Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Samo kreativci mozat da odgovorat na prasanjata od case study!!! ahahahahahahahaha :baeh: mnoooogu se interesni, prosto neobicni...hahaha zadovolstvo da ti e da gi razmisluvas...i na kraj pak da ne gi smislis ahahahahaha!!!
Само еден точен одговор од 5 ке има на кејсовите?
 
Член од
9 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Само еден точен одговор од 5 ке има на кејсовите?
Ne znam...ako toa e nesto novo od ovaa godina...!!! Lani od 5 ponudeni odgovori nemase naznaceno kolku se tocni...od "a" do "d" e se mozno (bea povekekratni odgovorite na kejsovite)! A sto demek sea bi bil samo 1 tocen????? Ima nekoi izmeni???
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ne znam...ako toa e nesto novo od ovaa godina...!!! Lani od 5 ponudeni odgovori nemase naznaceno kolku se tocni...od "a" do "d" e se mozno (bea povekekratni odgovorite na kejsovite)! A sto demek sea bi bil samo 1 tocen????? Ima nekoi izmeni???
Тешко да има некој измени. Само прашав јас, врска неам како ке биде :)
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
земав копија од новата менаџмент и коа напраив споредба со ланската...се изненадив мошне, не знаев дека толку многу промени ќе има :tapp:
ќе може некој да ми каже кога се полага управување со производ и маркетинг менаџмент и до која страна треба да се учат овие два предмета, фала
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
земав копија од новата менаџмент и коа напраив споредба со ланската...се изненадив мошне, не знаев дека толку многу промени ќе има :tapp:
ќе може некој да ми каже кога се полага управување со производ и маркетинг менаџмент и до која страна треба да се учат овие два предмета, фала
Маркетинг менаџмент се првите 4 чаптера и се полага на 20ти.

Иначе, не си морала да правиш споредба, отвараш во Предговорот - дел "Нови содржини".
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
е де бе, како изгледаат тие прашања!? јас ги гледам кејсовиве и претпоставувам дека во нив треба да се препознае нешто што било во темата, што не е нешто тешко. Што е невозможното ме интересира...
Едно е да претпоставуваш, друго е да се имаш лично уверено :)
Само еден точен одговор од 5 ке има на кејсовите?
Да, одговорот ќе ти биде и заокружен :) Ти ќе треба само да си го префрлиш во шифрарник. :)

Се зезам, сигурно имаат решенија тие case study, но... :raz:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Едно е да претпоставуваш, друго е да се имаш лично уверено :)

Да, одговорот ќе ти биде и заокружен :) Ти ќе треба само да си го префрлиш во шифрарник. :)

Се зезам, сигурно имаат решенија тие case study, но... :raz:
Претходните case-ови од лани бар беа заокружени приказни и прашањата беа некако поврзани тесно со материјалот.
Баш сега читнав некои од новите, овие се со отворен крај и на вас е да одлучите што и како во иднина.
Е сега, ако прашањето биде "како би постапиле?", ми мириса на уште поголем број утнати одговори од лани.
Еии, а лани ова време се радувавме дека екстра 20 бода иаме, али...
 
M

myspirit

Гостин
Едно е да претпоставуваш, друго е да се имаш лично уверено :)

Да, одговорот ќе ти биде и заокружен :) Ти ќе треба само да си го префрлиш во шифрарник. :)

Се зезам, сигурно имаат решенија тие case study, но... :raz:
:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
me mrzi da ucam zborce do zborce delovna etika... aj nekoj neka bide dobar fin i mil da mi prati pp so nesto sto bi mozelo da mi se padne na I kolokvium?:pipi::smir:
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
me mrzi da ucam zborce do zborce delovna etika... aj nekoj neka bide dobar fin i mil da mi prati pp so nesto sto bi mozelo da mi se padne na I kolokvium?:pipi::smir:
Зар и Етика ви е тешко??? :) Не ги учи првите две лекции, а од се друго учи само дефиниции и набројувања. Колку што се сеќавам така беше. И не заебавајте Етика беше најлесен предмет
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Зар и Етика ви е тешко??? :) Не ги учи првите две лекции, а од се друго учи само дефиниции и набројувања. Колку што се сеќавам така беше. И не заебавајте Етика беше најлесен предмет


Па ми кажаа да сум учела све на памет, а јас си учам со разбирање и ми е тешкичко зашто не можам да се сконцентирам да научам. Фала. А баш првите две лекции успеав да ги научам :/ :)
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Па ми кажаа да сум учела све на памет, а јас си учам со разбирање и ми е тешкичко зашто не можам да се сконцентирам да научам. Фала. А баш првите две лекции успеав да ги научам :/ :)
Hahaha I jas prvite dve gi znaev najdobro. Btw nema vrska deka tolku se na pamet trebalo da se uci. Prvo nemas mnogu strani a drugo nema kojznae kolku nabrojuvanje. Uzivaj lesno e
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom