Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Финансиско сметководство и финансиски менаџмент пријавата на колоквиум ли се носи или на студентски треба да се пријавува?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Ок, фала. Ја колку шо добив информација, демек секој месец коа има колоквиуми јас можам да си полагам испит. :toe:
Ама ти зашто си од Кајгана, студентите кои се членови на Кајгана имаат одредени бенифиции, меѓу другото и да полагаат секој месец :smir:
koga se zima ocenka ?????????
Слушнав дека оценки ќе се земаат на 13, но не сум сигурен :)
kolegi kako pominavte ekonomija,spored mene ova bese najtezok kolkovium do sega :nesvest:
:nesvest::nesvest::nesvest: :kesa:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Neznan kolegi ama mene ovoj kolokvium ekonomija ne mi se vide tezok ali sega sednuvam smetkovodstvo ne go imam citano bas :nesvest:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Neznan kolegi ama mene ovoj kolokvium ekonomija ne mi se vide tezok ali sega sednuvam smetkovodstvo ne go imam citano bas :nesvest:
Мене овој ми беше најлесен... иначе колега ако не се лажам полагаше со мене и седеше негде прва редица =))
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Добро се помина економија денес, не беше премногу тешко.
Ајде уште сметководство и еколошки и да се распуштиме.
Во врска со ова , некој да не има информација кои страни од кои книги треба за последниов третиот колоквиум еколошки?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Јас очекував да биде потежок овој колоквиум Економија, али мислам дека беше полесен од вториот, али за кого како и колку си го учел...:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
:nenene: ma ne ja ni otvaraj voopsto

Nego sto zadaci ke imame na kolokvium osnovi smetkovodstvo imate pretstava ili ne posto ja sum vonreden i sum ko padnat od mars ???
Неам поим.... све што е од учебникот разгледај и научи.... (само знам дека нема да имаш потреба да дисконтираш обврзници со таблиците, туку ќе имаш дадени вредности)

Da ne kaza ekonomija koga ke ima rezultati?????????
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Неам поим.... све што е од учебникот разгледај и научи.... (само знам дека нема да имаш потреба да дисконтираш обврзници со таблиците, туку ќе имаш дадени вредности)
Значи таблици нема потреба да носиме на колоквиум?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Значи таблици нема потреба да носиме на колоквиум?
ne ne treba tablici samo ke imam dadeno vrednosti koi ke treba da znaeme da gi upotrebime :)

Taki kaza deka ke gledale utre da imalo rezultati ako ne najkasno ponedelnik ke imalo

Jas mislam deka ke si padnam, ali se nadevam barem na granicata da sum :)
A da ne znae nekoj so kolku poeni se odi na dopolnitelen ?
koleske ne se nerviraj i da padnes imas ekonomija popraven samo za makro.bas taki denes rece na kolokvium ;)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
852
Ок, фала. Ја колку шо добив информација, демек секој месец коа има колоквиуми јас можам да си полагам испит. :toe:
Ако си постара генерација (пред 2004 год.) мислам дека имаш право на вонредните сесии, а и можеш и на колоквиуми, во зависност кој професор ќе ти дозволи :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom