Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Исто ми искочи и на мене... така е... а за 10% искача дека Реалниот БДП се намалил во однос на претходната година...



Точно така :smir:
hahah a da ve prasam kaj polagate ekonomija??mozebi po nekoja slucajnost ke sme zaedno pa da si proverime i na kolokvium prasanja:pos2::pos2::pos2:

A site polagat od 11 ili ima dva termina ?
e za toa ne znam:toe:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
мене сеа ме известија, во читална полагам :) не знам како ќе успеам да станам во 11 :toe:
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Напишано од Very Nice Girl
мене сеа ме известија, во читална полагам :) не знам како ќе успеам да станам во 11 :toe:




koleske da ne znaes ako e po azbucen red koj se vo citalna za polaganje?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Моето презиме е на С, па ако и твоето е на С или на Т би требало да си таму :) Ајде задутре ќе си се пронајдеш на список:smir:
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Инаку за Основи на економија има два термина на полагање , првиот од 11 а вториот ми се чини од 13.Мислам дека термините се исти како и за претходните полагања , ако сте биле од сабајле , пак ке бидете.
Мислам дека списоците се по департмани и азбучен ред.
Денес математика лесно испадна , да не знае некој кога би биле објавени резултатите?
да се фрлам на учење , заради математика ништо друго немам фатено.се надевам дека за 24 саата ке успеам да поминам се економија....:kesa::kesa:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Инаку за Основи на економија има два термина на полагање , првиот од 11 а вториот ми се чини од 13.Мислам дека термините се исти како и за претходните полагања , ако сте биле од сабајле , пак ке бидете.
Мислам дека списоците се по департмани и азбучен ред.
Денес математика лесно испадна , да не знае некој кога би биле објавени резултатите?
да се фрлам на учење , заради математика ништо друго немам фатено.се надевам дека за 24 саата ке успеам да поминам се економија....:kesa::kesa:

нема везе, минатиот пат јас бев во вториот термин, сеа сум од 11 :) којзнае шо распоред праат :)
економија??? ако немаш црвци в г*зот ко мене, ќе поминеш :) :) еве ја на пример уше се тегнам да се стегнам али никако :vozbud:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Абе сите ке поминеме ама прашање е како :vozbud:
Не можам повише гдп - инвестции - камати - кејнзијанци - марсовци и што уште не глава ми чади
:salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.297
Поени од реакции
15.515
па сега паднаа многу затоа си во првиот термин... хахаха... иначе филип седни да учиш, немаш мн време а и заебано е... учи ги повеќе тие условно кажано потешки теми зашто од нив повеќе прашања ќе имаш....

Абе сие ке поминеме ама прашање е како :vozbud:
Не можам повише гдп - инвестции - камати - кејнзијанци - марсовци и што уште не глава ми чади
:salut:
Се согласувам со тебе колега....
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Ај да разбијам малце монотонија
Нашиве професори на која школа економисти припаѓаат ?

Точен одговор носи плус 5 поени на колоквиум :pos2:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Ако ви чади главата од Економија, не знам што би рекле за Маркетинг и Менаџмент :pos:
Нашите професори се... од сите вери надвор :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom