Европско првенство - Шпанија шампион

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јануари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
79
Не се занимавај со мене, тема е Европско првенство, а не јас, а ако немаш што паметно да напишеш оди читај вицеви, и додај го твојот претходен пост таму.:smir:


Србија ја доби утакмицава со куп фаули, тоа беше причината???? А не што се бореа за секоја топка, што не паднаа психички, што ги дадоа клучните тројки иако не им беше денот... :nenene: Ги отепале од ќјотек рече, мавале ко коњи... смешки..:S

ти не знаеш што зборуваш!

и не разликуваш јака кошаркарска одбрана од аикидо :toe:

само реплицираш без факти и на крај испаѓа дека не си ја гледал ни утакмицата и се доведуваш во контрадикторни ситуации!!!!!!

да не испадне дека јас сум шизофреничарот може да видат статистика сите (ти препорачувам )

http://www.eurobasket2009.org/en/cid_toT,ovGDH2EaLKL67XnPo2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.gameID_6370-50-A-1.html#{5E70D78D-E480-4F66-9B60-839D032EE21A}


може FIBA одпосле ги допиша фауливе ......

што се однесува за фаулите......србите PF 38.........арно ама ај со не знаеш англиски за математика си цар.........

затоа малце математика :

38 / 5= речиси 8 играчи од србија испаднаа од фаули..........8/12.....

и ова се малку фаули !!!!!!??????

....да имаше второ ОТ ..ивкович ке требаше да испадне на теренот да игра сам ......


се бореле на теренот......:pos2: па секако ...и ја тоа викам цело време...38 фаули..........баш се бореа ....лактови....се пукаат аркади.:uvo:....рагби хокеј .........само не фер кошаркарска одбрана

уште кимоно има фалеше

повеќе од очајни беа цело време ова утакмица......и не заслужија да одат дури финале......да не беше првото полувреме перович да ги држи резултатски со одлично изведените слободни и на крајот теодосич со 3....другото тиња..........

и не биди робот....туку мисли со твојата глава........и биди објективен.....јас не навивав за Србија оваа првенство ама оваа утакмица не покажаа ништо..........
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
како не изиграа..........освен фаули еден куп.....ги отепаа словенциве.....на крајов беше очигледно дека ептен се физички истоштени....по толку ќотек јадење кој не би бил........

србиве мислеа играт демек јака одбрана од старата школа .....ама јок .....придонесоа најмногу да биде натпреваров пролив......цела утакмица само слободни видовме......коњи......мавај ..секој напад фаул......


.........за теодосич нема збор........ни тепич....ни трипкович.........снајпер.......да не беше неговиот добар шут за 3..........ќе свиреа........благодарение на него доби некоја жестина утакмицата ...ептен на крајот......


многу дискутабилни намерни лични......

пр. на брезец последните 30сек...на речиси изедначен резултат ми свири намерна....па се знае дека ќе оди на тактички фаул кога водеа словенциве......глупости......слободните и тројката на теодосич........и ајдееееееееее.......продолжение.......брезец е од завчера ....го земаа од мало да игра за словенциве и не знае кога треба да направи намерна !!!!
lele kakov idiot da ne ti e krivo za Srbija be --treba da pokazes barem malku respekt za selekcija so prosek 22 god. ili idi spi nacionalista eban
клучен момент за пресвртот........другото е минато........

класичен пример како да добиеш утакмица со еден куп фаули.......ништо да не покажеш во играта со мизерен процент и шут.......а сепак на крајот у еден напад со тројка да ја добиеш утакмицата.............да ти пукне к...от од вакви натпревари ....тоа и на словенците им е јасно....но тоа е.........нема финале....
gggg
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Одлично играа Словенците но јас мислам дека најголема вина за нивниот пораз е катастрофалната игра на Лакович.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
ти не знаеш што зборуваш!

и не разликуваш јака кошаркарска одбрана од аикидо :toe:

само реплицираш без факти и на крај испаѓа дека не си ја гледал ни утакмицата и се доведуваш во контрадикторни ситуации!!!!!!

да не испадне дека јас сум шизофреничарот може да видат статистика сите (ти препорачувам )

http://www.eurobasket2009.org/en/cid_toT,ovGDH2EaLKL67XnPo2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.gameID_6370-50-A-1.html#{5E70D78D-E480-4F66-9B60-839D032EE21A}


може FIBA одпосле ги допиша фауливе ......

што се однесува за фаулите......србите PF 38.........арно ама ај со не знаеш англиски за математика си цар.........

затоа малце математика :

38 / 5= речиси 8 играчи од србија испаднаа од фаули..........8/12.....

и ова се малку фаули !!!!!!??????

....да имаше второ ОТ ..ивкович ке требаше да испадне на теренот да игра сам ......


се бореле на теренот......:pos2: па секако ...и ја тоа викам цело време...38 фаули..........баш се бореа ....лактови....се пукаат аркади.:uvo:....рагби хокеј .........само не фер кошаркарска одбрана

уште кимоно има фалеше

повеќе од очајни беа цело време ова утакмица......и не заслужија да одат дури финале......да не беше првото полувреме перович да ги држи резултатски со одлично изведените слободни и на крајот теодосич со 3....другото тиња..........

и не биди робот....туку мисли со твојата глава........и биди објективен.....јас не навивав за Србија оваа првенство ама оваа утакмица не покажаа ништо..........
Daj te molam samo ne tresi gluposti srbija napravi fauli i se zaeba s ofaulite ako si gledal ti voopsto da ne pravese srbija fauli slovenija nemase da dade 70 kosevi. A drugo fak te deka si protiv Srbija i toa e tvoe pravo, a nekoj sto iskomentira deka tehnickata na 30 sec do kraj go resila me4ot ni toj ne go eegdal me4ot. Kako prvo bese cist profesionaeen faul sto vo kosarkata e tehnicka i na 30 sec do kraj i 6 raziika za slovenija nedopustlivo e da ne se dosudi tehnickata, kako vtoro vo toj naapd teodosic bese vo kontra znaci ke realizirase 2 lesni poeni, no toj dobi tehnicka i pogodi samo dn oslobodna i ne realiziraa napad Srbite. I kade e korista od tehnickata.ILI MOZEBI PADNALE PSIHOLOSIK SLOVENCITE OD STO GI OSTETILE SUDIITE CCCCCC ne tresakjte gluposti ve molam i imajte respekt za selekcijata koja ib mozela da ucestvuva na mladinsko evropsko prvenstvo, akoja utre ke se bori za zlato SO SREKJA UTRE

Одлично играа Словенците но јас мислам дека најголема вина за нивниот пораз е катастрофалната игра на Лакович.
LAKOVIC=TRIPKOVIC=KATASTROFA znaci pak bi pobedila SRBIJA koga i Tripkovic bi igral kako sto znae
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Тоа се нарекува - стратегија. Едно време многу користена од латино-американските и португалско-шпанските екипи и селекции.

Пушташ релативно послаби кошаркари кои не се одлучувачки за тимот и им даваш една цел - фаулирање, провоцирање, внесување нервоза.

Доколку тоа добро го прават, веројатно еден од твоите клучни играчи ќе заработи техничка бидејќи се испровоцирал и вратил, а ќе им го прекинеш и ритамот. Доколку и слободните изведувања не им се силна страна, можеш само да добиеш во таква ситуација.

Србите со овој состав и немаа што да изгубат, бидејќи никако не е срамота да се пласираш меѓу топ-4 со овој млад состав.

Се надминаа себе си, тоа можам слободно да го констатирам. А србоман не сум :) пу пу

Затоа треба да учат нашите “клинци“, како се доаѓа до ПОБЕДА, а не до “солидна“ игра или “достоинствен пораз“.
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
ти не знаеш што зборуваш!

и не разликуваш јака кошаркарска одбрана од аикидо :toe:

само реплицираш без факти и на крај испаѓа дека не си ја гледал ни утакмицата и се доведуваш во контрадикторни ситуации!!!!!!

да не испадне дека јас сум шизофреничарот може да видат статистика сите (ти препорачувам )

http://www.eurobasket2009.org/en/cid_toT,ovGDH2EaLKL67XnPo2.compID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2009.gameID_6370-50-A-1.html#{5E70D78D-E480-4F66-9B60-839D032EE21A}


може FIBA одпосле ги допиша фауливе ......

што се однесува за фаулите......србите PF 38.........арно ама ај со не знаеш англиски за математика си цар.........

затоа малце математика :

38 / 5= речиси 8 играчи од србија испаднаа од фаули..........8/12.....

и ова се малку фаули !!!!!!??????

....да имаше второ ОТ ..ивкович ке требаше да испадне на теренот да игра сам ......


се бореле на теренот......:pos2: па секако ...и ја тоа викам цело време...38 фаули..........баш се бореа ....лактови....се пукаат аркади.:uvo:....рагби хокеј .........само не фер кошаркарска одбрана

уште кимоно има фалеше

повеќе од очајни беа цело време ова утакмица......и не заслужија да одат дури финале......да не беше првото полувреме перович да ги држи резултатски со одлично изведените слободни и на крајот теодосич со 3....другото тиња..........

и не биди робот....туку мисли со твојата глава........и биди објективен.....јас не навивав за Србија оваа првенство ама оваа утакмица не покажаа ништо..........
Ова е последен пат што те цитирам, немам намера да се расправам со неразбрани. Факт-Србија е во финале, дали со фаули, дали со помош на судии, дали Лакович играл слабо, дали обрачот од Словенците бил поширок. Ти и да се посе*еш до нервоза исто ти се фаќа, затоа не го дрви веќе:pipi:
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
И уште нешто, престанете веќе еднаш со тоа да не беше Перовиќ да држи резултат, да не беше, Теодосиќ да даде тројка....Алоооооо......А кој треба да држи резултат и да дава тројки во одлучни моменти??? Баба ми?????.....Русија и Германија беа играч-репрезентација и стигнуваа до финале...... Не коментирам повеќе на темава!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ах колку ми е само жал што не ја гледав утакмицава. Гледам дека ептен била шестока. Ама ајде таа е, утре финалето несмее да се испушти Шпанија - Србија мислам дека ќе биде и оваа многу тесна утакмица:vozbud:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
sekoja cest za Ivkovic i decata..najmlad tim...kompletna smena...bez Stojakovic,Rakocevic,Radmanovic,Jaric i drugite..no koment.
Za nekolkute postovi gore od stilot,da ne bese ovoa ,ke bese ovoa ,pa gruba igra itn.aj ne tropajte gluposti,pa za toa ekipite imat treneri,e sega Zdovc sto se usra od Duda toa e drugo dvaeset.A i uste ako ne bea katastrofalni Tripkovic i Velickovic,mislam deka ke bese mnogu polesna pobeda.Enivej,decata stasaa do finale,za Slovencite i toa im e uspeh,ta samo Lorbek im e,drugite se deka site turci tamu i gol Asan,aj sea uste ednas Spancive da gi delnat.Ovoj Gasol mi ide epten na zivci,celiot mi e nekako pickest,,samoseksualen,,.I neka ucat nasite zvezdi i glavucite od KFM,pred se treba avtoriteten trener,i ne samobendisani zamisleni zvezdi.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Најпрво честитки до репрезентацијата на СРБИЈА која со овој млад состав успеа да влезе во финалето и да се бори за златото... напред Србијо, само победа во финалето и ништо друго...

Не сакам да му реплицирам на г-динот eikosanoidi, бидејќи постовите му се големи, а во нив нема никаква содржина... вели дека Србите правеле многу фаули и Словенците шутирале многу слободни... епа експерту како може да кажеш нешто такво кога само Коста Перовиќ се изнашутира слободни како да е на тренинг... а да не зборам за Теодосиќ, Тепиќ, Крстиќ и компанија... и дека 8 играчи од Србија добиле 5 лични грешки, па ако е тоа така тогаш Србија ќе имаше 4 играчи во поле при крајот (бидејќи се се вкупно 12):tapp:...

Поарно кажи си убаво дека не ги симпатизираш Србите отколку да ти се смеат на форумот демек Србија победила оти имале направено многу фаули :kesa:... и на крај краева не е толку битно како е издвојувана големата победа, битно Србија е во финале...

И да, за крај... може некој да им го одземе финалето на Србија? :pipi:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Ајде да се врати титулата на балканот повторно но овај пат не во рацете на Гејција :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom