ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

Македонија ќе се пласира во нокаут фазата како...?


  • Вкупно гласачи
    162
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Клик-бејт вести. Не стравуваат воопшто. Ниту пак има истрага. Се е полно со прашалници во вестта и базирано на еден Twitter пост.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
Како може да е расизам пцуење на национална основа.

Освен ако ја не знам, албанците се посебна раса?!?
Исправи ме ако грешам ама не добија Албанци/Косовари казна од УЕФА пошо правеа гестикулации со орел после постигнат гол?
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
Мене после поразов ме плаши фактот дека Украина и Холандија се појаки репрезентации од Австрија, цела нација дише за репрезентацијава овие дена, сите го чекаме Европсково од ноември а го сонуваме цел живот, сите сакаме втора фаза и ова да потрае ако завршиме без доволен резултат за втора фаза ќе ни остане цел живот како дамка, кога и да се спомне првото Европско на Македонија ќе не потсеќа на поразите недај боже да ги има пример велам, од друга страна дај боже да се повтори натпреварот од Германија (аман само без судијата) :D
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
Клик-бејт вести. Не стравуваат воопшто. Ниту пак има истрага. Се е полно со прашалници во вестта и базирано на еден Twitter пост.
Можно е, ни пак го отворив да прочитам...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.123
Поени од реакции
9.978
Исправи ме ако грешам ама не добија Албанци/Косовари казна од УЕФА пошо правеа гестикулации со орел после постигнат гол?
Грешиш, шиповите не добиваат казна, може само другата репка да го попие.

Квалификации за Еуро 2016, Србија-Албанија кога играа, ако добро се сеќавам, шипците пуштија дронови, направија ургули во Белград, а Србите добија казна.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.637
Поени од реакции
2.088
Зашо Пандев му донесе триплете на Марко. :D
На тоа не ми текна воопшто. :)


Баш сега повторно гледав, Арнаутовиќ влезе 57 мин а веќе 59 почна нешто со расправии.
Може уште во тунелот се имаат спречкано меѓу себе. Можеби од претходните дуели помеѓу репрезентациите имало некој конфликт меѓу нив двајца и сега ескалираше.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.328
Поени од реакции
21.793
Абе ќе побара некој од нашиве одговорност за пцовките на Араутовиќ? Пошо уефа нема сама да потегне нишо, штета шо Алиовски не е потемен, ќе беше сензација на интернетов.
Vikaat kao deka bil gneven deka ne igral a ne deka vikal na nekomu.

Абе страшна работа, се пцуеле на терен. Не е ова театарска претстава, спорт е, пука адреналин. Се додека нема директен напад (удар, плукање и слично) нема никаква потреба од барање казна. Казната може да дојде единствено од неговиот тим, ама тоа секако нема да се случи. Заборавете го црепот и готово.
Da i ne. Ako pcuel na etnicka baza i te kako moze da se sankcionira. A i treba oti rasisticki ispadi ne se opravdenie za adrenalinski sokovi. Arnautovic i plitok vo glavata toa e pogolem problem od adrenalinot ;)
Автоматски споено мислење:

Не велам дека Арнаутовиќ е цвеќе за мирисање но мислам дека беше испровоциран и мислам дека сте многу субјективни. Алиоски знае како да испровоцира и верувам дека и тој не останал покус на пцовките на Арнаутовиќ. За жал Арнаутовиќ е доста искусен и не падна на провокации туку врати со иста мера. Не е тој глуп како Пепе, да се излета и да добие црвен картон. Кај некои играчи поминуваат таквите пцовки како провокации, ама вчера Арнаутовиќ не падна на провокациите туку врати со иста мера.
Predpostavuvas deka Alioski provociral. Ok. Od druga strana imame ispad snimen so 4K Kamera. Toa sto provociral Alioski treba doprva da se dokaze. Na primer.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
Грешиш, шиповите не добиваат казна, може само другата репка да го попие.

Квалификации за Еуро 2016, Србија-Албанија кога играа, ако добро се сеќавам, шипците пуштија дронови, направија ургули во Белград, а Србите добија казна.
Тоаш мислам дека и едните и другите добија казни.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Изгледа и оваа тема за жал ке испадне на крај албанците колку не се трпат со србите,македонците и слично.Моја препорака нека барем овде биде мирно и нека владее фудбалска еуфорија.Што сакаат нека прават ако сакаат нека се утепаат еден со друг само на крај најбитно на терен да остават како викаше амди 102.5 посто.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.328
Поени од реакции
21.793
Изгледа и оваа тема за жал ке испадне на крај албанците колку не се трпат со србите,македонците и слично.Моја препорака нека барем овде биде мирно и нека владее фудбалска еуфорија.Што сакаат нека прават ако сакаат нека се утепаат еден со друг само на крај најбитно на терен да остават како викаше амди 102.5 посто.
Na kraj Alioski igra za Makedonija. Kako sto e sega situacijata bil navreden na nacionalna osnova i toa dokazano. Dali toj provociral ili nesto drugo e cista spekulacija. Ne znam kako sega moze da barame nekoja vina vo Alioski iskreno.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.146
Абе дека е копиле, гадно фацуле Арнаутович - е, нема тука сомнеж. Али дека е добар фудбалер, добар е, го памтам уште од премиер лига, кај играше у Вест Хем, Стоук?!? Пизда му матер... А и Алиоски не е цвеќе за мирисање, цело време провоцираше и играше со нервоза. Реално и ја би го напраил истово ко Арнаутович да бев на негово место. Овој го кошкаше и на крај му се исра у фаца. Тоа е.

И каков бан бе, дај не тресете зелени. Бан ќе му дале...

1623675837138.png

МАКЕДОНИЈА ЦЕЛА ДА Е, СЕКОЈ ДА ЈА ЗНАЕЕЕЕ!

:oeoeoe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom