Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
18 февруари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
5
Не нема. Искуството во повеќе неврати го потврдува тоа. Сексот, онака другарски ќе си дојде, порано или подоцна :back:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
dosega ne znam po kojpat dokazano deka NEMA,...poveke od dva meseci tipkata nonstop zborese drugarstvo ,drugartsvo...deka e mozno,deka ona me sakala kako drugar(iako jas kako i sega ne veruvav vo toa),i zamislete sepak sum bil vo pravo,ne sakase da bidam so nikoja druga devojka,nikoja ne bese dovolno dobra za mne i sl....hehehee a najinteresno e sto koga ja zapoznav imase decko i kako bese zaljubena vo nego( kolku samo placese koga ke se skaraa nesto,pa i koga raskinaa se utepa od placenje),a poveke vreme bese so mene otkolku so nego,i sekogas koga bese so nego mi se javuvase na mene,a koga bese so mene ni ednas ne mu se javi na nego...hehehee i sto mislite sto bidna od toa drugarstvo?
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Не нема. Искуството во повеќе неврати го потврдува тоа. Сексот, онака другарски ќе си дојде, порано или подоцна :back:
Не можем да сватим. Повеќе пати прочитав на темава другарски секс и сл. Ако мислим да имам секс со некоја не ја сакам значи другарски. За мене и милион години да пројда знам дека нема да имам секс или сл. со другарка моја. Ако мислим нешто друго со неа тоа не е другарство. Многу глупо е да мислиш дека нема другарство меѓу машко и женско само затоа што ти си немал таков човек во животот, не си сретнал ( овде не мислим стриктно на тебе туку општо за сите).
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
^Aбе тебе ти се дига на женска шо ја сакаш само, а на некоја шо добро изгледа не ти се дига?

Ако е згодна нема да ја лансираш?
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
^Aбе тебе ти се дига на женска шо ја сакаш само, а на некоја шо добро изгледа не ти се дига?

Ако е згодна нема да ја лансираш?
Е и ти исто:) Абе јас лично имам другарка што немоем да замислим да имам нешто со неа, не затоа што не е убава туку напротив. Вака барем јас мислим и мило ми е што сум сретнал ваква личност во животов. Ти ако не си сретнал бш ми е жал.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Е и ти исто:) Абе јас лично имам другарка што немоем да замислим да имам нешто со неа, не затоа што не е убава туку напротив. Вака барем јас мислим и мило ми е што сум сретнал ваква личност во животов. Ти ако не си сретнал бш ми е жал.
Да не те фати криза другар. Ти се рашета дома по хеланки и да и се сака да вииш дали нема да ја кренеш на две гуми хахаха
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не постои!!!

Во случај и двајцата да се стрејтери и не се во врска, секс паѓа задолжително. Онака, другарски секс, за да си “помогнат“ во маката.

Исто и меѓу геевите и лез-цуците.
Нема да цитирам, само ќе речам: може, под услов едниот или двајцата да се грди и до толку непривлечни еден за друг за ништо повеќе освен муабет, т.е. пријателство...
Само затоа што тебе ти недостига лично искуство а и ред други работи за да извадиш ваков заклучок, не значи дека треба вака да пишуваш.

Секако дека постои другарство, тоа што сите што те сретнале сакале да направат нешто повеќе, не е аргумент.
 
S

StereoLove

Гостин
Не постои,сведок сум на самата себе што се заљубив во веке поранешниот другар.Како дозволив да се случи тоа:tapp::kesa:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.389
Не постои,сведок сум на самата себе што се заљубив во веке поранешниот другар.Како дозволив да се случи тоа:tapp::kesa:
Не одбираш ти, не дозволуваш ти...самото чувство е појако од тебе...не можеш ти самата да одбереш во кого ќе се заљубиш.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Има - постои. Барем кај мене ..си има ептен добро другарче најверно ми е пошо мн пати сум била издавана од другарки женските се стварно бичис понекогаш а се деси ние да станеме бест френдс од коа он се заљуби у моја другарка блабла мање битно важното постои тоа сакав да кажам.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Ej, да можеби постои таква љубов, но мора едниот од нив да е многу грд...
Да не се лажеме, барем од аспект на мажите, не постои таква работа...

Има - постои. Барем кај мене ..си има ептен добро другарче најверно ми е пошо мн пати сум била издавана од другарки женските се стварно бичис понекогаш а се деси ние да станеме бест френдс од коа он се заљуби у моја другарка блабла мање битно важното постои тоа сакав да кажам.
Ај да се кладиме дека твоето многу добро другарче чека погоден момент, или ако е мало и нема девојка во најмала рака го дрка мислејки на тебе... Постои и друга варијатна, т.е. ти да си многу грда, но не верувам во тоа, па така да, доколку сте секојден заедно, во скоро време очекувај го неочекуваното, секако доколку тој не личи на ѕверот од пепелашка.:smir:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ај да се кладиме дека твоето многу добро другарче чека погоден момент, или ако е мало и нема девојка во најмала рака го дрка мислејки на тебе... Постои и друга варијатна, т.е. ти да си многу грда, но не верувам во тоа, па така да, доколку сте секојден заедно, во скоро време очекувај го неочекуваното, секако доколку тој не личи на ѕверот од пепелашка.:smir:
брат во појќе случаи е така , али има стварно некои примери кај шо сум имал другарка, која шо е баш супер чупе и уба си е, а никогаш не сум помислил да сум појќе нешто од другар со не.

Пак ќе повторам редки се вакви примери ама има , постојат
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Ej, да можеби постои таква љубов, но мора едниот од нив да е многу грд...
Да не се лажеме, барем од аспект на мажите, не постои таква работа...



Ај да се кладиме дека твоето многу добро другарче чека погоден момент, или ако е мало и нема девојка во најмала рака го дрка мислејки на тебе... Постои и друга варијатна, т.е. ти да си многу грда, но не верувам во тоа, па така да, доколку сте секојден заедно, во скоро време очекувај го неочекуваното, секако доколку тој не личи на ѕверот од пепелашка.:smir:
Мислеш од твој аспект ;) ...моето другарче е поголемо од мене и воопшто не е грд туку ме знае од мали нозе и секогаш ме гледал како сестра не сме постојано заедно тој студира надвор од градот но за викенди на излегувања сме заедно на кафе итн. е сеа има личност која е посебна во неговото срце додека ми е зборувал за неа тоа го правел со солзи во очите па не верувам за ова болдираното и верувај нема шанси да се случи тоа неочекуваното. :)
 
S

StereoLove

Гостин
Не одбираш ти, не дозволуваш ти...самото чувство е појако од тебе...не можеш ти самата да одбереш во кого ќе се заљубиш.
Знам дека е така но јас премногу се зближив со него иако ми беше далеку.А сега кога го загубив психички паднав...незнам како да продолжам,пак ја загубив самодовербата,радоста,незнам веке што да правам да се вратам во нормала.Ех кога би можела да бирам:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom