Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Правило 3x8... учење 8 саати, забава 8 саати, спиење 8 саати :pos:
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
веројатно претходно има прашано некој за ова но не најдов (или не видов) одговор, па ќе ги замолам "стариве" да кажат:smir:
вака: ако ми ја прифатат молбата и бидам на Менаџмент ќе треба да бирам два помеѓу:
- Теорија на одлучување (ми звучи интересно, сакам да го изберам ако може повеќе информации)
- Јазик (англиски, чув дека е лесно, веројатно ќе го изберам)
- Информациони технологии (чув дека е истиот професор од основи на ебизнис, наводно не било тешко, ама не ми се има пак работа со неговите тестови)
- Управување со промени (?!)
- Јавни финансии (некој рече дека е тешко?!)
- Сметководство на трошоци (не би го избрал)
Е сега, ве молам препорачајте нешто од горенаведените, предност: да нема учење на памет, туку со разбирање:))
Англиски обавезно, информациски не е тежок а теорија на ослучување има многу набројување и учење на памет а многу е добар професорот и има добри предавања
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Дали маркетинг и менаџмент им даваат да полагаат на колоквиуми на тие што имаат запишано година на куб?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Дали маркетинг и менаџмент им даваат да полагаат на колоквиуми на тие што имаат запишано година на куб?
Зависи, ќе кажат во текот на предавањата, досега знам маркетинг даваше, а менаџмент како ќе му текнеше.




Инаку мене ме интересира, нешто ме бунат уплатнициве.
Тие што запишале квадрат во февруари и сега фактички запишуваат година по втор пат, нели треба да платат 1. партиципација, 2. 750 ден за ИКСА, 3. 200 ден за студентски сојуз и 4. 1400 за книжевен фонд?
Фигурира и некаква уплата од 2100 ден. за упис, од каде тоа сега?!
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Решив да не земам англиски зошто би имал 5 во прв, а да земам Теорија на одлучување и Информациони технологии. Што мислите околу за овој избор?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069




Инаку мене ме интересира, нешто ме бунат уплатнициве.
Тие што запишале квадрат во февруари и сега фактички запишуваат година по втор пат, нели треба да платат 1. партиципација, 2. 750 ден за ИКСА, 3. 200 ден за студентски сојуз и 4. 1400 за книжевен фонд?
Фигурира и некаква уплата од 2100 ден. за упис, од каде тоа сега?!
Јас како што знам треба да платиш 1400 за книжевен фонд, а 2100 тие што запишуваат по прв пат. Така пишуваше во правилата.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Ova e rasporedot za II grupa koj go prepisav deneska od oglasnata tabla.Taa grupa se sostoi od E-biznis , marketing , opsta ekonomija i nadvoresna trgovija departmanite.

Ponedelnik
12-14 Sociologija
14-16 Matematika
16-18 Osnovi na ekonomija
Vtornik
12-14 Sociologija
14-16 Matematika
16-18 Osnovi na ekonomija
Sreda
12-14 Delovna etika
14-16 Smetkovodstvo
16-18 Osnovi na ekonomija
Cetvrtok
08-10 Delovna etika
10-12 Ekoloski menadzment
14-16 Smetkovodstvo
Petok
09-11 Sociologija
11-13 Ekoloski menadzment

Predavanjata se odrzuvaat vo Amfiteatar 4
Болдираното, изборен или задолжителен?
 
Член од
22 мај 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Инаку мене ме интересира, нешто ме бунат уплатнициве.
Тие што запишале квадрат во февруари и сега фактички запишуваат година по втор пат, нели треба да платат 1. партиципација, 2. 750 ден за ИКСА, 3. 200 ден за студентски сојуз и 4. 1400 за книжевен фонд?
Фигурира и некаква уплата од 2100 ден. за упис, од каде тоа сега?!
[/quote]
2100 den. ti e koga uplakas godina po prv pat i dobivas nastavna programa za godinata, a 1400 den. koga si na kvadrat, kub itd. i togas ne dobivas nastavna programa zosto veke ja imas. E toa e razlikata, 700 den. cini nastavnata programa :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За да одам на менаџмент на колоквиуми оваа година (3та сум, само тој ми е од втора), треба посебно да се запишам кај асистентот?

Така ме информираа баш сега, па ако знае некој повеќе...и ако знае каде и кога да го најдам асистентот.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Зависи, ќе кажат во текот на предавањата, досега знам маркетинг даваше, а менаџмент како ќе му текнеше.
Фала

За да одам на менаџмент на колоквиуми оваа година (3та сум, само тој ми е од втора), треба посебно да се запишам кај асистентот?

Така ме информираа баш сега, па ако знае некој повеќе...и ако знае каде и кога да го најдам асистентот.
Минатата година беше така, сигурно и оваа година ќе треба да се запишеш кај асистентот за да можеш да полагаш на колоквиуми.

Кабинетот му е помеѓу влезот за амфитеатар 1 и амфитеатар 2, кога ќе влезеш таму само оди право и ќе дојдеш пред неговиот кабинет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom