Дaли честo јa менувaте прoфилнaтa сликa нa Facebook?

Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Sakam Da ve prasam dali se zamarate mnogu so facebook dali cesto menjate profilna ili sto bilo i dali mislite tie sto nemaat smeneto izvesen period primer 2 do 3 godini deka se lazni profili
Deka Imam Prijateli sto vikaat abe ovoj e fake profil sto ima mnogu malce sliki ili ima edna od poodamna a e aktiven ??
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Менувам слики како што менувам чорапи...а чорапиве бааѓи ми мирисаат...weirddddd
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Sakam Da ve prasam dali se zamarate mnogu so facebook dali cesto menjate profilna ili sto bilo i dali mislite tie sto nemaat smeneto izvesen period primer 2 do 3 godini deka se lazni profili
Deka Imam Prijateli sto vikaat abe ovoj e fake profil sto ima mnogu malce sliki ili ima edna od poodamna a e aktiven ??
zz evicka, mnogu dobra tema ;-)
nz stv jas cesto menuvam profilna taka nekako glupo mi e so edna ista celo vreme
plus toa so vikas ete stv ke mislat ne mi e vistinski profilot deka e lazen lazen profil
se zamaram znam glupo e vaka mislat nemam zivot ama mora da si go osvezam profilot cesto da ne zastari ^_^
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
За тие што немаат сменето 2 или 3 години можно е да се помисли дека им е хакиран фејсбукот. Тие што треба да знаат дека е вистински профилот ќе знаат. Мислењето на пластичните пријатели не ме засега.

Профилната ја мењам еднаш или два пати годишно и поважен ми е впечатокот што го оставам во живо отклолку тој на фб. Доволно ми е само да знаат дека сум тој и тој што е на сликата.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ги имам во пријатели такви на фб шо во денот обавезно по 3 пати сменуваат. Очобол се. Еднаш со свртена глава, еднаш на право кај шо гледаат, друг пат со цицките. Абе сите се женски, кај машкиве го нема овој феномен шо знам...............:toe:

Од слаб секс е сето тоа и ништо друго.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Од 28ми јануари не ми е претечело млекото.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
кога се сликам за документи, ако ми ја пратат на меил, јас им викам да ми ја пратат на меил, некој викат ок ке ти ја пратиме.... па ги нема да ги пратат пичка им матер, некој ми викат ај бе бегај ние едвај ги принтаме ке ти ги пракаме мрш глеј колкаво говедо си, некој ке ги пратат така ШТО БЕ КОЈ ВИКА ДЕКА ШОПСКА МОЖЕ СО НЕУЗРЕН ПАТРЛИЏАН НЕ ПРОБАЛ ЗГИБОВИ 14х3 СКЛЕКОВИ И ЧУЧЊЕВИ ПОЛА СААТ
 
A

aye

Гостин
Па отприлика на 5-6 месеци може и повеќе додека не ми здосади или не најдам подобра.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Веќе една ипол година не сум ја променил .ФБ не ни користам бидејќи е губење време .Служи само заради групи од факс и штеди на кредит некогаш друга намена за мене нема .
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.129
Ние грдиве не клаваме слики. Една профилна, та шо била од на табло средно.
E де од тие фотошопираните.. Со еден тон "пудра", во тоа образите румени, мислиш селски девојки.

ОН топик:
НЕ, последно пред 9 месеци или така нешто.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
E де од тие фотошопираните.. Со еден тон "пудра", во тоа образите румени, мислиш селски девојки.

ОН топик:
НЕ, последно пред 9 месеци или така нешто.
Е таква де, со пудра, четрс девет филтри и румени образчиња, ко санкир од некое алпско Аустриско селце сум слезен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom