Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
дава и славе елиминаторни тестови затоа сите паѓаат :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Тестовите за сите се исти... значи сите полагате елиминаторен тест :vozbud: Не паметам што ми падна на прв колоквиум, оддамна беше :pos: Знам дека го имав одлично научено, задачите ги знаев до перфекција, ама не бев баш задоволен од резултатот... но не ми беше Славе крив, туку самиот јас.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
statistika ne mi izgleda ic tesko no ne znam zosto tolku mnogu pagaat, testot e tolku zaeban ili ne znam, nie kaj Kalina od 2 knigi ucime .....mislam kaj nas malce potesko ke bide:(:(:S:S:S:(:uvo:
Бидејки од утре седнувам да учам статистика тие што се кај Калина нека кажат од кои книги се учи ( вонреден сум затоа абер немам ) и до каде е стигнато со материјалот.......??????? :toe: :toe: :toe:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Бидејки од утре седнувам да учам статистика тие што се кај Калина нека кажат од кои книги се учи ( вонреден сум затоа абер немам ) и до каде е стигнато со материјалот.......??????? :toe: :toe: :toe:
Денеска завршивме со 3та глава. Јас учам од книгата на Калина само, но гледам колегиве учат и од таа од Славе. Позз
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Тестовите за сите се исти... значи сите полагате елиминаторен тест :vozbud: Не паметам што ми падна на прв колоквиум, оддамна беше :pos: Знам дека го имав одлично научено, задачите ги знаев до перфекција, ама не бев баш задоволен од резултатот... но не ми беше Славе крив, туку самиот јас.

:pos2:И што направи, положи ли ? И зашто ти крив, кога се си знаел,:vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
:pos2:И што направи, положи ли ? И зашто ти крив, кога се си знаел,:vozbud:
Па положив де :)
Мисли дека све знаел :pos2:
Не мислев... туку знаев се!!! Ги заебав задачите...
---------------------
Инаку, не паметам што даваше точно на првиот колоквиум, ама знам дека на вториот и третиот колоквиум од теоријата главно беа дадени основните работи, задачите беа лесни и то, треба само малце да ви работи мозокот и нема да имате проблем.
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Кој предава Финансиско сметководство 2 и на кој проинцип ке се полагаат колоквиумите?Фала
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Денеска завршивме со 3та глава. Јас учам од книгата на Калина само, но гледам колегиве учат и од таа од Славе. Позз
И веројатност треба да ја учиме ние кај Калина шо сме??:nesvest:
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Финансиско сметководство 2 предава Зоран Миновски
Фала колега...ако случајно дознаеш дали ке биде класичен колоквиум или како лани секоја недела тест извести ме:wink:...поздрав
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Фала колега...ако случајно дознаеш дали ке биде класичен колоквиум или како лани секоја недела тест извести ме:wink:...поздрав
класично , го нема трале нема забава :)))
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
KOGA E KOLOKVIUMOT informacioni tehnologii i do koja strana:helou:
Believe it or not, што не си провериш на веб за првиот дел од прашањето, односно КОГА е колоквиумот?

Да бе луѓе, ставиле распоред на веб и уште во распоредот празна колона резултати. Да видам да не верувам.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Добро, како е можно и е-бизнис и информациони на ист датум да се ? :S
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Значи Економија на претпријатие се полага на 1ви март,статистика на 2ри март,трговско право на 5ти март и вовед во Е бизнис на 27 февруари:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom