Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Што се мачите економија со задачите за џабе? Има една задача со пресметување БДП (основна задача) и една со тоа сметководствените глупости (нешто со зголемување на капитал и вработени и сл). Основните формули ако ги знаете ќе решите без проблем.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Абе луѓе сеа прочитав во Основи на економија, некој си Кејнз рекол дека на долг рок сите сме мртви.... ај живејте си уште малку на краток рок........ :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Експертите имаат предвидено 8 од досегашните 2 рецесии. И 10545340 од досегашните 0 краеви на светот.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
aj sea edno strucno prasanje da ve prasam: mi fali 0.5 boda za povisoka ocenka marketing..... ke mi stavi li ili ne????
Од кај знаеш колку поени ти фалат за повисока оценка? :raz:
Шо знам, ако си и бил редовен на предавања, ако те познава, ако си бил активен кога нешто прашала не треба да се секираш :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Од кај знаеш колку поени ти фалат за повисока оценка? :raz:
Шо знам, ако си и бил редовен на предавања, ако те познава, ако си бил активен кога нешто прашала не треба да се секираш :)
na eden od pretposlednite casovi ni pokaza spisok so koj kolku poeni ima...imav 65... plus togas se zapisav na spisok so aktivnost +10 boda, i 15.5 na posleden kolok....===== 90.5...:nesvest:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ајде со лесно нека ни е денес на економија:smir:
Аиде бе, не му ја секирајте.

После ќе си барате предмети како Економија, кога ќе ви пристигне Статистика, Маркетинг и Менаџмент. :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Аиде бе, не му ја секирајте.

После ќе си барате предмети како Економија, кога ќе ви пристигне Статистика, Маркетинг и Менаџмент. :)


Што е до мене, ја не би го мењала лесноразбирливиот стил у економијата за ништо :) а коа ќе пристигнат, е тогаш ќе се замараме :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Не е тешко, али ај ова да го поминеме, па после ќе му ја мислиме и на статистика и на менаџмент(и тие што имаат маркетинг нека му ја мислат)....
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.725
Поени од реакции
12.156
Денеска полагате економија, утре исто нешто полагате. Следната недела разбрав пак има полагање. Штета, требаше малку да ве олабават да се позанимавате со празниците мада можда е ова и добро. Ќе се најде добар повод за саглам флекосување после сите овие нервози. Со среќа студенти :wink:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.050
Дали за вонредни треба потписи? Мене ми рекоа дека не треба и поради тоа не ни земав. Демек поради тоа сум можел да полагам коа сакам и не требале. дали има вистина у ова?
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
104
Поени од реакции
0
NE TREBAAT POTPISI ZA VONREDEN , A MOES DA SI POLAGAS ZAMO U SESIJA (ne koa sakas ) :wink:
Дали за вонредни треба потписи? Мене ми рекоа дека не треба и поради тоа не ни земав. Демек поради тоа сум можел да полагам коа сакам и не требале. дали има вистина у ова?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.050
NE TREBAAT POTPISI ZA VONREDEN , A MOES DA SI POLAGAS ZAMO U SESIJA (ne koa sakas ) :wink:
Ок, фала. Ја колку шо добив информација, демек секој месец коа има колоквиуми јас можам да си полагам испит. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom