sakaat da go ucat fakultetot kako mene na primer:)Jas odev na casovi kaj Milan i stvarno covekot me nauci,iako se okoziv od ucenje ama se isplatese:)Sepak treba da se zagree stolceto toa e zaklucokot...A za Petar edna drugarka odese kaj nego i za ispit im dal odredeni zadaci da ucat i niedna ne im se padnala:)Srekna sum sto sum odela kaj praviot covek,barem sega iam poim od matematika i voopsto ne gi zalam parite so gi dadov:)
на битпазар у стан нгде во зградите држел часевите ????

братучтка ми ми збореше (ваљда) за него и ми рече морало кај него да идам.

ако е тој пиши ми број те молам.

благодарам и тебе однапред
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Ако се пријават помалце од 50 ќе биде на пишување... најпаметно ти е да го прашаш професорот.

Патем... сигурно е отфрлена седма глава од пазари?
И дали некој ги има презентациите :)
Сигурно е скратена 7ма и теориите од 8ма. А презентациите ги има на групата.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Сигурно е скратена 7ма и теориите од 8ма. А презентациите ги има на групата.
Ај ако сакаш пиши каде ги има презентациите (во која група), зашто на Zephyr ги нема, а вонреден студент сум и незнам дали има некоја друга интернет страна за Финансиски пазари и институции. Ако има пиши ја страната.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Член од
27 февруари 2010
Мислења
31
Поени од реакции
1
ima li gi resenijata po statistika???aj neka prati nekoj link,ne mi ja otvara stranata.fala odnapred:helou::smir:
 
Член од
8 март 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
POLITIKA NA SOCIALEN RAZVOJ, dali znae nekoj, sto treba da se nauchi, sto se ima otfrleno, dali pustil spisoci za kolokviumi??
Ve molam, mi treba informacijava za da pochnam da ucham.:)

Pa??:toe:

Каде се оние од втора, и трета да ми одговорат на прашањето?
Па, луѓе ве молам, ми треба вашата помош...плиззз...плизззззз.
На 25 ќе полагам, а поима неам што да учам.:nesvest::nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom