Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
а некој да каже за фин пазари што може да се очекува на колоквиум :wink:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
А ја знае некој датата на колоквиумот и дали е излезена книгата?
јас знам ова дека книгата ја нема уште а кол 2 недели од датата на објавана на книга :vozbud:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Има некој од 2 -ра година, менаџмент да ми каже финансиски менаџмент каков испит дава т.е. колку прашања, колку задачи кога не е оптички туку обично и дали прашањата се одговараат кратко или цели лекции?

Го имам за предмет на постдипломски...вака како ептен заебан испит ми стои, иако професорот е добар.:)
МНоооогу формули бе, математика у пм...
Прашања стандард се 20-30...:toe:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
Има некој од 2 -ра година, менаџмент да ми каже финансиски менаџмент каков испит дава т.е. колку прашања, колку задачи кога не е оптички туку обично и дали прашањата се одговараат кратко или цели лекции?


има шанси да не е оптички ????????? аааааааа лошооо :mad:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Ekonomika za vtor kolokvium da ucime od skripta ili od ucebnik??? Neso denes mi spomnaa deka za vtor davala od ucebnik?Pa aj ja da si prasam...
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
и за прв колоквиум економика викаше ке дава од учебник али се беше од скрипта , така да ... :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
За втор колоквиум скриптата мислам нема да ви помогне многу :)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Finansiski pazari,spored mene da gi procitas prezentaciite,zosto mislam deka od tamy se pagaat poveketo od prasanja.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
дечки има резултати надворешна трговија?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Finansiski pazari,spored mene da gi procitas prezentaciite,zosto mislam deka od tamy se pagaat poveketo od prasanja.
конечно гукна некој нешто за фин пазари за момент помислив сум ја утнал темава :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
конечно гукна некој нешто за фин пазари за момент помислив сум ја утнал темава :pos2::pos2::pos2::pos2:
kolegi sto se zarate nemate se uste kniga... i verojatno ke polagame za vreme na vtora kolokviumsa nedela, ako izleze knigata vo sprotivno samo prezentaciite ni se dovolni
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom