Евтини авионски карти

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.520
Со Wizzair имал некој искуство? За летови од Софија прашувам.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.498
Поени од реакции
679
Letovo nakaj 20 juli odam za San Sebastian,Spanija.Ke letam najverojatno preku Belgrad do Madrid!Mi treba nekoja preporaka za najeftina kombinacija za karta i kako ta da napravam rezervacija najlesno i najpovolno
Pozdrav
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.633
Поени од реакции
250
Кој купил од Wizzair карта со македонска картица? Мене Виза од стопандска кредитната не ми ја прифаќа.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Јас имам прилично тазе искуство со нискобуџетна авиокомпанија, Ryanair www.ryanair.com и имам позитивно искуство.. Летав од Парис за Братислава, картата си ја купив преку интернет со Visa Electron на Тутунска банка. Немав никакви проблеми, се чекирав исто така преку интернет, и се беше во најдобар ред, никакво откажувања, доцнења и проблеми. Инаку картата во еден правец како што одев ме чинеше ДУРИ 35e :) Aко некој има било какви прашања слободно :smir:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
2
Луѓе со толку години постојано летање едно нешто научив: никогаш не купувајте карти преку интернет. Ем и најскапи се, ем и ако има компликации нема каде да се јавиш да си средиш работа, стварно не се пожелни. Посебно оние туристичките сајтови што не се само како реклама за агенции, туку самите сајтови се агенции. Најефтино е стварно од туристичка агенција да купиш карта, посебно од Македонија. Јас барем имам искуство, колективно во мојата потесна фамилија да соберам колку пати имаме летано у минативе 5 години, ќе се фати над 40-50 пати.

Другар,многу си грешка.. Овие 4-5 години ние постојано си наоѓаме карти од НЕТ,и сме многу задоволни.
Само што нема евтини карти од Македонија,туку мора од Софија или Солун :)
Оваа година имаме резервирано преку нет карти за Милано по СУПЕР цена,19 Eura од човек,од 26ти Јуни :) :helou:
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.555
Дечки, некој да не знае комбинација за авион/чартер до Тенерифе?
Агенција, сајт или слично?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
Промоции на редовни авиолинии

» Ларнака 105 EUR
» Рим 60 EUR
» Атина 129 EUR
» Брјуксел 100 EUR
» Лондон 89 EUR
» Maдрид 55 EUR
» Шанхај 220 EUR
» Хавана 700 EUR
» Торонто 290 EUR
» Чикаго 345 EUR
» Вашингтон 274 EUR
» Нју јорк 251 EUR
» Москва 105 EUR
Промоции на нискобјуджетни компании

» Рим 40 EUR
» Копенхаген 45 EUR

http://mmtravel.bg/

--- надополнето ---

http://prikachi.com/images.php?users/3ikmy/1J.gif
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.498
Поени од реакции
679
Ја летам за Мадрид на 17 јули.Имам веќе карти купено од WizzAir преку Софија.Е сега.НИкаде не пишува дали тој лет е директен или не.Дали некој знае какви се тие летови.Малце ме буни пошто кога летам за МАдрид летот ми трае 2 саати и 40 мин. а на враќање од Мадрид 4 саати и 30 мин.Не ми е јасно малце.Ако има некој искусвто со WizzAir,нека каже.Поздрав
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Ја летам за Мадрид на 17 јули.Имам веќе карти купено од WizzAir преку Софија.Е сега.НИкаде не пишува дали тој лет е директен или не.Дали некој знае какви се тие летови.Малце ме буни пошто кога летам за МАдрид летот ми трае 2 саати и 40 мин. а на враќање од Мадрид 4 саати и 30 мин.Не ми е јасно малце.Ако има некој искусвто со WizzAir,нека каже.Поздрав
И јас сакам да слушнам малку повеќе информации и искуства околу летовите на WizzAir. Дали има летови од Солун и со каква картичка може да се плати од Македонија.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.498
Поени од реакции
679
WizzAir нема од Солун летови.Иначе со картица можеш да платиш и тоа скоро со сите картици.Ја лично платив со Master и со самото бирање на начинот на плаќање кај мене беше поскапо некој си 7-8 евра.
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
290
Поени од реакции
61
Ефтини карти најблиску Солун или Бугарија соработуват со солидни авиокомпании.А тоа дека нашите агенции располагат со ефтини билети (Гола Вода).
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
110
Поени од реакции
0
karta za na 16 ti juli za brisellll vo eden pravec ili povratna itno mi treba informacijaaa po moznost od skopje ili vo blizian nekoj aerodrom fala vi
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
164
Летовите на Wizz се директни. Имаат многу јаки авиони кои на времето беа лила боја. Инаку, разликата во саатницата би требало да се временската зона.. ама не сум сигурен
 
На врв Bottom