Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2010
Мислења
46
Поени од реакции
1
Molam nekoj od kolegite da me isvesti do kade e predadeno ekonomika i dali ima nesto skrateno od knigata za vtor kolokvium i do koja tema treba, i za trgovsko nekoj ako znae sto kako se desava :) falaa :smir:
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
aj neka pise nekoj dali profesorkata po ekonomika ima pusteno na vtor kolokvium so 48 boda,dokolku ima nekoj takov.i neka kaze sto mu ima receno :smir: fala odnapred
Pustase profesorkata a profesorot ne...dosta pusti so 48 gi barala na spisok da se najdat dali bile na predavanja ama tie ne bile se nasmejala i gi pusitla. kazala deka treba da go opravdaat toa :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
aj neka pise nekoj dali profesorkata po ekonomika ima pusteno na vtor kolokvium so 48 boda,dokolku ima nekoj takov.i neka kaze sto mu ima receno :smir: fala odnapred
i profesorot pustase, samo odi kaj nego i smisli mu nekoja tazna prikazna i obavezno veti deka ke go opravdas toa na vtor i gotova rab:pipi:
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
Pustase profesorkata a profesorot ne...dosta pusti so 48 gi barala na spisok da se najdat dali bile na predavanja ama tie ne bile se nasmejala i gi pusitla. kazala deka treba da go opravdaat toa :)
fala na info koleske.i ako moze da te prasam za sovet.dali tie sto gi pustila se zapisani negde,posto jas ne sum bil kaj nea da i recam da me pusti,dali ima potreba da i recam ili moze da odam na vtor kolokvium bez da ja prasam?:toe:
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
fala na info koleske.i ako moze da te prasam za sovet.dali tie sto gi pustila se zapisani negde,posto jas ne sum bil kaj nea da i recam da me pusti,dali ima potreba da i recam ili moze da odam na vtor kolokvium bez da ja prasam?:toe:
profesorot rece site tie sto gi ima na dvata spisoka, i sto imaat 48 boda da idat kaj nego, da gi zapise...ali ova bese na prviot cas ekonomika
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Molam nekoj od kolegite da me isvesti do kade e predadeno ekonomika i dali ima nesto skrateno od knigata za vtor kolokvium i do koja tema treba, i za trgovsko nekoj ako znae sto kako se desava :) falaa :smir:
За економика не знам, а еден другар денес ја прашал асистентката трговско кои презентации треба да се учат за втор колоквиум и таа кажала дека треба само 5, 6, 7 и 8 презентација.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Molam nekoj od kolegite da me isvesti do kade e predadeno ekonomika i dali ima nesto skrateno od knigata za vtor kolokvium i do koja tema treba, i za trgovsko nekoj ako znae sto kako se desava :) falaa :smir:
Економика денеска предаваше нешто за капацитет на постојаните средства... тоа е околу 200 стр.

За економика не знам, а еден другар денес ја прашал асистентката трговско кои презентации треба да се учат за втор колоквиум и таа кажала дека треба само 5, 6, 7 и 8 презентација.
Тоа значи од учебникот или скриптата само материјалот опфатен со тие презентации?
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
profesorot rece site tie sto gi ima na dvata spisoka, i sto imaat 48 boda da idat kaj nego, da gi zapise...ali ova bese na prviot cas ekonomika
epa jas bev kaj profesorot i mi rece deka nema da moze da odam na vtor.a bidejki sum vonreden me nema na spisoci,posto ne idam na predavanja.zatoa sakam da odam kaj profesorkata pa prasav za sovet da mi dade nekoj dali bi me pustila,ili pak da idam na vtor da si polagam bez da ja prasa,posto mislam deka ne zapisuva taa koi gi ima pusteno a koi ne
 
Член од
2 март 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
fala na info koleske.i ako moze da te prasam za sovet.dali tie sto gi pustila se zapisani negde,posto jas ne sum bil kaj nea da i recam da me pusti,dali ima potreba da i recam ili moze da odam na vtor kolokvium bez da ja prasam?:toe:
Mislam deka treba, gi na napisala na spisok tie sto gi pustila ti za sekoj slucaj odi si si pred da bidne docna :) a mozebi vekje i e malku rano ti teknalo :P
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
колеги фпи до каде ни е колоквиумот, и дали има нешто отфрлено?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo ,
Da prasam dali nekoj znae dali moze marketing da se polaga vo aprilska sesija???
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Пазари да не го закажа колоквиумот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom