Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Не мислиш дека можи и мене ќе ми треба комбинацијата?? Па ако се договорат по пп, нема да знам кај да ја побарам!?
Темава е супер, баш се наоѓа во одредени ситуации...
Ако е така ОК е.
Но, во овој момент дискусијата се сведе само на муабети помеѓу двајца.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Е тука си барате комбинации, исти тестови се вртат цело време, само работа е точните да ги добиеш и ви вистинско време. И вие мене ми зборивате дека е многууу тешко на државен, глупости. Како може да биде тешко кога веќе од претходната година, семестар го имаш решениот тест:pos2:. Барем на ЕУРМ ги менуваат прашањата, ако сакате да реплицирате за тоа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добро,прелесно ни е,те сфативме.Се ни е на тацна,а ние пак паѓаме.
Истите тестови се вртат?!
Дојди на Економски,да видиш како тестовите ќе те свртат во глава.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Добро,прелесно ни е,те сфативме.Се ни е на тацна,а ние пак паѓаме.
Истите тестови се вртат?!
Дојди на Економски,да видиш како тестовите ќе те свртат во глава.
Да затоа “избегала“ од економски зошто ни е прелесно.:pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Многу логично,јас прво мислев дека е на Државен,после само на приватен,а она била и на двата :)

Него,сеа глеам сметководство,на памет ги учам прашањава од скриптата,и дај нека каже некој конечно дали пак ќе биде се со заокружување?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
епа ај аирлија сметководство :) скоро све беше од збирката, со исклучок на 15тина прашања кои беа во вид на задачи.. не беше тешко многу :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
епа ај аирлија сметководство :) скоро све беше од збирката, со исклучок на 15тина прашања кои беа во вид на задачи.. не беше тешко многу :)
Може не беше тешко ама имаше 5 грешки во тестот од страна на професорот, а оној геј асистентон се фураше нешто... ке го здробев!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Pominav ekonomika ama smetkovodstvo deneska ja utnav.Najverovatno ke padnam. Sega se spremam za statistika.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дајте бе Кајгана собиранка да напраиме на некое предавање?
Не дека идам многу,ама ќе седнеме назад у амф4 и ќе скандираме : кајгана,кајгана! :)
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Mac дојди бе еднаш,како фантом си меѓу колегиве,кога ке прашам никој не те познава.А на нашиов смер има дружење за разлика од другиве каде што имиња не си знаат...

Иначе сметководство беше гола вода,ќе видиме статистика како ќе биде
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ех,ја сум ти фатаморгана.
Идев прв,сеа досадно ми е втор,ама ај и колегиве ме молат,досадно им било без мене,така да од понеделник ќе дојдам,бар еднаш :)

Статистика,некои tips and trick за мене и сите нас имате?
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Може не беше тешко ама имаше 5 грешки во тестот од страна на професорот, а оној геј асистентон се фураше нешто... ке го здробев!
сметководство секогаш има грешки на секој колоквиум :), прашањата исти од збирка, до душа тоа и не е толку страшно :) поминете статистика а за другото немате гајле :icon_razz
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас неам кого да прашам,сите другари ми испопаѓаа статистика па морам тука :(
Од која до која страна треба да се учи?
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Mac 6та,7ма,8ма и 9та глава.Страни има преку 180,ама повеќе од пола идат на она користење компјутерски апликации,па ефективно за учење има околу 80тина страни.

Како иде?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Никако сеа почнав и се нервирам,мислам дали за испит да го остаам зашто мислам дека нема шанси до утре све да научам и разберам :(
Некако превише информации се,треба се да знаеш и од прв колоквиум,се поврзано,не знам дали вреди да се замарам сега...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom