Егзит Ацева.. Ентер ОБДН

Статус
Затворена за нови мислења.

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Demek Bukaro zasluzuva posebna tema?
Jas se povlekov, uste pred nekoj post, ama nemozam da prekutam nekogash pred vistinata pa ke moram da i se obratam na Venera001, a i site ostanati.
Drugarceto Bukaro mene ic ne me tangira, takvi ko nego se pojavile, izvikuale dve tri ura ura, isturile frustracii na hartija- nekoi od niv bile intrigantni pa nekoj gi otpecatil nekade, negde, gi procital, drugite ostanale minlivi. I se minlivi.
Toj ne samo shto e protivrecen, tuku vise tesko mi pagja da go sledam i da mu gi fakjam protivrecnostite, posto e protivrecnost vrz protivrecnost, od ozdola protivrecnost. Sam se somnevam deka moze da se prati. Ni se navrgli na nas ovde "pusacite" deka diskutirame pazi molim te "bez argumenti," (znaci ona OBDN shto go blada e gola voda, bidejki toj ne samo shto ne gi cita nasite avtori, ne cita nishto, pa ni mene nemoze da me dotica za da dade soodveten odgovor), a toj ne zakopa so argumenti - ma glavata neznam kade mi e od negovite argumenti.
Nejse, BUkaro moze mene da me pcova do sabajle, ne samo mene, site nas. Ic ne me tangira, t.e. me tangira, isto ko shto me tangira bezdomnikot dolu na ulica koga od vreme na vreme ke resam da go odminam i da ne se fatam za novcanik - nebare jas go istaiv na ulica; pcova, da vidish kreativnost na nivo, duri i Bukaro da mu podzavidi.
Nejse, mene edno ne mi e jasno. Nekoj napravi obid, pcovki, neosnovani derenja i urlanja da gi identifikuva ko kritika?
Zoshto mu se dadovme site na Bukaro --
Lugje umni, pa za mene negovite pisanija se skvernavenje i plukanje vrz makedonskiot jazik. So usul malku. Ako Bukaro ne e gord na ona shto e, i koj e, ne sum mu jas kriva - no nema da dozvolam da pluka vrz vrednostite na ona shto sum, od kade sum i koja sum. Posebno ne na nekoj 18 godisnik, koj "z" od zivotot ne iskusil, a mi zbori ovde za iskustvata i zivotot na makedoncite. Mislam, Bukaro ne miluva politicka korektnost, ne miluvam ni jas, posebno koga se aplicira selektivno.
Tolku od mene!
A Bukaro zlaten, ne se obiduvaj da mi replicirash na ova, ako sakash da me opcuvash ke ti dadam adresa, pa sedni iskucaj na A4 format, zaveri go po moznost kaj notar jas da si go uramam - sto znam, mozda nekoj den ke bidesh "velikan," izdaden i toa, pa cisto da stoi pcovkata ko svedok za denot koga OBDN ja dala slednata izjava "Ke se otkazam od makedonska literatura i jazik, denot koga tebe nekoj ke te izdade!" - Ova koga sme vekje kaj kritika. eve ti sansa, da gi otrgnesh "pusacite" od citanje na "komunistickite pisanija za kozite." Neka te izdadat, jas nema pojke da gi citam. (1000 evra, i izdavackata kukja na komsijata ne se racuna).

p.s. A do togas, obidi se da ne go bombardirash sekoj forum, i sekoj eden portal na ovoj internet so tvoite pisanija. Onie koi sakaat da te citaat, tebe i tvoite "dela" ke te najdat. Probaj da se zadrzuvash do temite, onakvi kakvi shto se, a ne vo sekoja edna da go nametnuvash tvoeto "tvorenje," negovata "vrednost" i shto ke "proizleze od nego." Jas ke bidam prva sto ke si go pregriza jazikot koga ti ke se vospostavish ko "literaturna vrednost" i prva shto ke ti pruzi raka. Dotogash ostavi drugite da te falat, ako gi ima tie; starite ne za dzabe rekle, kuce shto lae ne kasa, a i si cinish protiv usluga so "fali me usto da ne te rascepam." Denot koga ke te vidam da prifatish nekade kritika, ke ti se poklonam. Jas kolku shto znam golemite literaturni velikani gi kriele svoite dela, gi palele zatoa shto nikogash ne bile dovolno dobri - ti si primer za onoa obratnoto - kade toa vodi jas mozam da pretpostavam, a do togash ovaka dobro namerno da ti odgovoram na pcostite; bidejki ti moze ne veruvash ama ima lugje koi se raduvaat na tugjite uspesi - daj im sansa.
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Zoshto mu se dadovme site na Bukaro --

Јебига, зошто? Зошто ли зошто му се дадовме на овој Букаро (кој можел да му подзавиди на уличниот питач на Камен мост? Незнам и јас. Ама по се изгледа сум неодолив... неодолив ко високо фрекфентен врисок така неопходен при моментот на надоаѓање на разорен оргазам

A Bukaro zlaten, ne se obiduvaj da mi replicirash na ova, ako sakash da me opcuvash ke ti dadam adresa, pa sedni iskucaj na A4 format, zaveri go po moznost kaj notar jas da si go uramam - sto znam, mozda nekoj den ke bidesh "velikan," izdaden i toa, pa cisto da stoi pcovkata ko svedok za denot koga OBDN ja dala slednata izjava "Ke se otkazam od makedonska literatura i jazik, denot koga tebe nekoj ke te izdade!"

Ш... сакаш постер...јас, на плажа, гол тасма. Небричен долу, два-три месеци, со џбунче ала Амазонска прашума.. со алат кој полека набабрува и пулсира, со насмевка ала бред пит... на формат.. колку ѕитчето на детската ти соба... или во природна големина..сеедно.


Него, ку***** стара. Кажи ако сакаш да ти полижам пи****, пиши ми на пвт да се договориме. Немора баш толку вака, апла јавно :pos:


Edit - Acid

Полека со изразите.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Букаро напиша:
Zoshto mu se dadovme site na Bukaro --

Јебига, зошто? Зошто ли зошто му се дадовме на овој Букаро (кој можел да му подзавиди на уличниот питач на Камен мост? Незнам и јас. Ама по се изгледа сум неодолив... неодолив ко високо фрекфентен врисок така неопходен при моментот на надоаѓање на разорен оргазам

A Bukaro zlaten, ne se obiduvaj da mi replicirash na ova, ako sakash da me opcuvash ke ti dadam adresa, pa sedni iskucaj na A4 format, zaveri go po moznost kaj notar jas da si go uramam - sto znam, mozda nekoj den ke bidesh "velikan," izdaden i toa, pa cisto da stoi pcovkata ko svedok za denot koga OBDN ja dala slednata izjava "Ke se otkazam od makedonska literatura i jazik, denot koga tebe nekoj ke te izdade!"

Ш... сакаш постер...јас, на плажа, гол тасма. Небричен долу, два-три месеци, со џбунче ала Амазонска прашума.. со алат кој полека набабрува и пулсира, со насмевка ала бред пит... на формат.. колку ѕитчето на детската ти соба... или во природна големина..сеедно.


Него, ку***** стара. Кажи ако сакаш да ти полижам пи****, пиши ми на пвт да се договориме. Немора баш толку вака, апла јавно :pos:


Edit - Acid

Полека со изразите.
Acid, ne go editiraj de, ne mi krati od sansite za vozdignuvanje..:cuc:

Небричен долу, два-три месеци, со џбунче ала Амазонска прашума...
Se bricish dolu? :lud:

Jas pak mislev samo na usta si nesofisticiran.

Aj daj sea nova runda, topikot i taka i taka se upropasti.

Ovde sum jas, citam -- Acid nemoj da si editiral Please - za ova nekoi lugje pari davaat coveku :pos: psihijatri ucat...:icon_conf
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Dani^^^ напиша:
Твојот-wanna be Братислав Димитров стил на пишување според мене е далеку од она што уствари ти би сакал да биде а твоите критики повторно според мене вредат само затоа што се надевам си ги прочитал делата па знаеш да искритикуваш одреден писател или негово дело...
Букаро, земи убиј се после ова.
Ти препорачува уште една сенаториумска курва.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
пер дое, раздрма, си отиде.

за темата - те едно, те исто, те едно, те исто, те едно, те исто..
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Букаро напиша:
Тоа шо викаш...таман скроз да ја забаталам темата... во смисол да се префрлам на говедарско-овчарските песнички на форчн (забрвам и никчето) доаѓа пример анфилохија и вика

Букаро сакам орален секс!

и после си ги клачка забите. таман ќе завршам со неа. иди оваа курвата санаториумска, па сераторската, па попат покрај мртв ќе ме затекне некоја +

да го прекрстиме форумот во форум.курвара.ком :pos:
Чул те господ. Ти треба тебе некоја курва, да те принаучи. Ваљда коа ќе го стаиш конечно на топло и ќе ти призвучат песните некако.
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Букаро, држи се до темата и воздржи се од вулгарности и навреди. Ако не ти се допаѓаат темите и ставовите на истите од другите членови, немој да читаш ниту да учествуваш. Со твоите пцовки не навредуваш никого туку се бламираш самиот. Затоа, послушај другарски совет и обиди се да се контролираш.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Bugaro,
abe ti najde so OBDN da bistrish politika ?! :raz:

ma daj molimte :wink:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Некоја баба, (штрбава, крастава, грозна и во длабок климакс) ме прогонува по форумите на Кајгана. Океј, знам, тоа е практика секаде кај шо ќе се појавам и не ебам многу такви појави. Но, оваа за разлика од многуте е интересна. Да не дрвиме, да видиме со шо располага

Извадоци

Demek Bukaro zasluzuva posebna tema?

Drugarceto Bukaro mene ic ne me tangira, takvi ko nego se pojavile, izvikuale dve tri ura ura, isturile frustracii na hartija- nekoi od niv bile intrigantni pa nekoj gi otpecatil nekade, negde, gi procital, drugite ostanale minlivi. I se minlivi.

Toj ne samo shto e protivrecen, tuku vise tesko mi pagja da go sledam i da mu gi fakjam protivrecnostite, posto e protivrecnost vrz protivrecnost, od ozdola protivrecnost. Sam se somnevam deka moze da se prati. Ni se navrgli na nas ovde "pusacite" deka diskutirame pazi molim te "bez argumenti," (znaci ona OBDN shto go blada e gola voda, bidejki toj ne samo shto ne gi cita nasite avtori, ne cita nishto, pa ni mene nemoze da me dotica za da dade soodveten odgovor), a toj ne zakopa so argumenti - ma glavata neznam kade mi e od negovite argumenti.

Nejse, BUkaro moze mene da me pcova do sabajle, ne samo mene, site nas. Ic ne me tangira, t.e. me tangira, isto ko shto me tangira bezdomnikot dolu na ulica koga od vreme na vreme ke resam da go odminam i da ne se fatam za novcanik - nebare jas go istaiv na ulica; pcova, da vidish kreativnost na nivo, duri i Bukaro da mu podzavidi. Nejse, mene edno ne mi e jasno. Nekoj napravi obid, pcovki, neosnovani derenja i urlanja da gi identifikuva ko kritika?

Делот шо ме фасцинира

Zoshto mu se dadovme site na Bukaro (шо знам, веројатно во куро е НА? м.з) -- Lugje umni, pa za mene negovite pisanija se skvernavenje i plukanje vrz makedonskiot jazik. So usul malku. Ako Bukaro ne e gord na ona shto e, i koj e, ne sum mu jas kriva - no nema da dozvolam da pluka vrz vrednostite na ona shto sum, od kade sum i koja sum. Posebno ne na nekoj 18 godisnik, koj "z" od zivotot ne iskusil, a mi zbori ovde za iskustvata i zivotot na makedoncite. Mislam, Bukaro ne miluva politicka korektnost, ne miluvam ni jas, posebno koga se aplicira selektivno.

и

Bukaro zlaten, ne se obiduvaj da mi replicirash na ova, ako sakash da me opcuvash ke ti dadam adresa, pa sedni iskucaj na A4 format, zaveri go po moznost kaj notar jas da si go uramam - sto znam, mozda nekoj den ke bidesh "velikan," izdaden i toa, pa cisto da stoi pcovkata ko svedok za denot koga OBDN ja dala slednata izjava "Ke se otkazam od makedonska literatura i jazik, denot koga tebe nekoj ke te izdade!" - Ova koga sme vekje kaj kritika. eve ti sansa, da gi otrgnesh "pusacite" od citanje na "komunistickite pisanija za kozite." Neka te izdadat, jas nema pojke da gi citam. (1000 evra, i izdavackata kukja na komsijata ne se racuna).

Многу повеќе и други баби има тука
Шифрата и е некоја глупа кратенка OBDN

Сите шо ме сакаат и мислат дека сум фин и васпитан дечко и дека ова погоре е пичкин дим и нема врска со мојата прекрасна личност, ги молам да појдат на форумот на Кајгана и да и ебат се по список :)






Овој пост е пренесен тука збор до збор од блогот на Букарски
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Предлози два на број!!

Предлог бр. 1:
Букаро се смета себе си за писмен и дека е способен да одговир на секој сеир и пишување. Значи, да видиме дали етоа вистина и да му застегаме еден сериозен сеир!!

Предлог бр. 2:
Да не се оптеретуваме и да му стегнеме еден бан, убав, оти гледам Венера се измачила објаснувајќи му да не навердува, користи лични навреди кон други форумџии и сл.

Вие, што мислите?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Вака сеа. Изгледа све шо дофатило тастатура мисли дека знае и да ја користи. Тоа е ОК со мене, пошо хартија (и блог) трпи све, а и башка компетентни извори ме опоменаа дека цензурата стварно била забранета со устав.

Мене малку не ми се свиџа идејата да го сеириме во стил на Алвега, пошто ем форумов ќе се наполни со такви работи, ем поголема казна е да потоне во заборав. Јас лично би го зел малку низ нозе, ама на второ размишљање - и не заслужува.

А ако не ги поштова правилата на форумот - се знае.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Oсети тоа коментарите на блогот...

Anonymous said...

Izvni ama moram vaka da te podrzam. So vakvi ograniceni (ako moze da se kaze luge) za koi sto makedonskiot dijalekt e sramota za Mk jazik, da ne bidam stroga ama treba da se proteraat od drzavava. Duri ako ne i da se pogubat zatoa sto ke ni ja skvernavat drzavava, kako polna so seljaci so zborele na dijalekti postari i od samata drzava eeeej!!!! Nemam zborovi. A sto se odnesuva do tebe, te molam mozes da gi postiras komentarive za da se smeeme na nesrekite sto gi napisale. Ali ne se potcenuvaj so toa sto mislis deka treba da se stavas vo duel so nekoj sto ne ti e ni odblisku ramen (intelektualno neli). No ako veke moras, te molam najdi nacin da gi obrazuvas, ili pak da im obrnes vnimanie na nivnoto neznaenje. Mislam deka znaes kako toa da go napravis, napisi storija za niv.

понеделник, ноември 14, 2005 3:23:54 PM



Bukarski said...

абе се фино си кажа ама да се претставеше?

ме мрзи да ги вадам нивните размисли, затоа кладов линк до форумот.

мислам дека и не треба баш да се зафатиме со некакво превоспитување.
нивните ставови како и нивното постоење треба да ни служат стално ко потсетување како мислат едни ”баби”. (чисто колку за да не забегаме или недајбоже станеме еден ден ко нив)

плус, нема смисла, демократија е нели :)






Одговор за дотичната тетка. Самиот факт што букаро си остана во македонија и овде се курчи е филм по самото себе. Ако мисли дека народот ќе се попали на тоа што го пишува само затоа што има зборови како "кур, пичка, срања" и други остали перверзии и извртува секакви македонски вредности (и стари и модерни), се лаже. Можеби сака да стане нов трендо? Не може на трендо за ножниот прст да му се фати, уште помалце ташакот.

ahem, Jedi Master Garfileday Korintas, fight fire with fire? I woul place my vote in the project, code named "Fantastic Four"
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Who lives by the sword, dies by the sword!!

Јас одамна се помирив со фактот дека еден ден прободен со меч низ градиве јуначки, на праг пред порти ќе ме остават, крвав, но насмеан дека живот видов и живеев. Со стаклест поглед упатен до висините.
Не знам дали другите се исто така подготвени да го полжат својот за идеалот.

На штитот или со него! Друго нема.

Букаро, или заборави се или да те заборавиме, оти ако решиме да те запаметиме, запаметен ќе останеш, на сивиот мермер, некаде, таму, далеку од нас. Со коров обвиен, со троскот разникаквен, дур не распука, се срони, пеплоса и ветерот го развее на сите страни до морето каде како прашинка ни рипките во длабочините нема да го видат, да се зачудат.

Башка Битола нема аеродорм, а Прилепчани се пофраери :pos::pos::pos::pos:!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Garfield напиша:
Башка Битола нема аеродорм, а Прилепчани се пофраери :pos::pos::pos::pos:!
Битола немој да ми ја чачкаш. За ова со прилепчани, добијаш виљушка у око на наредното ѓезме.

Тоа шо некој медиокритет, да не му спомињам име, решил да слинави над тастатура и да кукумјавчи на сопствен блог надевајќи се дека некој шо не ја знае „бабата“ ќе му пишува онакви „во право си“ коментари (ако не си го напишал и самиот), а по некакваси космичка математика се испилил баш во Битола, градот ич не е крив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom