Дaли честo јa менувaте прoфилнaтa сликa нa Facebook?

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.010
Оваа сега ми е од август, а пред тоа во февруари иам сменето. Се мислам сега една пред Нова година да ставам, чисто да ја стигнам квотата од 3 профилни за една година.

Сите што фураат со нова слика на ден-два, не мора да е профилна, одамна ми се отследени или како и да е тоа, па никој од нив не ми излегува на почетна. Замаранција е се едни исти фаци да гледаш, или цицки, како год.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.865
Поени од реакции
6.036
Мене профилната ми седи од 2010. Некогаш знам да ја сменам и да ставам нова, но на крај пак си ја враќам таа, како трејд марк ми е :D. Почесто ги менувам cover фотките. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Мене профилната ми седи од 2010. Некогаш знам да ја сменам и да ставам нова, но на крај пак си ја враќам таа, како трејд марк ми е :D. Почесто ги менувам cover фотките. :)
Ina Mnogufina ти си?!
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Jas Poznavam Luge Sto Nemaat Smeneto Profilna na Fb Skoro 3 do 4 godini i gi gledam ne se zamaraat mnogu okolu toa a i ne misli nikoj deka se fake profili
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Оваа сега ми е од август, а пред тоа во февруари иам сменето. Се мислам сега една пред Нова година да ставам, чисто да ја стигнам квотата од 3 профилни за една година.

Сите што фураат со нова слика на ден-два, не мора да е профилна, одамна ми се отследени или како и да е тоа, па никој од нив не ми излегува на почетна. Замаранција е се едни исти фаци да гледаш, или цицки, како год.
Види сеа...:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2015
Мислења
36
Поени од реакции
30
Профилната не сум ја сменил од 2008 и ништо не ме тера да ја сменам. Но не се знае никогаш...Cover photo 2-3 пати годишно. Тие што често менуваат профилна мислам дека повеќе од другите посакуваат внимание, што и не е ништо поспектакуларно од оние што преку фотките иницираат подготвеност за посакување на посериозно задлабочување со некој, што би довело до јасна желба за спремност за врска, да не пишам брак....:sekcza::shok2::anco:
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Milo Mi E Ne Ocekuvav Temata Da Ve Zainteresira Tolku Blagodaram :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.225
Поени од реакции
7.745
Профилната и ковер сликата не сум ги сменил годиништа и не се сеќавам точно која година ги ставив треба да проверам. Некогаш ќе си речам ај да ја сменам, ама пуста мрза и заборавам па ништо од тоа.

Ај што немам профилна и ковер сменето туку и слика немам ставено со годиништа. Тоа е кога немаш женска да се замараш со фоткање со неа секаде :icon_lol:.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Ja menuvam mnogu cesto, duri nekogas i premnogu, eve deneska ja smeniv
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
155
Поени од реакции
57
Јас еднаш годишно ја менувам профилната.. И тоа ако случајно ако направам некоја добра слика и во моментот ми дојде инспирација да ја променам :D:D:D..
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Ако сум била негде надвор од Скопјево, па сум овековечила некој значаен момент или место. Тоа обично се случува 2-3 пати во годината :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom