Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
Значи Економија на претпријатие се полага на 1ви март,статистика на 2ри март,трговско право на 5ти март и вовед во Е бизнис на 27 февруари:pipi:
lele, ako ne u ist den neka gi stavea ekonomika i statistika:nesvest:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Многу лошо некако нели? Од денес мора да се учи асално :nesvest:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Многу лошо некако нели? Од денес мора да се учи асално :nesvest:
Да ќе мора да почне да се учи , а јас немам ни почнато Економика на претпријатие многу ми е глупа првата глава не можам да се решам да почнам да учам,кога и да ја фатам книгата одма нешто друго ми се прави :nesum:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Да ќе мора да почне да се учи , а јас немам ни почнато Економика на претпријатие многу ми е глупа првата глава не можам да се решам да почнам да учам,кога и да ја фатам книгата одма нешто друго ми се прави :nesum:
Епа почни да учиш од втората глава, па на крај врати се назад:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Многу лош распоред.... ај барем трговско ќе си го оставам за после статистика, а овие два ќе ги учам паралелно, нема трето....
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Постари колеги, мислите ли дека статистика може да се положи ако не идеш на предавања, туку редовно само на вежби ?:icon_bigg
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Кажете каде може да се купи книгата статистика од Калина ? Ваљда само од нејзе ке се учи

:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Постари колеги, мислите ли дека статистика може да се положи ако не идеш на предавања, туку редовно само на вежби ?:icon_bigg
Можно е ако одиш и на предавања и на вежби и пак да паднеш... али можеш да положиш и без предавања...

п.с. не сум постар колега, али сигурно ќе се сложат постариве колеги со мене:vozbud:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Статистика до биномен распоред, а за економика врска неам зашо не идам... а статистика е пожелно да се иде на предавња зашо романтичарот убаво објаснува а и Маца не е лоша :) :) :) економика кои страни се исфрлени кој знае убаво нека си каже зашо глеам назад, сите различно зборите :/ не е убаво така расипан телефон да си играте :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom