Евровизија 2012

Член од
23 август 2010
Мислења
163
Поени од реакции
55
Немам фаворит годинава. Шведската песна не ми е ништо посебно ама мислам дека или Шведска или Норвешка ќе победат оваа година, ќе има опасна борба меѓу нив.
Жељко ме разочара тотално, очекував нешто подобро од него, па го имав за фаворит и пред да ја извади песната ама ништо сега се разочарав. Иначе годинава влегуваме во финале бидејќи сите балкански земји настапуваат со нас во полуфиналето и ќе има кој да гласа. А мене ми е сеедно кој ќе победи годинава.
 
I

Iblis

Гостин
Реално, треба доста талент, разбирање и фантазија за она што го има направено Рамбо.
Напред ЦАРЕЕЕЕЕ!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Прво мислев дека оваа групава Амадеус ќе пее за Црна Гора.Сега приметив дека не е она.Црнагорска работа.:)Туку
се мислам дека овој ќе се појави со магарево во Баку.:pos:Туку грчкава многу ме потсетува на Елена Папаризу,барем во сценскиот настап.Си тераат они по старо.Сепак песната ми се допаѓа.Факт е дека ќе биде пред нашата,а не е чудо и да победи.Босанскава ми е некако досадна.Некако очекував повеќе од нив.Туку хрвативе имаат одбрано песна или не.Ме интересира они што имаат годинава.А да на крај за Калиопи.Мислам дека нема да биде проблем да влезе годинава.Само да не направи некоја глупост и да не вика многу.Не смее да бегаат луѓето од салата.:icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
Прво мислев дека оваа групава Амадеус ќе пее за Црна Гора.Сега приметив дека не е она.Црнагорска работа.:)Туку
се мислам дека овој ќе се појави со магарево во Баку.:pos:Туку грчкава многу ме потсетува на Елена Папаризу,барем во сценскиот настап.Си тераат они по старо.Сепак песната ми се допаѓа.Факт е дека ќе биде пред нашата,а не е чудо и да победи.Босанскава ми е некако досадна.Некако очекував повеќе од нив.Туку хрвативе имаат одбрано песна или не.Ме интересира они што имаат годинава.А да на крај за Калиопи.Мислам дека нема да биде проблем да влезе годинава.Само да не направи некоја глупост и да не вика многу.Не смее да бегаат луѓето од салата.:icon_lol:
Еве ја хрватската...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
На почеток мислевме дека е потребно да пратиме балада, но покрај сите Југословенски балади годинава, добро е што имаме рок балада, малце да се разликува од другите :)

Ми се допаѓа и босанската, иако морам да признаам очекував повеќе. Црногорците нема шанси да влезат, сироти никогаш не влегле во финале...
 
Член од
21 мај 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
спотот за евровизиската `црно и бело`
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Од тоа што слушнав:
Шведската ми е мизерна, искрено стварно незнам зошто толку прашина се дига околу неа.
Српската туто - комплето ми е многу тапа, после Лане моје на Жељко очекував нешто за победа, ама ова ми е многу тапа и текст и се (настрана шо е плагијат песнава)
Црногорската:pos::pos: Уште магаренцето на сцена да го донесе и бетер од Молдавија со бабата на тапан ќе биде.
Руската песна не е нешто посебно, ама поради бабичките мислам дека ќе одат во топ 5.
Хрватската и Босанската ми се океј песни, имаат големи шанси за финале.
најмногу ми се свиѓаат Грчката, Израелската и Турската до некаде.
Од Балканов не дека е наша, ама Калиопи има најубава песна, дефинитивно ако годинава не влеземе во финале, незнам кога ќе биде тоа пак.
Еве ја и турската:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.110
Поени од реакции
3.962
И ја мислам дека годинава би требало со сигурност да идеме во финале... не дека сме добри али неаме никакви противници, од нашето полуфинале на пример Грузија, Словачка, Бугарија, Холандија, Литванија, Португалија, Естонија сите немаат шанси за натаму...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Со оглед на тоа што Калиопи настапува втора шансите за влез во финале и се минимални,или што би се рекло ако има ептен среќа па некако да влезе како што влегуваа останативе наши претставници на среќа и за влакно.Бидејќи Србија и Босна влегуваат 100%,а и Словенија има големи шанси,доколку влезе Хрватска ние не влегуваме,ќе биде или Хрватска или Македонија,невозможно е да влезат сите ех ју у финале,а со оглед дека Хрватска настапува 10та,имаат поголема шанса да бидат запамтени,а и Нина подготвува некој спектакуларен настап,со многу сценски ефекти.Калиопи ќе треба да направи некое чудо за да биде запамтена,зашто факт е дека песнава не е нешто спектакуларна.Им посакувам среќа на сите ќе им биде и тоа како потребна,некако ние секогаш и на таа карта играме.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Јас Калиопи ја немам видено по тв едно добра година дена, вчера ја зачекав како гостинка кај Ами Џи и ме импресионира колку се сменила. Сигурно има едно 20 кила ослабено и подмладена е добри 10 години. Женава физички никогаш не изгледала подобро. Секоја чест за промените.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom