Духови, сеништа (сенки)...

Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
незнам јас не верувам во духови може затоа што уште не сум видела кој ке видам тогаш ке верувам :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
И јас не верувам во духови да ви кажам ама многу ми е страв да не по некој случај стварно има па да ми рипне некој :pos2:


Не, шала настрана ама има некои чудни дешавки на некои луѓе така што не знам што да кажам. Не знам дали ја кажуваат вистината или лажат ама во секој случај страшно е.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
И јас не верувам во духови да ви кажам ама многу ми е страв да не по некој случај стварно има па да ми рипне некој :pos2:


Не, шала настрана ама има некои чудни дешавки на некои луѓе така што не знам што да кажам. Не знам дали ја кажуваат вистината или лажат ама во секој случај страшно е.
Па сподели некој настан со нас, ако знаеш, јас сум љубител на такви прикаски да не речам:salut:


инаку што знам не верувам баш во такви работи ама ми е многу интересно да слушам за таквите гореспоменати случки:tv:
 

ivana22

хиперактивна
Член од
21 декември 2007
Мислења
34
Поени од реакции
7
jas lichno veruvam mnogu vo duhovi znam mnogu prikazni za duhovi neznam koja tochno da vi ja raskazam..................... :toe:
eve edna na eden moj drugar dedo mu vo selo kasno navecher otishol da go zeme konot od pasene i po pat sretnal eden policaec ovoj zastanal so nego da se pozdravi a dedo mu vo toj moment zapalil cigara i policaecov naednash ischeznal
se veruva deka dokoku pri ogan ischezne nekoj deka toa e DUH..........
 
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
duhovi muhovi i takvi raboti moze da postojat samo ako si krknes nekoe tripce LSD LSDA DMT Salvia Divinorum Tatula ili Mendilex ili bilo kakvi halucinogeni drogi a vo sveza sostojba duhovi i slicno NE !!!!!!!!
 
U

UnholY

Гостин
jas lichno veruvam mnogu vo duhovi znam mnogu prikazni za duhovi neznam koja tochno da vi ja raskazam..................... :toe:
eve edna na eden moj drugar dedo mu vo selo kasno navecher otishol da go zeme konot od pasene i po pat sretnal eden policaec ovoj zastanal so nego da se pozdravi a dedo mu vo toj moment zapalil cigara i policaecov naednash ischeznal
se veruva deka dokoku pri ogan ischezne nekoj deka toa e DUH..........
A, на шо бил дедо ти? Пошто по селата се наоѓаат доста халуциногени растенија како на пример татули, па може се решил да ги дегустира.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.715
Поени од реакции
11.144
A, на шо бил дедо ти? Пошто по селата се наоѓаат доста халуциногени растенија како на пример татули,
Има преку 300 најразлични од таков вид, бетер од џунглите во Јужна Америка сме :pos: И после контакт со духови, самовили итн...
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
леее морници ме полазија коа читав................а за клипот да не зборам...........го иамам гледано одамна и после тоа неможев да спијам и кога се враќав од искачање се плашев:toe:...........................АМА АКО АЈ ДАЈТЕ УШЕ НЕКОЈА ПРИКАЗНА
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
21
Поени од реакции
2
jas veruvam vo takvi raboti zatoa sto mene mi se ima sluceno...:vozbud: vaka sega tocno vcera navecer nakaj 1casot cekav taksi za da si odime doma...i vaka sega dojde taxito a decko mi bese nekade na strana i taksistot me prasa dali e za nas taxito i jas mu rekov daa i toj znaes ceka no jas gledam vo zadnoto sediste i cekam da izleze edna smega zena cela vo belo oblecena barase nesto vo nejzinata bela tasna i jas si pomisliv deka nemoze da najde pari za da plati...celo vreme ja pratam a vo toa vreme taksistot mnogu patime prasa dali nie sme viknale taksi i poveke pati mi kaza da flezam vo kolata no jas celo vreme cekav da izleze zenata ...i dojde decko mi ivika zosto ne vleguvas i mu vikam pa cekaj da izleze zenata toj se zacudi i mi vika nema nikakva zena vnatre vleguvaj...i nemase nisto i go prasavme taksistot dali imal patnik pred nie da vlezeme vo kolata i toj rece ne....i mu kazav se kako sto bese i zosto toku vreme cekase...i se zacudi...a jas se otepav placejki neznaev na sto da pomislam....:toe:
 
Член од
19 август 2008
Мислења
3
Поени од реакции
2
kaj nas vo kisela jabuka se ima deseno neso mn jezivo so site zborat za nego.
Imalo nekoja si svadba ama ja pravele na denot petok 13 i dodeka japreminuvale prugata so kocijata zastanala na pruga i odednas vozot koj idel od leva strana ja sobral kocijata umrele i nevestata i mladozenecot ama nevestata go izgubila prstenot i sekoj petok 13 ona izleguva na polnok kako so slusnav izleguva da go bara prstenot eden covek koj sega ima 30 godini kako mal ja videl nevestata koja cela bila ispresecena od vozot i bila mn strasna dedeto od pistenje go izguvilo svojot glas i den denes nemoze da kaze zbor. Nevestata se vikala olivera a sea ja vikaat belata nevesta za mladozenecot ne mi teknuva kako se vika ke go prasam tatko mi zs belata nevesta mu bila sestra na ede drugar na tatko mi koj ne veruva moze slobodno da dojde na petok 13 na polnok i ke se uveri sala na strana ali vistina e
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Не постои поголема среќа што човек може да ја доживее од откритието дека постојат духови...тоа е доказ дека човекот ја победува смртта -барем така јас мислам:uvo:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Abe ajde, duhovi senista...vrska nema

Pak ovie ludjevo izmameni na televizija imalo emisii i imat nekoi nau4ni emisii kade ludje vleguvaat vo kuki so duhovi, zboruvaat so duhovive, pak kazuvaat demek tragi od prsti nesto tamu mu ostavil duhot i so specijalna oprema. Abe vrska nemat, se slusnale vie za 3D animacija? Deneska filmovite kakvi gi pravat so tie Maya i 3D Max sto ne mozes da prepoznaes dali e vistina ili animirano. Nema da mi e voopsto 4udno ako vo tie "emisii" tie natprirodni nesta se napraveni so programa.
 

FloRiD[a]

ТheMacTep!
Член од
9 јуни 2008
Мислења
116
Поени од реакции
2
една вечер отидовме сите деца зад зградата кадошто живеам бевме качени на едно високо место како терсаса од десната страна од тревите скокна една мачка и почна да вриште си те се испашија и скокнаа долу јас останав сам горе и децата ми викаат бегај побргу долу има сенка зад тебе јас зачутедо ни гледам и тие повторно скокај долу иде сенка накај тебе јас скокнав се завртив и ја снема...

 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
jas ne vervam vo vakvi raboti..
sepak mnogu sakam da slusam vakvi prikazni samo ima eden problem: koga ke slusnam vakva prikazna ocite pocnuvaat da mi solzat nenormalno mnogu , i cuvstvuvam kako grloto da mi se grci a neznam zosto..mi velat deka e nekoja potsvesna reakcija ama nemam pojma so e navistina..inaku mi se slucva vo 90 % od slucaite...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom