Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Деновиве планирам да и кажам се во очи (или скајп :) ) што чувствувам па што биде нека биде.. :pipi:
Razmisli ubavo druze, 2 pati meri ednas sestra i. Po muabetot primetuvam deka ti e dosta dobra drugarka i super vi ide na taa baza. No pr. se fatite i posle toa od nekoj si nepoznati pricini gledate deka ne vi odi i prekinete so vrskata, ke izgubis mnogu dobra drugarka.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Деновиве планирам да и кажам се во очи (или скајп :) ) што чувствувам па што биде нека биде.. :pipi:
Еве што може да биде?
1. Ако и кажеш во очи можеш да ја опнеш или да ти залепи шамар
2. Ако и кажеш преку Скајп нема да видиш каква фаца ќе направи и на крајот ќе добиеш порака во стилот: Ти си идиот!
Само во живо батка па и да сака да ти каже идиот или да те залепи шамар има шанса да се прдедомисли доколку ти почнеш да плачеш или и кленеш на колена па другото доаѓа само по себе..
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
E sea go utesi. Momak ostaj ne nas, ne ne slusaj :) zemi kazi si sto imas, pa neka bide sto bide. Se ili nisto.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Razmisli ubavo druze, 2 pati meri ednas sestra i. Po muabetot primetuvam deka ti e dosta dobra drugarka i super vi ide na taa baza. No pr. se fatite i posle toa od nekoj si nepoznati pricini gledate deka ne vi odi i prekinete so vrskata, ke izgubis mnogu dobra drugarka.
Брат супер другарка е, само што не оди така веќе заошто знам ако сега не и кажам после година време жив ќе се јадам што не сум и кажал ќе си мислам што ќе беше ако беше.. затоа морам да го прифатим ризикот :nesum:

Еве што може да биде?
1. Ако и кажеш во очи можеш да ја опнеш или да ти залепи шамар
2. Ако и кажеш преку Скајп нема да видиш каква фаца ќе направи и на крајот ќе добиеш порака во стилот: Ти си идиот!
Само во живо батка па и да сака да ти каже идиот или да те залепи шамар има шанса да се прдедомисли доколку ти почнеш да плачеш или и кленеш на колена па другото доаѓа само по себе..
Боље е у живо, ама на скајп е значително полесно. Па имам договарано со девојка и преку интернет.. не е битно само морам да смислам нешто што поскоро :raz:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Брат супер другарка е, само што не оди така веќе заошто знам ако сега не и кажам после година време жив ќе се јадам што не сум и кажал ќе си мислам што ќе беше ако беше.. затоа морам да го прифатим ризикот :nesum:

Druze ne si sizik bez rizik. Ali razmisli si dobro, kako ke postapis. Vikas deka imas dogovoreno nekoja tipka od internet, pa najdobro, spored mene e da izlezes so taa tipka da vidis kako se odvivaat rabotite. Posle toa vikni si ja drugaricata pa plesni i se u faca, onaka muski gordo :) I pokazi i koja kukja jade mrsno :pipi:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Druze ne si sizik bez rizik. Ali razmisli si dobro, kako ke postapis. Vikas deka imas dogovoreno nekoja tipka od internet, pa najdobro, spored mene e da izlezes so taa tipka da vidis kako se odvivaat rabotite. Posle toa vikni si ja drugaricata pa plesni i se u faca, onaka muski gordo :) I pokazi i koja kukja jade mrsno :pipi:
лошо си ме разбрал.. сакав да кажам дека имам договарано со девојки преку интернет и ниедна не ми кажала дека сум идиот :).. ќе смислам нешто .. и јас нз што но ќе смислам
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не постои таа пријателска љубов.
Или таа или тој е заљубен во неа или има некои симпатии према неа/него.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
261
Поени од реакции
28
Има... познавам доста такви случаи, во кој убедена сум дека немаат заеднички симпатии...:toe:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Da se soglasuvam so tebe, no koga ke gledas procentualno, vo poveke slucai se rodilo nesto, a pomalku e se onaka drugarski aj da pieme pivo.
 

*It's Gold*

Break Of Dawn
Член од
23 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
7
Постои и тоа како! Дури и поискрена е од онаа женско со женско...
Секогаш повеќе сум сакала да се дружам со машки одколку со женски... Поради чиста причина дека не се замараат со една личност 24 саати ( кај таа среќа да беа само 24 :pos2: ) и не го губат времето на озборување, поискрени се и секогаш сум добивала подобар совет од нив, не се осеќа на некој начин таа конкуренција што премногу преовладува меѓу женските другарки поготово ако еден ист дечко им се засвиѓа... Машките исто многу поубаво чуваат тајни ( најверојатно и од принцип дека ги забораваат после 10 минути ) Не се толку одмаздливо наостроени...
Е сега... Факт е дека и некогаш се случуваат срања... Од другарска прејдува во друга љубов но тоа е тоа, идемо даље... :helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Постои и тоа како! Дури и поискрена е од онаа женско со женско...
Секогаш повеќе сум сакала да се дружам со машки одколку со женски... Поради чиста причина дека не се замараат со една личност 24 саати ( кај таа среќа да беа само 24 :pos2: ) и не го губат времето на озборување, поискрени се и секогаш сум добивала подобар совет од нив, не се осеќа на некој начин таа конкуренција што премногу преовладува меѓу женските другарки поготово ако еден ист дечко им се засвиѓа... Машките исто многу поубаво чуваат тајни ( најверојатно и од принцип дека ги забораваат после 10 минути ) Не се толку одмаздливо наостроени...
Е сега... Факт е дека и некогаш се случуваат срања... Од другарска прејдува во друга љубов но тоа е тоа, идемо даље... :helou:
Maskite poveke cuvaat tajni. Zatoa sto ako ja kazat tajnata ili pak ja zloupotrebat im e jasno deka ke izgubat dobra drugarka koja steknala poverenje vo niv. A normalno zenski se zenski, podobro sama kazi ja tajnata na site, nego tvojata dobra drugarka :pos2:
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Abe za zensko e nekako polesno, ke ti se smee na fintite, ako i kazes deka omilena grupa ti se Nirvana ona ke simne cel album, ke stava topici od pesni pa duri i da ne slusala prethodno takva muzika :vozbud: Ke se prai deka ti e luta za gluposti kolku posle da ja molis a u...barem taka e kaj mene :pos2:
A za maskite, kako pak oni pokazuvaat deka custvata im se poise od drugarski? :toe:
Избегнуват теми за љубов доколку си во врска се обидуват воопшто да не го спомнат твојот дечко. Доколку побараш мислење за дечкоти ќе се воздржат од коментар секогаш се учтиви со твојте најблиски .
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Избегнуват теми за љубов доколку си во врска се обидуват воопшто да не го спомнат твојот дечко. Доколку побараш мислење за дечкоти ќе се воздржат од коментар секогаш се учтиви со твојте најблиски .
A ako nema decko? :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom