Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

16

Член од
16 јуни 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
eh kolku e teska ljubovta.a namnogu koga ne e vozvratena.i jas se zaljubiv vo eden drugar i nemozam da sedam vo negovo prisustvo zatoa sto mislam deka sekoj moment mozam da go napadnam so baknezi ali sepak se vozdrzuvam i gledam so pomalku da bidam vo negovo prisustvo.toj znae deka naseto drugarstvo ne e kako so bese zatoa sto jas go sakam i mi rece da ne se zanesvam posto i kako drugar ke go izgubam steta golema ama sepak trkaloto se vrti eden den toj ke me bara barem jas taka se tesam hahaha
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Другарство меѓу машко и женско дефинитивно постои! Јас на пр. иам 2-3 другари со кои никогаш не сум помислила нешто да направам или било што од тој тип, кој што одстапува од другарство. Ги сакам како браќа и секогаш се тука за мене...така да...цврство стојам зад фактот дека другарство помеѓу машко и женско навистина постои!:)

eh kolku e teska ljubovta.a namnogu koga ne e vozvratena.i jas se zaljubiv vo eden drugar i nemozam da sedam vo negovo prisustvo zatoa sto mislam deka sekoj moment mozam da go napadnam so baknezi ali sepak se vozdrzuvam i gledam so pomalku da bidam vo negovo prisustvo.toj znae deka naseto drugarstvo ne e kako so bese zatoa sto jas go sakam i mi rece da ne se zanesvam posto i kako drugar ke go izgubam steta golema ama sepak trkaloto se vrti eden den toj ke me bara barem jas taka se tesam hahaha
И јас го имам истиот случај, заљубена сум во многу добар другар, но јас не бегам од него, а ти препорачувам и ти да не бегаш...едноставно прави се дека ти е сеедно, биди ладнокрвна иако знам колку е тоа тешко, и иако и самата јас некогаш имам испади како тебе и сакам едноставно само да го гушнам или бакнам... Прави се само не бегај од него, туку зачекори гордо со главата високо. На крај краева не е грев да се сака... Само има една разлика со нашите два проблеми...Мојов кога дозна, т.е. кога јас му кажав (не дека пред тоа не знаеше...) не изреагира така и не ми кажа да не се занесувам зашто ќе го изгубам како другар, туку ми кажа дека ако правиме нешто после тоа страв му е да не ме изгуби он мене како другарка, т.е. да не ни се расипе другарствотом поради неговите досегашни лоши искуства. А он не сакал мене да ме изгуби како другарка зашто другарството мн. му значи...бла бла бла...Иди па сеа сфати го...?! Не не ова машкиве се приказна за себе! П.С. Само продолжи така ко мене...надевај се дека кругот се врти и еден ден он ќе биде тој што ќе трча по тебе.Надежта последна умира зар не?;) Поздрав
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Другарство меѓу машко и женско дефинитивно постои! Јас на пр. иам 2-3 другари со кои никогаш не сум помислила нешто да направам или било што од тој тип, кој што одстапува од другарство. Ги сакам како браќа и секогаш се тука за мене...така да...цврство стојам зад фактот дека другарство помеѓу машко и женско навистина постои!:)
Од каде знаеш што се они помислиле?:smir:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Imam i maski drugari koi nikogas ne sum gi gledala kako maski so koi sakam da sum vo vrska, nitu pa me privlekuvale (iako se mnogu ubavi). Niv gi gledam samo kako drugari, druzam so niv poveke od 7-8 godini. No mi se slucuva i so nekoi maski da pocnam drugarski, kafe, prosetki i sekakvi muabeti, a na kraj da izleze deka se vljubil ili jas sum se vljubila. Sepak, si imam trojca maski drugari koi se sekogas tuka za mene koga mi trebaat i se navistina neprocenlivi nasite prijatelstva.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
hmmm...ama dali tie te smetaat samo za drugarka??:)jas mislam deka nemoze da ima drugarska ljubov pomegju masko i zensko zatoa sto barem edniot cuvstvuva nesto povekje od drugarstvo...toa e moe mislenje ;)
 
Член од
29 мај 2008
Мислења
13
Поени од реакции
2
ako gledam sprema moe li4no iskustvo NEMA DRYGARSTVO zatoa sto sum imala mnogy drugari i na kraj sum prestanala da se druzam so niv zatoa so sakale da mi bidat nesto pojke od drygari:nesvest: no ima i mnogu primeri deka postoi.......taka da nema definicija za ova:pipi:
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
imam najdobar drugar i si go sakam kako brat...do sega NIKAD ne sum go gleala kako neso poise,uvek samo kako drugar i na toa i ke ostane...
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
neso slicno ko cinderella iam najdobra drugarka i ko sestra mi e i najubavo mi e so nea koa sedam i praam muabet ali nikad ne sum pomislil da praam neso so nea
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Зависи, во некои случаи - да, во некои - не. Јас лично мислам дека ако премногу се зближите како другари, ќе си останете на тоа (така е бар со мене и другар ми).
 
Член од
20 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
Lele na temava kje se ispofalam...zosto se gordeam so toa sto imam NAJDOBRA DRUGARKA...iskrejno cisto drugarstvo pomegju dve maski ili dve zenski nema...sekogas postoi malku ljubomora...a na sto kje mi ljubomori mene drugarkata...na devojka mi...ili pak jas na nea..??!!?? veruvajte spored mene samo vakvo drugarstvo postoi.>!!!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

одговор: има...слабо :pos::pos::pos:

Има, тие другарства мислам дека почнуваат кога некој од нив ке го свиѓа другиот, и сака прво да му стане другар/ка, и накрај само на тоа остануваат....
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Тешко....ама има
Мене сите добри другари на пример претходно ми биле дечковци или нешто слично па кога веке гледаш дека на тоа поле не ви успеало ....на другарски начин подобро ке функционирате
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
Има!! Имам двајца другари и си ги сакам како браќа! нема никакви чувства, во тоа сум 100% сигурна...ја со дечкото, они двајца со девојките...супер! такво другарство е ретко, затоа си ги сакам највеќе!
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
Да, кај мене постои такво другарство. Јас имам таков другар со кој сме израснати заедно. Значи го познавам од најмали нозе. Никогаш низ главава ен м исе преметнала задна намера или некоја скоро перверзна мисла кон него. Едноставно- братска љубов. Тој ми кажува мене за неговите случувања во областа на љубовта, јас него. Разменуваме совети, кои се најпотребни (совети од спротивниот пол).
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
hm... mozno e, ali ja poise bi glasala za 'definicijata' deka ne postoi drugarstvo pomegu masko ili zensko... Ili tipot/tipkata t.e. drugarot/kata ti se sviga dosta i sakas nesto poveke so nego/nea, ili ednostavno ti e 'grd'/'a' i zatoa nisto ne pravis so nego/nea ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom