ЕП 2016 - елиминациона фаза (1/8, 1/4, 1/2 и финале)

Кој е поголем експерт?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Море дај боже да го донесат, другото лесно работа. Убаво објасни Ставрогин се, да не се повторувам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Ај тоа, ама уште не ми е јасно врз кој основ е ценет толку и од каде толкав интерес за него? Човеков ама во ниту еден дел од играта не се издвојува ништо посебно, освен што е прилично висок и јаки бомби пука ако му налета топка на нога. Нит дриблинг, нит брзина, нит па у дефанзива е сјаен (лесно го претрчуваат и одма прави фаул), пасови, освен до најблискиот играч, не владее, нит е способен брзо да се ослободува од топка кога противникот игра пресинг, за центар шутеви и долги пасови па муабет да не праиме. Па Крос бар на првенствово какви топки праќаше, ако цената се одредува врз база на игра, тогаш во право е брат му, Крос вреди 200 милиони.
Не знам зошто се осудувате да коментирате кога немате доволно сознанија за играчот. Ако не си го гледал брат ондак не коментирај, зашо можеш само да се избламираш ко што напраи ти сега. За едно си во право, не вреди за парите што се споменуваат. Живееме во време на вртоглави суми, но 120 милиони за Погба се лудост.

Како прво Погба е одличен дриблер, вчера ако примети 2-3 пати го измести Рафаел, а Шкодран Мустафи сеуште си ја бара кичмата по терен. И ова само ко примери ти ги наведувам, не дека поради овие две утакмици го заклучив тоа. Добар дриблер е Погба, не знам кај гледаш најискрено.

Брзина... Па Погба со неговата градба, неговите долги нозе не може да е спор играч, никако. Истиов муабет го праев со еден другар за Ибра. Цел ден ме убедуваше дека Ибра е спор и чекач.

А за последниов болд, би ти препорачал малце повеќе да ги гледаш Јувентус и да видиш дали не знае пасови да дава и добро да се ослободува од топка. Дај не тресете и не се губете, не значи ако изиграл просечно ЕП дека е слаб играч. Тоа што му е напумпана цената не е никаков показател дека е слаб или не знам каков лош играч.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Стек и ти малце поише треба да ги гледаш Јувентус. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Седи бе, за тебе секој втор играч е преценет и поима нема, затоа те цитираат секој втор ден. Боатенг не знае, Погба не знае, овој не знае, оној не знае, КУРОФФФФФФФФФФф ми знае.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Најтапа финале евер, ма да имаше динамика и шанси ама ова е најверојатно зошто сите сакавме никој да не освои од овие две екипи.

За Португалија уште кога ги тепаа Хрватска знаев дека ќе освојат, се гледаше дека ги прати огромна среќа на првенстово и дека никој нема да може да се натпреварува против таа среќа. Поминаа како најслаба репрезентација, против Хрватска со единствениот шут поминаа во 118мин, со Полска од единствената шанса и тоа топката се одби дадоа гол и послем тоа поминаа на пенали, против Велс имаа среќа што играа против осакатена екипа без прав плејмејкер и со апла среќен втор гол продолжија. И овдека да не беше Патрисио имаше да бидат испратени дома уште на полувреме. Поголема неправда од ова немам видено.

Ронадло ѕверу, сите му се смеевме и на крај ги реши сам Велс, истапи на пенали против Полска. ги реши сам Велс и цело полувреме изигра против Франција на една нога. Таква борбеност немам видено, Меси на пример мислам дека ќе излезеше уште пред да му го направат контактот. Заради тоа колку сака Меси нека е бог на фудбалот ама ако не покаже ваква посветеност како Ронадло никогаш нема да изгура Аргентина подалеку. Уствари и нема веќе да ја изгура зошто се повлече како пичка.
Ронадло го чекам моментот кога ќе станеш тренер, знам дека ќе бидеш вистински мотиватор против аут линијата.

И за крај главниот преокрет за Португалија на првенстово беше моментот кога Карваљо, Виериња и Елисеу седнаа на клупа, а настапија Фонте, Седрик и Гериро. Фонте го рачунам за најпотцениот дефанзивец на сите времиња, човекот не знае што е тоа кикс и што е тоа изгубен дуел, не за џабе на Сотон не можат да му дадат повеќе од еден гол. Исто и Седрик е добар, освен киксот за примениот гол против Полска другото се на ниво. А Гереиро ќе биде за 2-3 год најдобар бек во светот, се гледа тоа.
Аман бе.:pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Седи бе, за тебе секој втор играч е преценет и поима нема, затоа те цитираат секој втор ден. Боатенг не знае, Погба не знае, овој не знае, оној не знае, КУРОФФФФФФФФФФф ми знае.
E не као ти, секој што ќе изигра 2-3 утакмици јако уууууууууууаааааааууууууууу одма е најјак ти ебам све.
Оди глеј видеа од играчи и вади си заклучоци дека се многу јаки.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Kimmich bog i batina!:pipi::oleee:

Sanches igraciste :ајнапиво::cool:

Boatenk》》》》 Smalling

Neuer 》》》》》 Rui Patricio 》》》》》》》》 Buffon
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
E не као ти, секој што ќе изигра 2-3 утакмици јако уууууууууууаааааааууууууууу одма е најјак ти ебам све.
Оди глеј видеа од играчи и вади си заклучоци дека се многу јаки.
За Погба две години ти зборам дека е страординарио играч. Пример за Кимих од Баерн ја ти кажав дека е топ играч уште у текот на сезонава кога ме дупеше како може да глеам Баерн-Белимбегово хехехе

Него што ќе прави Баерн со Лам и Кимих на десната бековска позиција, кој ќе им игра прва постава? :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
За Погба две години ти зборам дека е страординарио играч. Пример за Кимих од Баерн ја ти кажав дека е топ играч уште у текот на сезонава кога ме дупеше како може да глеам Баерн-Белимбегово хехехе

Него што ќе прави Баерн со Лам и Кимих на десната бековска позиција, кој ќе им игра прва постава? :D
Да и затоа сеа ми викаш како може да викам дека Коман е топ играч кога не изиграл добро на првенствово.
Пошто нели си ги глеал Баерн цела сезона. :kuracc:

Кимих не е десен бек бе морону, кујзне што глеаш ти брат. Иди глеј си тенис, таму барем нема позиции и да праиш грешки, еден играч е трча лево десно и чао. Не замарај.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.688
Да и затоа сеа ми викаш како може да викам дека Коман е топ играч кога не изиграл добро на првенствово.
Пошто нели си ги глеал Баерн цела сезона. :kuracc:

Кимих не е десен бек бе морону, кујзне што глеаш ти брат. Иди глеј си тенис, таму барем нема позиции и да праиш грешки, еден играч е трча лево десно и чао. Не замарај.
Игра и десно и у средина де, ама може и десен бек, што се потресе.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Не знам зошто се осудувате да коментирате кога немате доволно сознанија за играчот. Ако не си го гледал брат ондак не коментирај, зашо можеш само да се избламираш ко што напраи ти сега. За едно си во право, не вреди за парите што се споменуваат. Живееме во време на вртоглави суми, но 120 милиони за Погба се лудост.

Како прво Погба е одличен дриблер, вчера ако примети 2-3 пати го измести Рафаел, а Шкодран Мустафи сеуште си ја бара кичмата по терен. И ова само ко примери ти ги наведувам, не дека поради овие две утакмици го заклучив тоа. Добар дриблер е Погба, не знам кај гледаш најискрено.

Брзина... Па Погба со неговата градба, неговите долги нозе не може да е спор играч, никако. Истиов муабет го праев со еден другар за Ибра. Цел ден ме убедуваше дека Ибра е спор и чекач.

А за последниов болд, би ти препорачал малце повеќе да ги гледаш Јувентус и да видиш дали не знае пасови да дава и добро да се ослободува од топка. Дај не тресете и не се губете, не значи ако изиграл просечно ЕП дека е слаб играч. Тоа што му е напумпана цената не е никаков показател дека е слаб или не знам каков лош играч.
У право си. Го немам гледано многу. Ама воопшто не сум импресиониран од тоа што сум го видел. Кога на некој му лупаш цена од 120 до 160 милиони евра очекуваш исклучителен играч. А ја уште не можам да видам што е толку исклучително кај Погба. Клучни пасови, дриблинзи, финиш, игра со глава, центар шутеви, одземени топки, контрола на топка - у сите категории да извадиме топ 10 од сите топ лиги, пак нема да биде во ниту една присутен. Сега гледам статистики од калчо и само во една катеорија се издвојува а тоа се асистенции, има 12 асистенции.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Ја како апсолутен оптимист пак да спојам нешто со македонскиов спорт..ако Португалциве што одвај поминаа групи, ако успеаја со една победа среда Франција да ја победат Франција за титула и сето тоа со отепани играчи и еден лик што е надвор од овој свет а на првенствово играше одвај просечно и потроши милион топки.....зошто да не можат ракометариве со стар Лазаров да го направат ова на следново СП?

А и башка не мора ракомет...еве..ја да сум фудбалер....па СРАМОТА ќе ми биде да се радувам на успех на Португалија (а сигурно има македонски репреезентативци шо се за Реал и наивале вчера и се радувал) и да не се ни потрудам да извлечам мотивација од вакви приказни за свој успех.

Значи пред следниве квалификации да сум ја тренер би ги седнал 5 саата пред секоја квалификациона утакмица и ќе им покажувам документарци за титулата на Грција во 2004, за титулата на Лестер последнава година и успесите на Португалија,Велс,Исланд и Северна Ирска од оваа година. Па срамота е да гледам дечки со нацртани португалски и француски знамиња на лице само поради тоа што знаеме дека не делат 5-6 халееви комети од наш пласман на големо натпреварување.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Kimmich bog i batina!:pipi::oleee:

Sanches igraciste :ајнапиво::cool:

Boatenk》》》》 Smalling

Neuer 》》》》》 Rui Patricio 》》》》》》》》 Buffon
Санчез на ваков хајп може лагано да го мавне латиноамериканското у него и да испадне флоп. А за Кимих се сложувам..и он како Милер..ќути си дупи си без никаква помпа и ништо лека полека ќе стане дел од светскиве играчишта за 3-4 години..

И нормално Боатенг >Смолинг, ова ти е ко да кажеш Меси > Пандев. Многу логично :D

За тоа дека РУи Патрисио е бољи од Буфон....ќе ти простам ваљда си пиел пред тоа да го пишеш пошто трезен човек ова не го кажува :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom