Европска Унија

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.674
Поени од реакции
30.308
Ова ваљда го објаснува мајндсетот на Германците... Ќе им кажат нешто да прават, и они го прават тоа. Не се замараат со размислување, или не-дај-боже бунтување.


 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.540
Поени од реакции
1.779
Насекаде е по вестите . Ова е испланирано ко филм со Сталоне и Вилис. Не знам каде го носеле сеуште, но ова се премалку полицајци за ваков профил на криминалец.

Уличарите кога ги носат во болница има по 3ца полицајци, за овој само 5.

Пред недела две, имаше филмска кражба на злато од комбе кое вршеше транспорт.

Од пред некој месец има големи акции на полицијата низ цела Франција, насочени кон сузбивањето на шверцот со дрога.

Сега ќе мора да има одговор од Министерот за внатрешни работи, бидејќи има аспирации за да биде следниот Макрон.

Ќе има уште од овој спектакл и во следните неколку недели.

Лошо е што е пред олимписките игри а уште полошо е што е пред европските избори ако не сум грешка со датата.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.228
Поени од реакции
18.677
Насекаде е по вестите . Ова е испланирано ко филм со Сталоне и Вилис. Не знам каде го носеле сеуште, но ова се премалку полицајци за ваков профил на криминалец.

Уличарите кога ги носат во болница има по 3ца полицајци, за овој само 5.

Пред недела две, имаше филмска кражба на злато од комбе кое вршеше транспорт.

Од пред некој месец има големи акции на полицијата низ цела Франција, насочени кон сузбивањето на шверцот со дрога.

Сега ќе мора да има одговор од Министерот за внатрешни работи, бидејќи има аспирации за да биде следниот Макрон.

Ќе има уште од овој спектакл и во следните неколку недели.

Лошо е што е пред олимписките игри а уште полошо е што е пред европските избори ако не сум грешка со датата.
Каде живееш во Франција друже, не познавам никој што живее таму па вака од прва рака да те прашам како е таму со овие секојдневниот живот. Познавам само шофери што возеле таму и сите имаат лоши искуства, посебно од Марсеј :D
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.540
Поени од реакции
1.779
Каде живееш во Франција друже, не познавам никој што живее таму па вака од прва рака да те прашам како е таму со овие секојдневниот живот. Познавам само шофери што возеле таму и сите имаат лоши искуства, посебно од Марсеј :D
Марсеј и Кале за шоферите е најлошо заради илегалците.
Окај е животот, арапите се ко и шиптaраната, јаки се само кога се во група.
Автоматски споено мислење:

Каде живееш во Франција друже, не познавам никој што живее таму па вака од прва рака да те прашам како е таму со овие секојдневниот живот. Познавам само шофери што возеле таму и сите имаат лоши искуства, посебно од Марсеј :D
Марсеј и Кале за шоферите е најлошо заради илегалците.
Окај е животот, арапите се ко и шиптaраната, јаки се само кога се во група.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.079
Фичо го пукаја во Словачка.
Заради Украина или затоа што го одби планот од СЗО?

Или и двете :)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.012
Поени од реакции
4.799
Зошто воопшто ние бараме да сме членка во денешнава ЕУ, мене воопшто не ми е јасно?

Белгија, денес

Кога сме кај Бруселес има многи напреднато, еве секој може да се увери,


The 1958 Brussels World’s Fair included a "human zoo" of people from Congo...
или овде,

... а на прашањето “Зошто воопшто ние бараме да сме членка во денешнава ЕУ...“ ќе се обидам да одговорам ако одговориш на следново:
Зошто говориш дека “НИЕ“ нешто бараме, имаш некаков аргумент дека НИЕ бараме ? ? ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.162
Поени од реакции
11.593
Извршен е атентат врз премиерот на Словачка.

Фицо, еден од погласните против Америчково гмо чудовиште наречено сегашна Украина.

Извршителот е 71 годишен писател, веројатно причините се идеолошки мотиви. Ака советите лоши а Фицо не сака со слобоарскиот свет да стане рамо до рамо.



Обезбедувањево мизерија, драпање муда.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.088
Поени од реакции
2.735
Ставот што можеби ќе го кошта живот


Slovak Prime Minister Robert Fico on Saturday (20 January) alleged neighbouring Ukraine was not a sovereign nation but was under the absolute control of the United States
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.012
Поени од реакции
4.799

Коментарите по веста за атентатот врз Роберт Фицо се прилично информативни.

Денес или така нешто еуропските амбасадори донеле одлука да им се забрани на руските медиуми да работат во еуропскиот простор, цензура.
По ваква вест очекувам Макарон да се јави дека контингентот за Украина е веќе спремен и часовникот отчукува.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom