Европско првенство - Шпанија шампион

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
ЧЕСТИТО СРБИЈА ! :smir:
Иако и Словенија ја заслужи сепак не ми е криво вистинската кошарка потекува од овие простори!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Ајде да се врати титулата на балканот повторно но овај пат не во рацете на Гејција :tv:
Teska rabota e toa, pogotovo sto vece ednas gi pobedi Srbija, edinstvena sansa ja ja gledam u psiholoskiot pritisok sto go imat Spancite deka nikogas u istorija ne se bile evropski prvaci i mora da pobedat a Srbija postigna povece od sto planiraa i ke igraat rastereteno.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Инаку пишана историја со играчи просек 22. години единствен тим што обезбеди финале. НЕМАМ ЗБОРОВИ БРАВО СЕКОЈА ЧЕСТ СРБИЈА!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Za kosarka mozam da zboram mesec dena posto cel zivot sum okolu nea, ja nemozam nasive da gi svatam kako nemozat da napravat ekipa, koga imaat pari imaat uslovi i sto e najvazno soliden igracki fond.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Фали срце за успеси.
Ќе се повторам тешко некој да ја стигне Србија!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Браво за момците од Србија, покажаа вистинско срце на ова Европско првенство, репрезентација која е убедливо најмлада на ова Европско, репрезентација која првпат игра заедно на едно вакво големо натпреварување стигна до финалето, едноставно за секоја пофалба и почит.:toe:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Словенциве баксузи како ние со Хрватска.Цело време водеа и на крај изгубија
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Фали срце за успеси.
Ќе се повторам тешко некој да ја стигне Србија!
Nie ne ni treba da se merime so Srbija nie treba da ucime od niv, pogledni ti samo koi trenjeri ima tamu Duda, Obradovic, Maljkovic, Tanjevic, Pesic, Djurovic,Vujosevic da ne zboram za pomladite se e toa skola na ACA NIKOLIC nikoj nema toa ama nie treba da iskoristime toa sto sme tuka i da naucime nesto.

Браво за момците од Србија, покажаа вистинско срце на ова Европско првенство, репрезентација која е убедливо најмлада на ова Европско, репрезентација која првпат игра заедно на едно вакво големо натпреварување стигна до финалето, едноставно за секоја пофалба и почит.:toe:
Ne igraat prv pat oni se i Kadetski i Juniorski i Evropski i Svetski prvaci so mali izmeni.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Bog na nebu, ''Teodosic na parketu''
ama vecer realno nema sansi 20-80 se sansite Srbija-Spanija
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ми го напраија меракот, браво.:)Која борбеност, која желба браво момци.Очекувам и денес против Шпанците да го остават срцето на теренот, па што биде нека биде.:pipi:
"Teodosić bi dao trojku i preko Čaka Norisa!":pos2:
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239

Raduljica: Mislim da sam dobio infarkt! :pos2::pos2:
Клупата на Србија после тројката на Теодосич:vozbud:
 
N

n/a

Гостин
Во пресрет на уште едно финале кое што мора да се добие (пошто не стигнуваа они у финале за да го губат, ме разбираш :toe:)...
на сите мои роднини и пријатели им честитам уште еден гооолем успех!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom